„Cukrus yra žemiau savo istorinės vertės. Sutartys dėl cukraus netrukus pradės brangti“ - mano, gerai žinomas investuotojas.
J.Rogers taip pat paskaičiavo, kad dabar yra naudinga investuoti tiek į naftą, tiek ir į auksą.
„Pastaraisiais metais matome kilimo tendencija naftos kainos, o šis trendas prasidėjo nuo 1999 metų. Žinoma, per krizes nafta pinga, kaip ir dabar ji pigo, tačiau anksčiau ar vėliau, jos kursas atsitiesia. Tai kaip gi tokioje situacijoje nafta gali nebrangti? “ – nuomone išsakė pašnekovas.
Šiuo metu investuotojo portfelis taip pat yra dar labiau diversifikuotas.
„Esu pašortines 10 metų trukmės vyriausybės obligacijas. Aš nusipirkau keletą užsienio oro linijų bendrovių akcijų, įskaitant Vokietijos „Lufthansa“ - giriasi J.Rogers.
Savo kalboje pašnekovas taip pat paminėjo jo nuomone pražūtingą priimtą sprendimą, kad JAV vyriausybė suteiktų finansinę paramą didžiausioms šalies finansų institucijoms.
„Šie veiksmai prives iki hiperinfliacijos, dolerio vertės kritimo bei didelės palūkanų normos. Japonai paklausė devyniasdešimtaisiais „genijaus“ Alano Greenspano ir gelbėjo savo bankus nuo bankroto. Po 18 metų šios šalies biržų indeksai vis dar yra daugiau nei 80 proc. žemiau savo aukščiausio pasiekto lygio“ - konstatavo žinomas investuotojas.
Į klausimą, - ar yra kažkokia auksinė priemonė, kuri padėtu kovojant su kilusia krize, jis atsakė ironiškai.
„Taip, žinoma. Leiskime bankrutuoti finansų sektoriaus atstovėms, kurios yra ties bankroto riba, o ne gelbėkime jas. Šioje šalyje yra krūvos finansų sektoriaus atstovių, kurios ir toliau sėkmingai veikia. Jos neturi jokių problemų ir būtent dabar tokios kompanijos turėtų daugiausiai laimėti iš dabartinės painiavos. Tačiau vyriausybė daro viską, kas įmanoma, kad tik „sveikos“, mažesnės kompanijos, neįgytų jokio pranašumo. Tai yra amorali bei baisi ekonomika. Yra daug įmonių, kurios tik ir laukė, kol paslys didieji jų konkurentai“ - sako J. Rogers.
Yra daug pavyzdžių iš istorijos, kurie leidžia manyti, kad krizė JAV bus ilga ir labai skausminga.
„Galima turėti 10 - 15 baisių metų arba 1-2 tragiškus metus. Labiau skausmingus būdus pasirinko Pietų Korėja, Rusija, Turkija. Jie atskyrė problemas stora linija ir džiaugiasi augimu jau daug metų“ – konstatuoja žinomas investuotojas.
Pašnekovas nepraleido progos išsakyti savo neigiamą nuomonę apie valstybės iždo sekretorių H.Paulsoną bei FED vadovą B.Bernankę.
„H.Paulson neatsiliepia telefonu į mokytojos iš Ajovos skambutį, kuri neturi iš ko grąžinti būsto paskolą. Tačiau, kai į jį kreipiasi jo draugai bankininkai ir prašo pagalbos, jis ilgai nemąstęs skuba juos gelbėti bei remti finansiškai už valstybės, t.y. tuo pačiu mokesčių mokėtojų lėšas. Viskas ką reikia padaryti, tai likviduoti FED, o krizė ir pati su laiku išsispręs. To aš asmeniškai ir noriu. Nemanau, kad koks nors politikas galėtų susidoroti su dabartinėmis problemomis. Tiesiog pažiūrėkite, ką jie šneką. Jie neturi jokio supratimo apie ką kalbą. B.Bernankė nesupranta ekonomikos, rinkų bei valiutų, tačiau būtent iš jo tikimasi, kad jis bus racionalus ir svarbiausia veiksmingai veiks gelbėdamas ekonomiką“ - daro išvadą J.Rogers.