Rytinės finansų rinkų naujienos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2009-01-28 10:59 Komentarai: (0)
Antradienį JAV akcijų rinka kilo trečią dieną iš eilės. Investuotojai teigiamai įvertino tai, jog dalies kompanijų ketvirtojo praėjusių metų ketvirčio veiklos rezultatai nebuvo tokie blogi, kaip baimintasi. Be to, papildomo optimizmo įliejo tai, kad daugumos apžvalgininkų pozityviai vertinamas Niujorko federalinio rezervų banko (FED) vadovas Timothy Geithneris buvo paskirtas JAV iždo departamento sekretoriumi.

Matyt, ši aplinkybė rinkos dalyviams teikia papildomų vilčių, kad netrukus bus sėkmingai patvirtinta ir prezidento B. Obamos 825 mlrd. JAV dolerių ekonomikos skatinimo priemonių programa ir naujoji administracija pagaliau galės imtis konkrečių priemonių kovojant su ūkio recesija. Prasti makroekonominiai duomenys ir prastesni, nei tikėtasi, daugelio kompanijų rezultatai šį kartą liko nuošalyje.

Nors mokėjimo kortelių gamintojos „American Express“ ir technologijų bendrovės „Texas Instrument“ ketvirčio pelnai krito, tačiau buvo šiek tiek didesni nei daugumos analitikų prognozės ir tai timptelėjo akcijų kainas aukštyn atitinkamai 9,7 ir 3,7 proc. Rinka teigiamai įvertino ir daugelio plieno gamybos kompanijų skelbtus veiklos rezultatus, kurie daugiausia buvo geresni, nei tikėtasi, ir nusprendė ignoruoti įspėjimus, kad pirmąjį šių metų ketvirtį rezultatai gali būti žymiai liūdnesni, nei anksčiau laukta. Prastesnius, nei prognozuota, rezultatus pranešė chemijos kompanija „DuPont“ ir mobiliojo ryšio operatorė „Verizon Communications“, jų akcijos pigo, bet nepakreipė rinkos paskui save.

Bendrai teigiamai tėkmei pasidavė ir finansų sektorius - kilo „Bank of America“, „Citigroup“, „Goldman Sachs“, „Wells Fargo“ akcijų kaina. Pastarojo banko pelno duomenų laukiama šiandien. Rinkos dalyviai taip pat turėtų atkreipti dėmesį į kitos įtakingos telekomunikacijų sektoriaus bendrovės „AT&T“ pranešimą. Teigiamą rinkos kryptį gali palaikyti po prekybos internetinės paieškos operatorės „Yahoo“ paskelbti trečdaliu geresni, nei tikėtasi, veiklos rezultatai. Be to, investuotojai turėtų ypač atidžiai klausyti FED Atviros rinkos komiteto narių komentarų dėl būsimų pinigų politikos priemonių, kurių ketinama imtis siekiant didinti likvidumą rinkoje ir sumažinti skolos naštą.

20 didžiausių JAV miestų būsto kainų pokyčius atspindintis „Case-Schiller“ indeksas lapkritį krito 18,2 proc iki žemiausio taško nuo 2004 metų vasario Iš viso, skaičiuojant nuo 2006 metų viduryje pasiekto piko JAV namų kainos jau spėjo sumažėti 251 proc Šie skaičiai liudija kad nepaisant pirmadienio pranešimo apie šiek tiek pagerėjusius esamų namų pardavimus augant nedarbui ir neatsigaunant kredito rinkai yra sunku tikėtis nekilnojamojo turto rinkos atsigavimo artimiausiais mėnesiais.

Peržiūrėtas Conference Board“ vartotojų pasitikėjimo indeksas sausį smuko iki visų laikų žemiausio taško - 37 7 punkto Tai yra mažiau nei buvo skelbiama anksčiau (38 6) ir gerokai mažiau nei tikėjosi , dauguma Briefingcom“ apklaustų ekonomistų (39) Nepaisant sumažėjusių išlaidų degalams neigiamus vartotojų lūkesčius kursto mažėjanti jų nekilnojamojo turto ir finansinių aktyvų vertė ir augantis nedarbas ir tai leidžia prognozuoti jog vartotojo išlaidų nuosmukis pirmąjį šių metų ketvirtį gali , būti didesnis nei šiuo metu tikimasi Bedarbių pastaraisiais mėnesiais daugėja , visose 50 JAV valstijų o vien antradienį kompanijos paskelbė planuojančios atleisti , 11 5 tūkst darbuotojų Galima prisiminti kad pirmadienį buvo pranešta kad bus atleista 71 4 tūkst darbuotojų o iš viso sausį darbo vietų skaičiaus sumažėjimas privačiame sektoriuje siekė 211,5 tūkst.

