„Aš vadovaujuosi paprastu principu, pardavinėk tada kai rinkose vyrauja masinė euforija ir visi mano, kad ir toliau rinkos tik kils, na o pirk tada, kai rinkose tvyro baimė ir panika bei daugelis tikisi prastų laikų“ – pabrėžia jis.
Gerai žinomas pasaulyje investuotojas teigė, kad jei ir toliau Amerikos bendrovių akcijos bus tokios pigios kaip iki šiol, jis ir toliau investuos nuosavus pinigus pirkdamas šalies kompanijų akcijas ir greitu metu jo nuosavą portfelį sudarys tik didelį potencialą turinčių JAV įmonių vertybiniai popieriai.
W.Buffettas mano, kad kilusios baimės dėl Amerikos ekonomikos padėties ir tolesnių prastų perspektyvų yra gerokai perdėtos, na o daugelis šalies kompanijų per ateinančius kelerius metus turėtų uždirbti rekordinius pelnus. Investuotojas pabrėžė, kad trumpalaikius rinkos svyravimus yra itin sunku nuspėti, tačiau rinkos ko gero atsigaus anksčiau nei tai padarys ekonomika ar pagerės investuotojų bei bendros nuotaikos.
„Jeigu lauki pirmųjų kregždžių, pavasaris tuo metu jau gali būti pasibaigęs“ – priminė W.Buffettas.
Investuotojas atsiminė 1930 metų didžiosios depresijos istorija, kuomet Dow Jones indeksas pasiekė mažiausią savo vertę 1932 metų liepos 8 dieną. Nepaisant to, kad situacija Amerikoje ir toliau prastėjo iki to laiko, kol į valdžią neatėjo 1933 metų kovą naujasis prezidentas Franklinas Delano Rooseveltas, per minimą laiko tarpą iki šio įvykio, po to kai Dow Jones pasiekė savo žemiausia reikšmę, jis sugebėjo pakilti apie 30 procentų.
Blogos naujienos, pabrėžė W.Buffettas, yra geriausios investuotojo draugės, nes leidžia jam nusipirkti dalį Amerikos ateities už labai mažą kainą.