![](datas/img/news/images/b/bitcoin_coins.jpg)
„Vyriausybė įdiegė mechanizmą, leidžiantį surinkti įvairių visuomenės sluoksnių nuomones, kad galų gale būtų suformuota politika. Anksčiau ar vėliau paskelbsime apie tai pranešimus, bet dar nesame šiame etape. Konsultacijų procesas vyksta“ - sakė Zimbabvės prezidento biuro skaitmeninės administracijos vadovas Charles Wekwete. Jis taip pat paragino verslo bendruomenės atstovus pasidalinti savo nuomone apie kriptovaliutų rinką su valdžia.
Bitkoinų kaip vienos iš oficialių valiutų priėmimas galėtų sumažinti pinigų pervedimų iš užsienio kainą. Pasaulio banko duomenimis, šie pervedimai 2020 metais sudarė 7,2 procento Zimbabvės bendrojo vidaus produkto vertės. Kol kas vienintelė šalis, pripažinusi bitkoiną oficialia valiuta, yra Salvadoras, o jo atveju pinigų pervedimų iš užsienio klausimas (sudarantis net 24 procentus šalies BVP) buvo vienas iš šio sprendimo argumentų.
Zimbabvėje pagrindinė oficiali valiuta yra vietinis doleris. 2009 metais tuometinė vyriausybė atsisakė ji naudoti mokėjimams, kai hiperinfliacija sunaikino jo vertę. Vietoje jo buvo įvesta sistema, kurioje lygiavertėmis oficialiomis mokėjimo priemonėmis buvo naudojamos kitų šalių valiutos – Pietų Afrikos randas, JAV doleris, euras, Didžiosios Britanijos svaras, Australijos doleris, Japonijos jena, Kinijos juanis, Indijos rupija ir Botsvanos pulas.
2019 metais Zimbabvės rezervų bankas įvedė naują Zimbabvės dolerį (žinomą kaip RTGS doleris) ir panaikino sistemos, kuri naudoja užsienio valiutas kaip oficialią mokėjimo priemonę, pripažinimą. Tačiau 2020 metų kovo mėnesį ši sistema buvo vėl įvesta, bet Zimbabvės doleris toliau laikomas pagrindine valiuta. Už 50 Zimbabvės dolerių, didžiausio nominalo banknotą, dabartiniu metu negalima nusipirkti net duonos kepalo.
Zimbabvė vis dar kovoja su labai didele infliacija, tačiau šiemet ji pastebimai sulėtėjo. Sausį metinė buvo 362,6 procento, tačiau jau spalį siekė tik 54,5 procento.