Sesijos pabaigoje didžiųjų kompanijų ir bankų indeksas Dow Jones nukrito 2,46 procento, plačiosios rinkos rodiklis S&P500 sumažėjo 1,80 procento, savo ruožtu technologinis Nasdaq prarado 1,03 procento savo vertės.
Pirmadienio korekciją paskatino energetikos sektorius, kuris labai neigiamai reagavo į pranešimus iš naftos rinkos. O ten gegužės mėnesio WTI žaliavinės naftos ateities sandoriai vienu metu užfiksavo beveik 300 procentų kritimą, prekybos dieną NYMEX jie baigė 238 procentų kritimu, nueinant giliai į neigiamą teritoriją, iki minus 37,63 dolerių už barelį. Tai reiškia, kad šių ateities sandorių savininkai turi susimokėti, jei kas nors nori iš jų paimti naftos.
Šis „istorinis“ pasiekimas patvirtina rimtą šios žaliavos krizę. Vis dėlto verta prisiminti, kad šis įspūdingas išpardavimas buvo susijęs su sutartimis, kurių galiojimo laikas baigiasi antradienį. Tačiau net ir šiuo metu galiojančių aktyviausių birželio mėnesio ateities sandorių atveju situacija neatrodo labai gera. Jie prekybos sesiją baigėsi praradę 18,3 procento savo vertės, t.y. krito iki 20,03 dolerių už barelį.
Be jokios abejonės tokie įvykiai naftos rinkoje neigiamai paveikė šios rinkos atstovių nuosavybės vertybinių popierių vertes, tad tokių naftos sektoriaus milžinių Exxon Mobil (-4,72 procento) ir Chevron (-4,13 procento) akcijų kainų kritimas nulėmė Dow Jones ir S&P500 indeksų mažėjimą. Vis gi dar labiau tarp pirmojo indekso atstovių pirmadienį atpigo Boeing (-6.75 procento) ir Dow (-5.66 procento) vertybiniai popieriai.
Tačiau štai nepaisant bendro neigiamo fono rinkoje, Amazon ir Netflix akcijų kainos pakilo. Abi bendrovės susidūrė su papildomu jų paslaugų poreikiu, nes milijonai žmonių liko namuose dėl koronaviruso. Antradienį po sesijos pabaigos Netflix pasigirs savo pirmų trijų 2020 metų mėnesių veiklos rezultatais.