![](datas/img/news/images/r/retailsales_1.jpg)
Rugpjūtį palyginus su ankstesniu mėnesiu, mažmeninės prekybos apimtys euro zonoje paaugo 0.3 procento, kai laukta, jog pakils labiau, t.y. 0.8 procento. Europos sąjungoje jos irgi ūgtelėjo tiek pat, kai liepą smuktelėjo atitinkamai 2.6 ir 2.1 procento. Lietuvoje mažmeninė prekyba per paskutinį vasaros mėnesį krito 0.6 procento, kai liepą susitraukė 1.1 procento.
Per aštuntą šių metų mėnesį euro zonoje ne maisto produktų pardavimai augo 1.8 procento, tuo tarpu degalų smuktelėjo 0.1 procento, o maisto, gėrimų ir tabako sumažėjo 1.7 procento. Europos sąjungoje ne maisto produktų pardavimai augo 1.8 procento, tačiau degalų pardavimai susitraukė 0.3 procento, o maisto, gėrimų ir tabako - 1.5 procento.
Tarp sąjungos šalių, remiantis Eurostat duomenimis, labiausiai mažmeninė prekyba paaugo Maltoje (2.7 procento) bei Airijoje (2.5 procento). Tuo tarpu daugiausiai šis rodiklis krito Danijoje (1.4 procento) ir Estijoje bei Prancūzijoje, kur susitraukė po 1.2 procento.
![](datas/users/375-eel ret2110.png)
Per minimą laikotarpį euro zonoje ne maisto produktų pardavimai ūgtelėjo 1.3 procento, degalų - 1.2 procento, o maisto, gėrimų ir tabako sumažėjo 1.9 procento. Europos sąjungoje per metus ne maisto produktų pardavimai pakilo trimis procentais, degalų - 2.1 procento, o štai maisto, gėrimų ir tabako sumažėjo 1.5 procento.
Tarp sąjungos šalių rugpjūtį, palyginus su tuo pačiu mėnesiu prieš metus, labiausiai mažmeninė prekyba paaugo Maltoje (19.6 procento) bei Kroatijoje (18.1 procento), o štai daugiausiai krito Belgijoje (4.9 procento) ir Prancūzijoje (2.1 procento).