FDIC (Federal Deposit Insurance Corp.) vadovė Sheila Bair pranešė, jog yra kuriamas naujas projektas, kaip gyventojus apsaugoti nuo būsto netekimo. Rugsėjo mėnesį užfiksuota, jog 81 312 būsto savininkų buvo priversti perleisti gyvenamąją vietą skolintojams (bankams, paskolų bendrovėms), o dar 265 968 būsto savininkų sulaukė pirminių įspėjimų. Kompanija RealtyTrac, sekanti būsto naudojimosi teisių netekimo statistiką, suskaičiavo, jog nuo 2007 metų rugpjūčio mėnesio iš viso būsto neteko 851 tūkstantis šeimų. Prognozuojama, jog šių metų pabaigoje NT rinkos pardavėjų pusėje bus vien bankai, o tai neigiamai atsilieps namų kainoms, kadangi bankai labiau suinteresuoti ne kainos lygiu, o galimybe greitai parduoti užstatytus būstus. Kreditų rinkoje beveik niekas nepakito: Ovemight šiek tiek pakilo iki 1,21 proc. nuo 1,12 proc, tačiau palūkanos vis dar išlieka žemiau nei FED skolinimosi riba (1,5 proc), tai yra teigiamas požymis kreditų rinkai. 3 mėn. LIBOR liko nepakitęs ties 3,54 proc, TE D spread nežymiai pakito iki 2,56 proc. nuo 2,55 proc, 3 mėnesių iždo vekselių pajamingumas šiek tiek sumenko iki 0,98 proc. nuo 1,01 proc.
Vakarų Europa. Prancūzijos verslo pasitikėjimo indeksas spalio mėnesį nukrito iki 88 punktų nuo 91 punkto. Ekonomistai tikėjosi indekso sumažėjimo iki 89 punktų. Netikėtai pakilo prancūzų vartojimo išlaidos, rugsėjo mėnesį fiksuotas 0,6 proc. augimas, kai ekonomistai prognozavo 0,2 proc. sumažėjimą.
Euro zonos einamosios sąskaitos deficitas rugpjūčio mėnesį padidėjo iki minus 8,4 milijardo eurų, liepos mėnesį deficitas buvo minus 1,8 milijardo eurų. Svarbu pabrėžti, kad silpnėjant eurui dolerio atžvilgiu Europos Sąjungos eksportas įgyja patrauklumą.
Didžiojoje Britanijoje mažmeninės prekybos apyvarta rugsėjo mėnesį sumažėjo 0,4 proc, kai prieš mėnesį augo 1,1 proc. Metinis mažmeninės apyvartos augimas sumažėjo nuo 3,3 proc. iki 1,8 proc, o tai rodo, jog paklausa ateityje, tikėtina, mažės ir toliau, kai antra pagal dydį Europos ekonomika stovi ant recesijos slenksčio.
Azija. Pietų Korėjos ekonomika trečiąjį šių metų ketvirtį augo lėčiausiai per pastaruosius ketverius metus, BVP augimas lyginant su antru ketvirčiu sudarė 0,6 proc. (antrą ketvirtį atitinkamas augimas buvo 0,8 proc). Lėtėjanti šalies ekonomika gali paskatinti Centrinį banką mažinti bazines palūkanas jau per artimiausią susitikimą, kuris vyks lapkričio 7 dieną. BVP augimo tempų mažėjimas kartu su bankų sistemos problemomis ir eksporto lėtėjimu gali atvesti šalį į pirmą per dešimtmetį recesiją. „Moody's Investors Service" ir „Fitch Ratings" spalio 21 dieną patvirtino Pietų Korėjos ilgalaikius skolinimosi užsienio valiuta reitingus ties A2 ir A+ atitinkamai su stabilia perspektyva. „Standrard & Poors" patvirtino Pietų Korėjos reitingą spalio 16 dieną ties A su stabilia perspektyva. Visos reitingų agentūros pažymėjo, jog vyriausybės bankų sistemos gelbėjimo planas yra platesnis, nei jos tikėjosi, ir tikriausiai bus veiksmingas.
MSCI Asia indeksas šią savaitę užfiksuos apie 6,9 proc. kritimą, iš viso per šiuos metus minėtas indeksas nukrito 48 proc. Vidutinė kompanijų, įeinančių į MSCI Asia indeksą, vertė sudaro 1,1 jų buhalterinės vertės, kai šių metų gegužės mėnesį šis rodiklis siekė 2,6.
Lotynų Amerika. Vakar Brazilijos centrinis bankas paskelbė, kad darys 50-ties milijardų JAV dolerių vertės injekciją į pinigų rinką, kad sustabdytų savo valiutos realo, kuris per du mėnesius nukrito 28 proc, nuvertėjimą. Krintantis realas skatina infliacijos tempų augimą ir mažina kompanijų pelnus. Paskelbus naujienas realas vakar pakilo 5,2 proc. eliminuojant prieš tai vykusį 5,8 proc. kritimą.
Vidurio ir Rytų Europa. Tarptautinė reitingų agentūra „Standard & Poors" vakar sumažino Rusijos ilgalaikio skolinimosi užsienio valiuta reitingo perspektyvą iš stabilios į neigiamą, patį reitingą paliko ties BBB+. Toks agentūros žingsnis yra lemtas labai plačios vyriausybės finansų sistemos gelbėjimo programos, kurios kaina šiandien sudaro apie 15 proc. Rusijos BVP (arba daugiau kaip 200 milijardų JAV dolerių) ir, anot „Standard & Poors", dar gali padidėti. Reitingų agentūra taip pat prognozuoja, kad nemokumų ir bankrotų skaičius toliau augs dėl skirtingų refinansavimo galimybių (smulkiam ir vidutiniam verslui kreditai yra beveik neprieinami).
Rusijos tarptautinės valiutos atsargos praeitą savaitę vėl sumažėjo beveik 15 milijardų iki 515,7 milijardo JAV dolerių. Tai jau antra savaitė iš eilės, kai šalies rezervai mažėja 15 milijardų JAV dolerių. Rusijos vyriausybinių obligacijų, kurios bus išperkamos 2030 metais ir buvo išleistos su 7,5 proc. palūkanomis, pajamingumas vakar pakilo 8 baziniais punktais iki 10,94 proc. Tai yra didžiausias pajamingumas per pastaruosius šešerius metus.
Žaliavos. Šiandien vyks OPEC šalių narių susirinkimas, kuriame bus svarstoma dėl naftos gavybos apimčių mažinimo siekiant palaikyti krintančią naftos kainą. Keli OPEC nariai, tokie kaip Iranas ir Venesuela, pasisako net už 2 milijonų barelių per dieną gavybos mažinimą. Kataro naftos ministras anksčiau buvo pasisakęs už 1 milijono barelių per dieną gavybos mažinimą, taigi klausimas greičiau yra ne ar mažins, bet kiek mažins naftos gavybą šalys, kurios išgauna apie 40 proc. pasaulio naftos.
Aliuminio kaina prekybos Šanchajuje metu šiandien pakilo maksimaliai šios biržos leistinu procentiniu dydžiu - 4 proc. Taip, kai didžiausi aliuminio gamintojai pranešė, kad jie ruošiasi
mažinti aliuminio gamybą esant lėtėjančiai paklausai pasaulyje. Augant naftos kainoms aliuminio kaina taip pat paprastai kyla, nes energetiniai ištekliai sudaro daugiau kaip pusę aliuminio gamybos sąnaudų. Aliuminis yra plačiai naudojamas automobiliams ir lėktuvams gaminti.