JAV akcijų rinka atrodo perkaitusi

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2024-12-10 13:45 Komentarai: (0)
Bank of America strategas Michael Hartnett mano, kad JAV akcijų rinkos, kaip ir kriptovaliutų rinkos, pakilimas lėmė jų perkaitimą, skelbia žiniasklaidos grupė Bloomberg.

Pažymima, kad S&P500 indekso kainos ir buhalterinės vertės santykis šiais metais išaugo iki 5,3 ir yra beveik 5,5 lygio, užfiksuoto 2000 metų kovą – dotcom spekuliacinio burbulo viršūnės metu.

Michael Hartnett mano, kad 2025 metų pradžioje yra didelė tikimybė „peršokti“, jei S&P500 priartės prie 6666 punktų, t.y. virš devynių procentų daugiau nei dabartinis lygis. Tačiau tuo pačiu Bank of America bulių/meškų rodiklis vis dar nerodo per didelio pasaulinių investuotojų entuziazmo ženklų.

Platusis Amerikos akcijų rinkos indeksas S&P500 šiais metais jau pakilo apie dvidešimt septynis procentus. Jau antrus metus iš eilės jis auga daugiau nei 20 procentų, o tai įvyko tik tris kartus per pastaruosius 100 metų. 2024 metų pirmoje pusėje investuotojų optimizmą lėmė lūkesčiai dėl naudos, kurią įmonėms duos didėjantis dirbtinio intelekto naudojimas. Metų pabaigoje akcijų paklausą sukėlė įsitikinimas, kad Donaldo Trumpo išrinkimas JAV prezidentu reiškia pagreitėjusio ekonomikos augimo, reguliavimo panaikinimo ir mažesnių mokesčių laikotarpį.

Kalbant apie bitkoino kainos kilimą, kuri praėjusią savaitę pirmą kartą istorijoje viršijo 100 tūkstančių JAV dolerių, Michael Hartnett atkreipė dėmesį, kad turėdama daugiau nei 2 trilijonų dolerių kapitalizaciją, didžiausia kriptovaliuta pagal vertę yra vienuolikta pagal dydį ekonomika pasaulyje.
 
Dar nėra komentarų