
Kalbant apie duomenis iš Amerikos, naujienos nebuvo optimistinės ir bylojo apie JAV ekonomikos silpnumą. Gamybos indeksas ISM buvo paskelbtas ties 38,9 – žemiausias rodiklis nuo 1982 metų, nors buvo prognozuota 41,5. Ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai jau antra mėnesį iš eilės rodo kritimą, šį kartą nukrito 2,5%, nors buvo prognozuotas kritimas tik 0.8%. Visa tai rodo, kad JAV gamybos sektoriuje situacija blogėja labai sparčiai.
Galima pažymėti ir netikėtą Anglijos centrinio banko sprendimą sumažinti pagrindinę palūkanų normą 1,5 % vietoje prognozuojamų 0,5%. Dabar pagrindinė Anglijos centrinio banko palūkanų norma yra tik 3% (1955 metų lygmuo). Anglijos centrinio banko palūkanų norma dabar pirmą kartą yra žemesnė nei euro zonos, kurios palūkanų norma yra 3,25%. Pirma rinkos reakcija buvo šokas, per kelias minutes, svaro sterlingo kotiruotės nukrito 150 punktų: nuo 1,5900 iki 1,5720, bet po to gana greitai atsiplėšė nuo savo minimumo ir pakilo iki dienos maksimumo 1,6035.
Kai paaiškėjo ECB sprendimas sumažinti savo pagrindinę palūkanų normą puse procento, svaras ir euras gan staigiai smuko žemyn. Be to, ECB valdytojas Žanas Klodas Trišė pranešė, kad buvo svarstomi ir kiti sprendimai galintys dar labiau sušvelninti pinigų ir kredito politiką.
Užimtumas JAV, neįskaitant žemės ūkio sektoriaus, taip pat sumažėjo daugiau nei buvo tikėtasi. Rinkos reakcija i šias naujienas trūko gan neilgai: po nedidelio kritimo JAV doleriui visgi pavyko pakilti. Darbo savaitę JAV doleris uždarė ties 1,2750, o svaras žemiau 1,5700.
