Kova tarp „Mol“ ir „OMV“ tęsiasi

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: JT Naujienos Data: 2007-09-28 11:40 Komentarai: (0)
Austrijos energetikos giganto „OMV“ agresyvus ketinimas perimti Vengrijos naftos kompaniją „Mol“ gali virsti realybe, kadangi stambus institucinis investuotojas, turintis akcijų abiejuose kompanijose, gali kardinaliai pakreipti derybų kryptį, skelbia naujienų portalas „wsj.com“.

Gerai žinomas investuotojas į besivystančių šalių rinkas bei „Templeton Asset Management.“ vyriausias vadovas Markas Mobiusas teigė, kad neformalus „OMV“ pasiūlymas perimti „Mol“, kuri yra vertinama 20 mlrd. dolerių, yra pakankamai prasmingas.

M. Mobiusas neatskleidė kokią dalį akcijų turi abiejuose kompanijose, todėl nėra tiksliai aišku ar „Templeton“ galės įtakoti sprendimą. Tačiau kompanijos parama gali įtakoti ir kitus investicinius fondus pasketi iš paskos ir padidinti spaudimą „Mol“ priimti pasiūlymą.

„Mol“ atstovas spaudai pranešė, kad kompanija nekomentuoja akcininkų sprendimų.

„Mes esame sužavėti M. Mobiuso palaikymu dėl šio sandorio“, sakė „OMV“ atstovė spaudai – „Mes tikimės, kad artimiausiomis dienomis gauti papildomą paramą iš finansinių institucijų, kurios leis mums pagaliau susėsti su „Mol“ vadovybe ir pasikalbėti“.

„Mol“ pastaruoju metu nuolat stengiasi apsiginti nuo Austrijos konkurento perėmimo atakų ir tai jau tapo sarkastiška bei pašaipia politine kova. „OMV“ pasiūlymas perimti kompaniją „Mol“ yra vienas iš didžiausių galimų sandorių Rytų ir Centrinėje Europoje per visą istoriją.

Austrijos kompanijos pasiryžimas perimti mažesnę Vengrijos kompaniją visais įmanomais būdais rodo strateginę „Mol“ turto svarbą. „Mol“ priklauso naftos perdirbimo kompanijos, naftotiekiai ne tik Vengrijoje bet ir kaimyninėse valstybėse.

M. Mobiuso teigimu, pastaraisiais metais energetikos sektorius konsolidavosi itin sparčiais tempais, kadangi norint rasti naftos reikia daug lėšų. Abiejų kompanijų susijungimas padėtų joms konkuruoti su Rusijos energetikos gigantais, kurie šiuo metu bando aktyviai įsitvirtinti Rytų Europoje.

„OMV“ šiuo metu kontroliuoja 20 proc. „Mol“ akcijų ir antradienį pasiūlė supirkti likusias 80 proc. akcijų, tačiau „Mol“ atsisakė tai padaryti.
 
Dar nėra komentarų