Po daugelio metų ekonominio pakilimo, dėl kurio JAV nedarbo lygis sumažėjo iki penkiasdešimties metų minimumo, staiga dėl koronaviruso pandemijos kilo nedarbo lygio šmėkla, kuri neturi precedento nuo pat Didžiosios depresijos pradžios. Iždo sekretorius Steven T. Mnuchin trečiadienį įspėjo įstatymų leidėjus, kad nedarbas gali išaugti iki 20 procentų, palyginti su 3,6 procento sausio mėnesį.
Vien praėjusią savaitę 281 tūkstantis amerikiečių kreipėsi dėl bedarbio pašalpų. Tai buvo trečdaliu daugiau nei savaitę prieš tai.
Tačiau tai niekis, palyginti su Goldman Sachs analitikų prognozėmis, kurie tikisi, kad šią savaitę prašymų dėl išmokų kiekis pašoks iki rekordinio 2,25 mln. lygio. Iki šiol istorinis pikas buvo užfiksuotas 1982 metų spalio mėnesį, kai amerikiečiai per savaitę pateikė 695 tūkstančius paraiškų.
Banko vertinimai grindžiami pranešimais spaudai, kuriuose sakoma, kad anksčiau šią savaitę labai išaugo darbuotojų atleidimai. Oro linijos, restoranai, viešbučiai, mažmenininkai kovoja su staiga mažėjančiomis pajamomis, nes žmonės, norėdami užkirsti kelią virusui, lieka namuose.
Bedarbių skaičius tikrai augs, o vyriausybės institucijos jau ruošiasi tokiai situacijai. Telefono linijos valstybinėse įdarbinimo agentūrose nutrūksta dėl išmokų prašymų skaičiaus. Ketvirtadienį Niujorko valstijos darbo departamentas vien iki pietų sulaukė 159 tūkstančius skambučių, kai prieš kylant koronaviruso protrūkiui, jų būdavo tik apie dešimt tūkstančių. Savo ruožtu Floridos ekonominių galimybių departamentas teigė, kad yra priverstas papildomai įdarbinti daugiau nei 100 žmonių, kad galėtų aptarnauti išaugusį skambinančių kiekį.