Infliacijos baimė užklupo Volstrytą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-11-11 00:56 Komentarai: (2)
Didžiausias vartotojų infliacijos rodiklis per 30 metų išgąsdino investuotojus Volstryte. Sumažėjo ir akcijų, ir iždo obligacijų vertės. Pasakomis apie „laikiną“ infliaciją, regis, niekas nebetiki. Taigi, didėja centrinių bankų reakcijos rizika.

Po paskelbtų duomenų paaiškėjo, kad infliacinis spaudimas JAV nėra laikinas, kaip kelis mėnesius kartojo Federalinio rezervo vadovas Jerome Powell. Infliacija ne tik Amerikoje įsibėgėjo ir dabar nebus taip paprasta ją sugrąžinti prie dviejų procentų tikslo. Kad infliacijos lūkesčiai nebūtų visiškai „atrišti“, FED ir kiti dideli centriniai bankai greičiausiai turės pradėti kelti palūkanų normas daug greičiau, nei buvo tikėtasi anksčiau. Ir tai gresia nuosmukiu pernelyg įsiskolinusioje pasaulio ekonomikoje.

Stipriausia reakcija buvo pastebėta skolų rinkoje, kuri pastaruosius mėnesius buvo stebėtinai abejinga virš penkių procentų siekiančiai infliacijai. JAV vyriausybės dešimties metų trukmės obligacijų pajamingumas padidėjo daugiau nei vienuoliką bazinių punktų iki 1,56 procento. Lygiai taip pat stiprus (o kai kuriais atvejais net didesnis) prieaugis buvo užfiksuotas trumpesnėse ateities sandorių kreivės atkarpose. Pajamingumo padidėjimas rodo obligacijų rinkos kainos mažėjimą.

Kylančios rinkos palūkanų normos paveikė akcijų kainas. Labiausiai taip vadinamas augančias įmones. Tai yra, akcijos tų įmonių, kurių atveju investuotojai tikisi reikšmingo laisvo pinigų srauto padidėjimo ateinančiais metais ir kurios dėl to yra vertinamos labai aukštai, palyginti su dabartiniu pelnu (ar nuostoliais). Štai kodėl Nasdaq indeksas nukrito 1,66 procento iki 15622,71 punkto.

Dow Jones akivaizdžiai sekėsi geriau, jis prarado tik 0,66 procento savo vertės ir kito iki 36079,94 punktų. Jame dominuoja didelės pramonės įmonės ir bankai, tad Dow Jones yra daug geresnėje padėtyje aukštesnės infliacijos laikotarpiu nei Nasdaq, kuriame dominuoja technologijų įmonės. Platusis Amerikos akcijų rinkos indeksas S&P500 susitraukė antrą dieną iš eilės, šįkart 0,82 procento iki 4646.71 punkto.

Paskelbus duomenis apie netikėtą vartotojų infliacijos šuolį JAV, brangiųjų metalų kotiruotės sujudo. Aukso kaina pakilo vienu procentu ir pasiekė aukščiausią lygį nuo birželio mėnesio. Sidabras pabrango beveik 1,5 procento iki 24,71 dolerio už unciją. Pakilo ir doleris. EUR/USD kursas pramušė šių metų minimumą ir atsidūrė žemiausiame lygyje nuo 2020 metų liepos mėnesio.

Alphabet akcijos atpigo dviem procentais. Trečiadienį paskelbtame sprendime ES teismas patvirtino 2,42 mlrd. eurų baudą, skirtą Google už piktnaudžiavimą dominuojančia padėtimi rinkoje ir palankumą savo kainų palyginimo paslaugai.

Coinbase akcijos atpigo virš aštuonių procentų po to, kai kriptovaliutų birža trečiąjį ketvirtį paskelbė gavusi 1,31 mlrd. dolerių pajamų, palyginti su 1,57 mlrd. dolerių, kurių tikėjosi Volstryto analitikai.

Įspūdingai Nasdaq biržoje debiutavo Amerikos elektromobilių gamintojas Rivian, kurio akcijos pabrango net virš dvidešimt devynių procentų.
 
1.   Parašė Doncex   2021-11-11 10:02  

Euras 💶 crashins prieš dolerį toliau 🔛

Euro likimas bus kaip lito pakeis į kitą sugalvota valiuta ir laukia euro inflecija bei valiutos keitimas reikės neilgai laukti kokius 5 - 10 metu.



Doleris 💵 laikysis toliau 🔛

 
2.   Parašė topl0305   2021-11-11 10:11  

Euras crashin'a jau 20 metų, o jei pridėsim, kad prieš tai buvo ekiu, tai 40 metų.