2010 metų birželio dvidešimt devintą dieną Tesla debiutavo biržoje. Kainų diapazonas, kuriame buvo siūlomos akcijos, buvo 14 - 16 dolerių. Dėl didelės paklausos galutinė kaina buvo 17 dolerių, o pradinio viešo siūlymo vertė siekė 226 milijonus dolerių. Pirmą prekybos dieną Tesla akcijos pabrango net 41 procento iki 23,89 dolerių. Tai reiškia, kad nuo uždarymo pirmąją prekybos dieną bendrovės rinkos vertė padidėjo 4125 procentais.
Palyginimui, per pastaruosius dešimt metų Netflix akcijų kursas padidėjo maždaug 2500 procentų, Amazon - 2200 procentų, o Apple - beveik 1000 procentų. Savo ruožtu tokių automobilių kompanijų kaip General Motors ar Ford akcijos per pastarąjį dešimtmetį atnešė neigiamą grąžą.
Tačiau paskutiniai dešimt metų Tesla akcininkams buvo tikri amerikietiški kalneliai. Bendrovės prezidento Elon Musk elgesys sukėlė ne tik didžiulį vertės padidėjimą, bet ir nuosmukį. Pavyzdžiui, 2018 metų rugpjūčio mėnesį, kai per mėnesį Tesla akcijos nuvertėjo trisdešimt procentų, pagrindinis to katalizatorius buvo kompanijos prezidento pranešimas Twitter. 2018 metų rugpjūčio septintą dieną Elon Musk pareiškė, kad ketina Tesla kompaniją patraukti iš viešosios rinkos ir jau yra užsitikrinęs jos finansavimą. Lėšos turėjo būti iš Saudo Arabijos vyriausybės turto fondo. Vėliau Amerikos vertybinių popierių ir biržos komisija apkaltino Elon Musk klaidinimu, o prezidentas ir Tesla turėjo sumokėti dvidešimties milijonų dolerių baudą.
Bet prieštaringai vertinamas Elon Musk elgesys nesustabdė ilgalaikio Tesla vertės augimo, o šiemet šios kompanijos akcijų kaina perkopė 1000 dolerių ribą. Todėl Tesla šiuo metu yra pati vertingiausia automobilių gamintoja pasaulyje, jos kapitalizacija siekia 187 milijardus JAV dolerių.
Nuo įtraukimo į prekybos sąrašą Tesla niekada nepasiekė pelno per visus finansinius metus. Per dešimt metų įmonės veikla pelninga buvo tik per septynis ketvirčius. Pirmasis laikotarpis, kai pavyko pakilti virš nulinės linijos, buvo 2013 metų pirmasis ketvirtis. Tiesa, visi trys paskutiniai ketvirčiai buvo pelningi, įskaitant pirmąjį šių metų ketvirtį. Tai labai gera žinia Elon Musk, kuris bando įtraukti savo įmonę į S&P500 indeksą. Vienas iš reikalavimų yra pasiekti pelningumą bent keturis ketvirčius iš eilės. Todėl antrojo ketvirčio ataskaita bus svarbiausia, kurią bendrovė paskelbs kitą mėnesį.