Akcijų kursai Lietuvoje ir visame pasaulyje krinta. Įmonės viena po kitos bankrutuoja, o indėlių palūkanos bankuose siekia vos 6 proc. Tuo tarpu Vilniuje įsikūrusi bendrovė „Investment House“ žada investuotojams 47 proc. metinį pelną. Tokie skelbimai sudomino ir Vertybinių popierių komisiją (VPK), kuri tiria „Investment House“ veiklą. Bet lėšos iš gyventojų ir toliau renkamos.
Norinčius investuoti gyventojus verslininkai priima prabangiai įrengtame biure sostinės Kalvarijų gatvėje. Žmonės privalo pasirašyti konfidencialumo sutartį, kurioje draudžiama kam nors atskleisti būsimų investicijų paskirtį.
Verslininkai iš gyventojų ar kitų įmonių planuoja surinkti apie 6 mln. litų. Už juos žadama pirkti dvi jau veikiančias bendroves, kepančias meduolius, riestainius ir kitus konditerijos gaminius. Šiuos pirkinius valdytų nauja įmonė.
„Investment House“ klientai gautų naujosios įmonės akcijų, tačiau perleistų balsavimo teisę „Investment House“ atstovams. Pertvarkius kepyklas, jų vertę ir pelną žadama padidinti kelis kartus. Po 3-5 metų pardavus įmonę strateginiam investuotojui, planuojama uždirbti apie 24-26 mln. litų. Jei pirkėjų neatsiras, „Investment House“ žada grąžinti investuotus pinigus ir išmokėti solidžius dividendus.
Tačiau „Investment House“ finansų analitikas Linas Kliukas vakar jau kalbėjo visiškai priešingai, nei teigiama kompanijos reklamoje. Jis patvirtino, kad sutartyje nėra garantuojama, kad kepyklos akcijas pavyks parduoti, o akcininkams bus išmokėti dividendai. Taip pat nėra jokios garantijos, kad pelnas sieks 47 proc. per metus.
„Kiekvienas verslas yra rizikingas. Pelnas gali būti mažesnis arba didesnis. Tačiau galiu užtikrinti, kad abi įmonės seniai sėkmingai dirba ir krizė jų neturėtų paveikti“, – paklaustas, kodėl su žmonėmis pasirašomose sutartyse nėra įsipareigojimo sumokėti reklamoje žadamą pelną, aiškino L.Kliukas.
„Investment House“ verslo sėkmė pagrįsta tikėjimu, kad žmonės pirks daugiau meduolių ir riestainių, nes prastėjant gyvenimui tortai ir šokoladai jiems taps per brangūs. L.Kliukas tiesiai neatsako, kodėl verslo projektui negali pasiskolinti pinigų iš banko. Jau rasti 15-20 proc. akcijų dalies pirkėjai. „Lietuvos ryto“ žiniomis, vien vakar įmonės biure apsilankė daugiau kaip 10 investuoti panorusių žmonių.