Po keletą dienų užsitęsusio nuosmukio antradienį į viršų kilo vyriausybės vertybinių popierių kainos 10 metų iždo obligacijų pajamingumas smuko nuo 2 63 iki 2 54 proc 3 mėnesių Libor palūkanos skolinantis doleriais , išliko nepakitusios - 1 18 proc o vienos nakties palūkanos nukrito nuo 0,23 iki 0,22 proc.

Vakarų Europa

Bendrą Vakarų Europos akcijų kainų kitimą atspindintis Stoxx 600 indeksas vakar pakilo 0 1 proc tačiau pavieniai didžiųjų rinkų (Vokietija D Britanija Prancūzija) indeksai prarado nuo 0 03 iki 0 35 proc savo vertės Bendram Europos akcijų indeksui atsiplėšti padėjo technologijų sektoriaus įmonių akcijos Siemens“ vakar paskelbė geresnius nei tikėtasi IV ketv rezultatus o jos akcijos kaina pakilo 2 8 proc Farmacijos sektoriaus įmonių akcijos kurios pastarąjį mėnesį pasirodė geriau nei Vakarų Europos indeksai vakar smuko investuotojams nusprendus fiksuoti pelnus , Reuters“ duomenimis tokios farmacijos įmonės kaip Astra Zeneca“, Roche“ ir Sanofi-Aventis“ smuko nuo 2 4 iki 3 9 proc Vokietijos „ vyriausybė gali įsigyti apie 70 proc Hypo Real Estate Holding“ banko Pastarasis jau du kartus sulaukė vyriausybės paramos o dabartinis vyriausybės žingsnis kaip teigia „Bloomberg“, būtų bene pirmoji banko nacionalizacija Vokietijoje per pastaruosius 80 metų.

Vokietijos „IFO“ instituto skaičiuojamas investuotojų pasitikėjimas sausio mėnesį kiek atsigavo, lyginant su gruodžiu. Tiek lūkesčių, tiek dabartinės padėties vertinimo, tiek bendro verslo klimato vertinimo rodikliai buvo geresni, nei prognozuota. Labiausiai šoktelėjo lūkesčių komponentas - nuo 76,9 iki 79,4, ekonomistai taip pat tikėjosi pagerėjimo, tačiau prognozavo 77,5 punkto reikšmę. Investuotojų nuotaikos pagėrėjo po Europos centrinio banko veiksmų siekiant skatinti ekonomiką, taip pat nemažai optimizmo suteikė ir Vokietijos ekonomikos stimulo programa, kurios vertė yra apie 1,6 proc. BVP. Vis dėlto regiono ekonomikos laukia sunkūs metai, o dabartinis investuotojų pasitikėjimo šoktelėjimas tegali būti vienkartinis efektas, kuris kol kas gali neįgauti tokios krypties ilgesniu laikotarpiu.

Azija

Azijos akcijų indeksai per šio ryto prekybą toliau kilo Iš dalies juos skatino vyriausybių veiksmai teikiant paramą ekonomikai -Japonijos vyriausybė svarsto išpirkti įmonių, susidūrusių su finansavimo sunkumais akcijas O praėjusio Japonijos banko posėdžio protokolas atskleidė kad bus siekiama koncentruotis į ilgo laikotarpio skolinimosi sąnaudų įmonėms mažinimą Įmonių rezultatų skelbimo ralis šiuo metu yra pasiekęs savo piką kuris dažniausiai nustelbia globalias ekonomines naujienas tad šiuo metu rinkose galima matyti stipresnes reakcijas iš pavienių sektorių pusės kurios užgožia blogas (ar geras) ekonomines naujienas.

Indijos akcijų indeksas SENSEX šiandien ryte buvo pakilęs daugiau nei 0 5 proc Skandalas kilęs dėl programinės įrangos gamintojos Satyam” ataskaitų klastojimo toliau juodina audito bendrovės „ PricewaterhouseCooper” reputaciją kurios du auditoriai buvo jau anksčiau suimti o vakar paskelbta apie kelių vadovų atleidimą Indijos centrinis , bankas sumažino šių metų kurie baigiasi 2009 m kovo 31 d Indijos BVP augimo prognozes nuo 8 proc. iki 7 proc.

