Istoriniai duomenys rodo, kad JAV prezidentų rinkimus laimėjus demokratų atstovui, per laikotarpį, trunkantį iki kitų JAV prezidentų rinkimų, S&P 500 indeksas vidutiniškai generuodavo 62 proc. teigiamą grąžą, tuo tarpu respublikonų pergalės atveju JAV akcijų rinkos pelningumas analogišku laikotarpiu buvo daugiau negu dvigubai mažesnis - 28 proc. Vis dėlto, analitikai sutaria, kad pasaulio finansų rinkas ištikus bene giliausiai krizei nuo Didžiosios Depresijos laikų, šie JAV prezidento rinkimų istoriniai duomenys šiuo metu tėra menkas ateities prognozių rodiklis.
Akcijų rinkoms pagaliau sureagavus į milijardinę didžiausių pasaulio valstybių paramą finansų rinkoms ir centrinių bankų palūkanų mažinimo veiksmus, didesnio investuotojų dėmesio ima sulaukti ir bendrovės, stebinančios rinkos dalyvius geresniais, negu tikėtasi, veiklos rezultatais. Jie vakar kėlė optimizmą Europos akcijų rinkose, bendrovėms Marks&Spenser ir Clariant paskelbus analitikų prognozes pralenkusius trečiojo ketvirčio veiklos rodiklius. Bent jau kol kas Vakarų Europos bendrovių skelbiami veiklos rezultatai yra geresni negu įmonių už Atlanto. Per paskutinį mėnesį paskelbusių savo veiklos rezultatus bendrovių pajamos Vakarų Europoje vidutiniškai smuko 4,2 proc. punkto - du kartus mažiau negu JAV įmonių, kurių akcijos yra vertinamos skaičiuojant S&P 500 indekso vertę.
Optimistiškos rinkos dalyvių nuotaikos ir kilstelėjusios naftos kainos vakar privertė atsitiesti ir JAV akcijų biržas, kurios vakar skaičiavo didžiausią teigiamą prezidento rinkimų dienos pokytį nuo 1984-ųjų. Teigiamas rinkos dalyvių nuotaikas dar labiau sustiprino ir pranešimai apie bendrovių General Electrics, CIT Group ketinimus priimti JAV valdžios institucijų finansinę paramą, kuri bus skiriama siekiant padėti šalies ne finansų sektoriaus bendrovėms išvengti gilesnių ekonominės krizės padarinių.
JAV prezidento rinkimų rezultatai šiandien stiprina optimizmą ir Azijos rinkose, kurios šiandien į viršų stiebiasi 2-4 proc. Regiono biržose ženkliausiai kyla bendrovių, didelę dalį savo gaminamos produkcijos eksportuojančių į JAV, akcijų kainos. Rinkos dalyviai tikisi, kad į valdžią atėjus naujajam JAV vadovui, didžiausiai pasaulio ekonomikai pavyks išvengti gilesnio ūkio nuosmukio. Prekyba Vakarų Europos biržose šiandien taip pat prasidės akcijų kainų kilimu aukštyn.
Besistiebiant pagrindiniams Vakarų Europos akcijų indeksams, sustiprėjusios optimistiškos investuotojų nuotaikos kelia akcijų kainas ir Baltijos šalių biržose. Didžiausią teigiamą dienos pokytį vakar fiksavo Talino vertybinių popierių birža, kurios pagrindinis indeksas į viršų kilo 3,63 proc. Optimizmui ir šiandien neslopstant užsienio rinkose, vakarykštės pozityvios rinkos dalyvių nuotaikos Baltijos šalių biržose bus linkusios išsilaikyti ir savaitės viduryje.
Aprangos grupės mažmeninė prekių apyvarta spalį augo ženkliai lėčiau, negu rugsėjį ir vasaros mėnesiais. Spalį bendrovės apyvarta sudarė 49,1 mln. litų ir buvo 2,5 proc. didesnė negu analogišku laikotarpiu pernai, kai tuo tarpu paskutiniais vasaros mėnesiais ir rugsėjį bendrovės apyvartos metinis augimas viršijo 10 proc. Dėl lėtėjančio vartojimo Apranga jau šį mėnesį koreguos metines veiklos prognozes.
Agrowill Group šiemet per devynis mėnesius patyrė 1,2 mln. litų nuostolių, kai tuo tarpu pernai analogišku laikotarpiu, neįskaitant turto pardavimo, buvo gauta 6,6 mln. litų grynojo pelno. Investuotojų reakciją į šias bendrovės naujienas bus galima išvysti jau šiandienos prekybos sesijos metu.