JAV vartotojų pasitikėjimas pasiekė 16 metų žemumas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: JT Naujienos Data: 2008-06-25 11:14 Komentarai: (0)
JAV vartotojų pasitikėjimo indeksas birželio mėnesį nusirito iki 16 metų žemumų. Indeksas birželio mėnesį nusirito iki 50,4 punktų. Žemiau jis buvo tik 1992 metais – 47,3 punktai. Šį kartą kritimą labiausiai nulėmė toliau pingantis nekilnojamasis turtas, kylančios degalų bei maisto kainos ir lėtėjantis ekonomikos augimas.

JAV vartotojų pasitikėjimo indeksas šiuo metu yra nukritęs daugiau nei per pusę nuo praėjusių metų liepą pasiektų aukštumų. Tačiau tik pasklidus pirmiems gandams apie nekilnojamo turto krizę, indeksas pradėjo savo kelionę žemyn.

JAV vartotojai neigiamai sureagavo ir į didžiųjų pramonės kompanijų didinamas kainas. Kasybos kompanija „Rio Tinto“ susitarė su didžiausiu Kinijos plieno gamintoju dėl didinamos anglies rūdos kainos. Be to kita kasybos kompanija „BHP Billiton“ taip pat ketina didinti žaliavų kainas. JAV chemijos pramonės kompanija „Dow Chemical“ paskelbė didinsianti kainas 25 procentais.
 
Dar nėra komentarų