Lietuvos investicinių fondų apžvalga

» Straipsniai » Finansų rinkos
Apžvalgoje trumpai aprašoma situacija Lietuvoje registruotų investicinių fondų rinkoje po 2006m. II ketvirčio.
versija spausdinimui
Autorius: reboot Data: 2006-09-11 21:31 Komentarai: (0)
2006 metų II ketvirčio pabaigoje Lietuvoje veikė 22 investiciniai fondai kuriuos valdė 9 valdymo bendrovės. Per II ketvirtį buvo įsteigtas 1 fondas. Tai UAB „Sindicatum Capital International“ valdomas „Victoire Global Equity Fund“ investicinis fondas.

Nors fondų populiarumas Lietuvoje vis didėja ir investuoti į juos įsidrąsina vis daugiau dalyvių, šie metai kaip žinia fondams nėra tokie sėkmingi kaip prieš tai buvę, kai sėkmingiausių fondų pelningumas siekė 40-60 %. Nuo praeito rudens užsitęsęs nuosmukis Vilniaus vertybinių popierių biržoje stipriai pakoregavo didžiąją savo aktyvų dalį į Lietuvos įmonių akcijas investuojančių fondų pelningumą. Pavyzdžiui "NSEL30" fondo vieneto vertė ketvirčio pabaigoje buvo praradusi 25% savo vertės, buvusios praeitų metų spalio viduryje. Kiti Lietuvoje investuojantys fondai per tą patį laikotarpį prarado nuo 5 iki 15 procentų vertės.

Ne gana to, šių metų II ketvirtį praūžęs beveik visų pasaulio biržų nuosmukis pakoregavo ir kitose rinkose investuojančiųjų fondų rezultatus. Iš visų Lietuvoje registruotų investicinių fondų per II ketvirtį augo tik vienas „ZPR Amerikos mazos kapitalizacijos bendroviu akciju atviras investicinis fondas“. Visų kitų fondų vieneto vertės krito.

Toks „šaltas dušas“ atvėsino dalį investuotojų ir truputį pristabdė fondų vienetų pirkimą II-ajame šių metų ketvirtyje. Akivaizdus to įrodymas yra tas, kad per II šių metų ketvirtį investicinių fondų valdomas turtas beveik nepadidėjo, kai tuo tarpu per I ketvirtį jis buvo išaugęs net 25%. Labiausiai šiuo atžvilgiu II ketvirtį „nukentėjo“ „JT investicijų valdymo“ ir „Investicinių fondų valdymo“ valdomų fondų turtas, kuris tiek dėl vertės kritimo tiek dėl dalyvių pasitraukimo sumenko atitinkamai -45 ir -32 procentais.

Bendras visų valdytojų valdomas turtas siekė 505 mln. litų. Daugiausiai bendro dalyvių turto, net 42%, II ketvirčio pabaigoje valdė „SEB investicijų valdymas“. Žemiau pateikiamos visų valdytojų valdomo turto proporcijos:



Populiariausi tarp investuotojų II ketvirčio pabaigoje buvo didžiausią turto dalį valdančių valdytojų fondai. Penki daugiausiai dalyvių turintys fondai priklausė „SEB IV“ ir „Finasta IV“ bendrovėms, o pirmoje šio penketuko vietoje gana tvirtai buvo įsitvirtinęs „SEB NVS akcijų fondas“:



Ir nors šiuo metų II ketvirtis nebuvo sėkmingas fondų valdytojams, tačiau daugelio analitikų prognozuojamas rudeninis Lietuvos ir pasaulio akcijų rinkų atsigavimas kogero turėtų padėti beveik visiems investiciniams fondams šiuos metus užbaigti pelningai.

Apžvalga paruošta naudojantis Vertybinių popierių komisijos 2006m. II ketvirčio ataskaita.
 
Dar nėra komentarų