Lotynų Amerika

Didžiules investicijas naftos telkiniams eksploatuoti planuojanti valstybinė Brazilijos kompanija Petroleo Brasileiro“ atidėjo planus platinti didelės apimties obligacijų emisiją nes pasak jos atstovų skolinimosi sąnaudos tarptautinėse rinkose šiuo metu yra pernelyg didelės Šalies vyriausybė pranešė įšaldanti 161 mlrd dolerių dydžio išlaidų programas o tai sudaro apie 6 proc visų šių metų numatytų biudžeto išlaidų nes dėl prastėjančios ekonominės situacijos stringa mokesčių surinkimas ir dėl to sunkiai sekasi surinkti biudžeto pajamas Brazilijos kompanijų obligacijų emitentų nemokumo atvejų skaičius praėjusį mėnesį išaugo iki aukščiausio taško per šešerius metus sulėtėjus šalies ekonomikos augimui ir smarkiai pablogėjus refinansavimo sąlygoms dėl pasaulinės ekonominės krizės.

Centrinis Meksikos bankas paskelbė kad dėl pasaulinio ekonominio sunkmečio kuris mažina žaliavų eksporto poreikį ir neigiamai veikia vidaus , vartojimą šalies BVP šiemet gali smukti 1 8 proc o infliacija dėl atpigusio peso neturėtų kristi žemiau nei 4 proc.

Vidurio ir Rytų Europa

Lenkijos centrinis bankas įvertinęs lėtėjančią šalies ekonomiką ir mažėjančius infliacijos tempus, sumažino bazinę palūkanų normą net trim ketvirčiais procentinio punkto (nuo 5 proc. iki 4,25 proc.). Rinkos tikėjosi, kad ji bus sumažinta puse procentinio punkto. Lenkijos įmonės jau kurį laiką jaučia paklausos sumažėjimą, ypač eksporto rinkose, ir to paties tikisi šių metų pirmąjį ketvirtį. Taip pat tikimasi ir tolesnio infliacijos mažėjimo. Infliacijos lygis 2008 m. gruodį buvo mažiausias nuo 2007 m. spalio ir leido tikėtis, kad Lenkijos centrinio banko tikslinės 2,5 proc. ribos jis neviršys jau šiemet, o ne 2010 m. pradžioje.

Pasak Serbijos finansų ministro, Serbijos dinarui toliau silpnėjant, valiutai palaikyti gali būti pradėtos naudoti iš TVF gautos lėšos. Jo teigimu, jei valiuta išliks dabartinio lygio, tokių priemonių nebus imtasi. Nuo metų pradžios dinaras euro atžvilgiu susilpnėjo jau 6,7 proc., o nuo pernai rugpjūčio pradžioje buvusio žemiausio per pastaruosius dvylika mėnesių taško jis silpnesnis jau 28,5 proc. ir siekia EUR/RSD = 95,8.
Rusijos aludarių sąjungos pranešime teigiama, kad alaus gamybos apimtis šalyje, dėl ekonominės krizės poveikio vartotojų pasitikėjimui, krito pirmą kartą nuo 1996 m. 2008 m. alaus gamyba sumažėjo 0,6 proc. iki 1,1 mlrd. dekalitrų.

Ukrainos valstybės skola 2008 metais išaugo 37 proc. iki 24,1 mlrd. JAV dolerių, daugiausia dėl 4,5 mlrd. JAV dolerių paskolos iš TVF ir 0,5 mlrd. JAV dolerių Pasaulio banko paskolos. Visa suma sudaro apie 19 proc. 2008 m. prognozuojamo BVP, o tai lyginant su ES Mastrichto kriterijumi (60 proc.), nėra pavojingas lygmuo.
Ukrainos plieno gamintojai 2008 m. gruodžio mėnesį pagamino 2 mln. tonų plieno, tai yra 46 proc. mažiau, lyginant su 2007 m. gruodžiu. Per visus metus kiekis siekia 37,1 mln. tonų, arba 13 proc. mažiau. Akivaizdu, kad pastaruoju metu plieno apimčių kritimas spartėjo, tačiau apimtys turėtų atsistatyti 2009 m., kadangi plieno kaina šiuo metu nuo aukščiausio taško yra gerokai nukritusi.

Europos plėtros ir rekonstrukcijos bankas prognozuoja, kad Ukrainos, Rumunijos ir Bulgarijos BVP 2009 metais pasikeis atitinkamai -5 proc., 1 proc. ir 2 proc., lyginant su 2,1 proc., 8 proc. ir 6,3 proc. 2008 m. Akivaizdu, kad prognozuojamas visų trijų ekonomikų skaudus ekonominio ciklo pasikeitimas. Imant 30 besivystančių šalių, 2009 m. tikimasi vidutinio 0,1 proc. augimo, lyginant su 4,8 proc. augimu 2008 m.

