Spekuliacijos dėl vis dėlto galimo finansų rinkų paramos patvirtinimo vakar kilstelėjo akcijų indeksus tiek Europos, tiek ir JAV biržose, kurios vakar į viršų stiebėsi sparčiausiai per paskutinius šešerius metus. S&P 500 indeksas vakar fiksavo net 5,27 proc. punkto kilimą ir panaikino daugiau negu pusę rekordinio pirmadienio nuostolio.
Senatui ketinant šiandien dar kartą balsuoti dėl kiek pakoreguoto milijardinio finansų rinkų gelbėjimo plano, Azijos rinkos taip pat stiebiasi į viršų, tačiau jau nebe tokiais sparčiais tempais. Investuotojų optimizmą finansų bendrovių atžvilgiu smukdo pasirodę prasti Japonijos gamintojų pasitikėjimo indekso duomenys. Pirmąkart nuo 2003 m. šiam indeksui smukus žemiau nulio, regione vėl sustiprėjo negatyvios rinkos dalyvių nuotaikos dėl prastėjančių šalies pramonės gamintojų veiklos perspektyvų, baiminantis, kad pasaulio ekonomika vis spartesniais tempais juda recesijos link.
Naujienoms apie nesibaigiančias JAV valdžios atstovų derybas dėl paramos finansų rinkoms nustelbiant kitus pasaulio įvykius, įtampai rinkose vis dėlto nurimti neleis prastos žinios iš pasaulio finansų sektoriaus. Labiausiai pasaulinės finansų krizės metu nukentėjęs Europos bankas UBS ketina atleisti apie 1 900 investicinės bankininkystės darbuotojų. Galutinai šis UBS banko sprendimas, dėl kurio darbo netektų dešimtadalis visų banko darbuotojų, turėtų paaiškėti jau spalio 2 d. įvykus banko akcininkų susirinkimui.
Didžiausiam rinkos dalyvių dėmesiui ir toliau koncentruojantis ties įvykiais JAV, nublanksta ir šiomis dienomis pasirodančių gausių makroekonomikos rodiklių įtaka. Infliacijos tempai euro zonoje rugsėjį, palyginus su rugpjūčio mėnesiu, kada metinis infliacijos lygis sudarė 3,8 proc, sumažėjo iki 3,6 proc. punktų. Nors smukusios pasaulinės naftos kainos kiek sumažino kainų augimo spaudimą regione, toks infliacijos lygis vis dėlto smarkiai lenkia Europos centrinio banko politikos tikslus. Todėl rytoj skelbiamas Europos centrinio banko sprendimas dėl palūkanų normų situacijos rinkose tikriausiai nepakeis - rinkos dalyviai tikisi, kad euro zonoje liks galioti tas pats 4,25 proc. bazinių palūkanų normų lygis.
Baltijos šalių biržas ir toliau ženkliausiai veikia besikeičiančios nuotaikos užsienio rinkose. Vakar net ir atsitiesus akcijų indeksams Europoje, OMXV indekso vertė, rinkos dalyviams vėl pavėluotai sureagavus į negatyvias naujienas užsienio rinkose, smuko žemyn. Vis dėlto po itin pesimistiškos savaitės pradžios artimiausiomis dienomis Vilniaus vertybinių popierių biržoje vis dėl to bus galima išvysti techninį kainų atsitiesimą į viršų.
Investuotojams Vilniaus vertybinių popierių biržoje koncentruojantis ties įvykiais užsienio rinkose, šiandien rinkos dalyviai sulauks ir svarbiausios šios savaitės naujienos - Aprangos rugsėjo mėnesio rezultatų skelbimo. Nors praėjusį mėnesį bendrovė pasiekė rekordinę 51,3 mln. litų apyvartą, lėtėjantis Baltijos šalių ekonomikos augimas ir vartojimo lėtėjimas šiemet lems mažesnes Aprangos pelno maržas. Bendrovė jau anksčiau yra paskelbusi, kad dėl vartojimo lėtėjimo ir vėluojančio prekybos centro „Panorama" Vilniuje atidarymo lapkritį pateiks patikslintas metines veiklos prognozes.