Pozityvi savaitės pradžia su naujais rekordais

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-12-29 00:45 Komentarai: (0)
Po Kalėdų atnaujinta prekyba Volstryte atnešė naujus visų laikų JAV pagrindinių akcijų rinkų indeksų rekordus: Dow Jones 30403.97 (+0.68%), S&P500 3735.36 (+0.87%), Nasdaq 12899.42 (+0.74%). Pasak analitikų, tai yra naujų nepaprastų vyriausybės išlaidų įgyvendinimo pasekmė.

Kalėdų savaitgalį prezidentas Donald Trump pasirašė nepaprastųjų vyriausybės išlaidų paketą, kurio bendra suma siekia apie 900 mlrd. dolerių. Jame numatytas antrasis tiesioginių pervedimų amerikiečiams etapas (600 dolerių vienam gyventojui) ir subsidijos bedarbio pašalpoms (300 dolerių per savaitę, iki kovo pabaigos).

Tačiau tai nėra pabaiga, nes tiek pats Donald Trump, tiek Kongreso demokratai pareikalavo padidinti šiuos kovidinius išmokėjimus iki 2000 dolerių. Atstovų rūmai dėl šio pasiūlymo turi balsuoti pirmadienį.

Tikėtina, kad papildoma pinigų injekcija amerikiečiams padidins vartotojų išlaidas ir pagerins bankų paskolų portfelių kokybę. Ir šie trumpalaikiai efektai yra svarbūs akcijų rinkos investuotojams, kuriems jau dešimtmetį nerūpi sparčiai auganti valstybės skola. Volstryte vyrauja nuomonė, kad „esant poreikiui“ Federalinis rezervas paprasčiausiai „atspausdins trūkstamus trilijonus“.

Jungtinėse Amerikos Valstijose jau devynius mėnesius yra itin ekspansyvios pinigų politikos ir ne mažiau laisvos fiskalinės politikos derinys, nematytas nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. FED sumažino palūkanų normą iki nulio ir pažadėjo ją laikyti šiame lygyje praktiškai neribotą laiką, aiškiai ir oficialiai pripažindamas, kad yra pasirengęs toleruoti infliaciją, viršijančią dviejų procentų tikslą. Be to, per mėnesį į finansų rinkas įliejama 120 mlrd. dolerių, taip dirbtinai sumažinant JAV vyriausybės obligacijų pajamingumą.

Tai leidžia Amerikos vyriausybei per metus susidaryti trilijonų dolerių deficitą. Tikimasi, kad tik šiais metais šalies biudžeto išlaidos pajamas viršys net daugiau nei 3,1 trln. JAV dolerių, tai yra daugiau nei tris kartus daugiau nei prieš metus. Tai beveik septyniolika procentų JAV metinio bendrojo vidaus produkto.

Todėl nenuostabu, kad taikant pinigų ir fiskalinių stimuliatorių dozes, S&P500 indekso atstovių P/E rodiklio, vertinant pelną per pastaruosius keturis ketvirčius, vidurkis yra didesnis nei 37 reikšmė. Per pastaruosius 150 metų jis buvo didesnis tik interneto burbulo metu ir 2008 – 2009 metų sandūroje, kai Amerikos kompanijų rezultatus neigiamai paveikė gigantiški bankų nurašymai ir nuostoliai, susiję su toksiškomis hipotekinėmis paskolomis. Tuo tarpu atsižvelgiant į prognozuojamus veiklos rezultatus, minimo indekso akcijos kainos ir pelno tenkančio vienai akcijai (P/E) rodiklis šiuo metu siekia 22,2 ir yra net keturiasdešimt penkiais procentais didesnis už ilgalaikį šio rodiklio vidurkį.

Tarp kompanijų iš S&P500 indekso pirmadienį labiausiai brango kruizinių linijų operatorių Royal Caribbean Cruises, Carnival Corp ir Norwegian Cruise Line Holdings nuosavybės vertybiniai popieriai. Tuo tarpu JAV iždo obligacijos pigo.
 
Dar nėra komentarų