Žaliavos

Antradienį regėjome žaliavinės „WTI” naftos artimiausio kovo mėn. ateities sandorių kainos smukimą per prekybą „NYMEX” biržoje. Dar iki pietų naftos ateities sandoriai buvo sudarinėjami už 47 JAV dolerius už barelį, tačiau po pietų nafta ėmė greitai pigti ir vienu metu kaina buvo nukritusi žemiau nei 41,5 dolerio. Praėjusios dienos naftos kainų kritimas, siekęs daugiau nei 9 proc., beveik likvidavo per ankstesnes dvi prekybos „NYMEX” biržoje dienas pasiektą kainos prieaugį. Pesimistinę naftos rinkos nuotaiką sugrąžino vakar skelbti prieštaringi JAV bendrovių rezultatai ir makroekonominiai rodikliai. Be to, šiandien po pietų JAV Energetikos administracija skelbia savaitinius naftos ir jos produktų atsargų duomenis. Tikimasi, kad atsargos turėtų vėl išaugti penktą savaitę iš eilės. Anot „Bloomberg” atliktos naftos analitikų apklausos, prognozuojama, kad žaliavinės naftos atsargos JAV padidėjo 2,8 mln. barelių. Analogiškos naujienų agentūros „Reuters” surengtoje apklausoje surinktas analitikų konsensusas siekia 2,9 mln. barelių. Prognozuojamas atsargų prieaugis yra gana aukštas, todėl jeigu tikrieji skaičiai bus bent kiek mažesni, tai galėtų turėti tam tikrą teigiamą įtaką naftos kainoms. Naftos rinką sudrebino OPEC generalinio sekretoriaus raginimas JAV apriboti ribotos rizikos fondų ir spekuliantų veiksmus ateities sandorių biržoje, kurie iškreipia tikrąją situaciją rinkoje. Tačiau dar rugsėjo mėn. JAV vyriausybės užsakymu JAV ateities sandorių žaliavomis priežiūros komisija atliko tyrimą, kurio išvadose teigiama, kad praėjusių metų naftos kainų rekordiniam prieaugiui spekuliantų pinigai įtakos neturėjo. Visgi tokiomis išvadomis tiek OPEC, tiek ir kiti naftos rinkos dalyviai abejoja. Beje, pasirodė pirmieji pranešimai, kad naftos bendrovės pradėjo pardavinėti tanklaiviuose saugomą naftą sumažėjus „contango” dydžiui. „Shell” pardavė dviejuose tanklaiviuose, kuriuose telpa po 600 tūkst. barelių naftos, saugomą naftą.

Aukso kaina vakar rinkoje svyravo tarp 890 ir 905 JAV dolerių už trojos unciją. Vakar per prekybą buvo jaučiamas tam tikras spaudimas aukso kainai iš viršaus investuotojams fiksuojant greitai uždirbtą pelną. Šiandien laukiamas FED sprendimas ir jo komentarai taip pat bus aktualūs aukso kainos judėjimo krypčiai. Nors šiuo metu koreliacija tarp JAV dolerio ir euro santykio su aukso kaina yra sumažėjusi, tačiau vis vien tai išlieka vienas svarbesnių veiksnių, lemsiančių aukso judėjimo kryptį.

Vario kaina Londono metalų biržoje vakar smuko daugiau nei 7 proc. rekordiniu kiekiu išaugus jo atsargoms šioje biržoje. Vien vakar atsargos padidėjo 2,8 proc., arba didžiausiu kiekiu per penkerius metus. Nuo 2008 m. birželio 30 d. vario atsargos yra išaugusios jau 3 kartus, o tai tapo pagrindine staigaus vario kainos kritimo priežastimi. Atsargų augimas ir tolesnis vario vartojimo kritimas turėtų neigiamai veikti vario kainas artimiausiu metu.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui
2025-01-24 » Japonijos centrinis bankas didina palūkanas
2025-01-23 » Bevaisiai Kinijos valdžios bandymai stiprinti akcijų rinkas
2025-01-22 » Analitikus nustebino „Netflix“ prenumeratorių augimas
2025-01-20 » Trumpo 2.0 istorija prasideda su nauja kriptovaliuta

 
Dar nėra komentarų