Tokijo biržos Nikkei225 indeksas sesiją baigė pakildamas 3.59% virš psichologiškai svarbios devynių tūkstančių punktų ribos. Visos prekybos sesijos metu šis indeksai nuosekliai stiebėsi į viršų.
Po analitikų pagerintų prognozių, elektrotechnikos atstovės „Panasonic“ akcijos šoktelėjo į viršų net 8.9%. Dėl tos pačios priežasties pirmadienį brango „Nippon Steel“ ir „JFE Holdings“ vertybiniai popieriai, atitinkamai 4.4 ir 9.2 procentais.
Japonijos bankinio sektoriaus atstovės taip pat šiandien brango. „Mizuho Financial Group“ palypėjo į viršų 1.5%, „Sumitomo Mitsui Financial Group“ - 1.7%, na o „Mitsubishi UFJ Financial Group“ akcijų vertė ūgtelėjo 5.3%.
Su naujausiom technologijom susijusių kompanijų akcijas investuotojai taip pat buvo linkę pirkti. „Advantest“ akcijos pabrango 4.6%, „Kyocera“ - 4.7%, na o „Fujitsu“ palypėjo į viršų 4.4%.
P.Korėjos biržos indeksas Kospi šoktelėjo į viršų 2.28% iki 1207.63 punktų, po to kai paaiškėjo, jog šalies valdžia nutarė paskirti 130 mlrd. dolerių planą šalies finansų sektoriui ir biržai palaikyti.
Šalies bankų „Shinhan Financial Group“ bei „Kookmin Bank“ akcijos pabrango atitinkamai 5.3 ir 2.8 procentais. Stambiųjų eksportuotojų „Samsung Electronics“ ir „Hyundai Motor“ vertybinius popierius investuotojai taip pat noriai pirko, jų kursai sesijos pabaigoje fiksavo atitinkamai 3.2 ir 12 procentų pakilimus.
Kinijos birža irgi fiksavo gan nemažą pakilimą, kuomet Shanghai Composite indeksas sesiją baigė su 2.25% pliusu. Tiesa pirmojoje sesijos pusėje minimas indeksas visąlaik buvo neigiamoje zonoje ir tik antrosios sesijos pusės dalyje sugebėjo išlipti į teigiamą zoną.
Šiandien pasirodė informacija apie Kinijos makroekonominius rodiklius. Šalie BVP per trečiąjį ketvirtį ūgtelėjo 9 proc. , tuo tarpu šio rodiklio augimas ankstesniais šių metų ketvirčiais sudarė atitinkamai 10.6% pirmajame ketvirtyje ir 10.1% antrajame. Bendrai per devynis šių metų mėnesius bendras Kinijos vidaus produktas ūgtelėjo 9.9%. Šalies pramonės gamyba rugsėjį lyginant su duomenimis prieš metus paaugo 11.4 %, kai tuo tarpu rugpjūti šis rodiklis sudarė 12.8%. Na o infliacija rugsėjį lyginant su mėnesiu prieš tai, Kinijoje smuktelėjo nuo 4.9 iki 4.6 procentų.
Nepaisant šių prastų rodiklių, išskyrus žinoma infliaciją, investuotojai buvo linkę pirkti akcijas, vildamiesi, kad šalies valdžia imsis reikalingų priemonių, norint užtikrinti Kinijos ekonomikos tolesnį spartų augimą.
„China Construction Bank“ akcijos pabrango 1.4%, po to kai bankas pranešė, kad jo trijų ketvirčių grynasis pelnas šoktelėjo 48% lyginant su 2007 metų tuo pačiu laikotarpiu. Tuo tarpu „China CITIC Bank“ bankas pasigyrė, kad tikisi, jog šių metų devynių mėnesių grynasis pelnas bus 130% didesnis nei praėjusiais metais. Ši informacija investuotojų tarpe neliko nepastebėta, po ko minimo banko akcijų kursas šoktelėjo į viršų 3.9%.
Tarp Šanchajaus biržoje kotiruojamų žaliavinių kompanijų „Jiangxi Copper“ akcijos pabrango 4.2%, „China Petroleum & Chemical“ - 2.7%, tuo tarpu kitos stambios kompanijos „PetroChina“ akcijos krito 1.9%.