JAV akcijos brango atsigaunant energijos sektoriui

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2010-06-03 11:06 Komentarai: (0)
JAV akcijos brango atsigaunant energijos sektoriui ir investuotojams nusprendus, kad ankstesnės dienos „išpardavimas" buvo kiek per didelis. Brango visų S&P 500 indeksą sudarančių sektorių akcijos, nors daugiausia - energetikos ir žaliavų, įskaitant ir visas 24 Naftos ir dujų indeksą sudarančias akcijas.

Bendrovės „Halliburn" akcijų vertė padidėjo net 12 proc. po to, kai ji užtikrino investuotojus, kad dėl naftos išsiliejimo nuostolių nepatirs. Brango ir už išsiliejimą atsakingos „BP" įmonės akcijos, ankstesnę prekybos sesiją pigusios kone 15 proc. dėl pranešimo, kad bendrovei keliama baudžiamoji byla.

Nedaug teatsiliko ir technologijų sektoriaus įmonės -„IBM", „Intel" ir „United Technologies" akcijų vertė augo po daugiau nei 2 proc.

JAV Nacionalinės nekilnojamojo turto asociacijos skaičiuojamas preliminaraus būsto pardavimų indeksas, kovą augęs 5,3 proc., balandį padidėjo 6 proc. ir buvo didesnis nei laukta (4,3 proc.).

Darbo rinkos atskaita parodė, kad darbdaviai darbo vietų skaičių ketina mažinti 38,810 tūkst., arba 1,3 proc. daugiau nei balandį. Tačiau šis skaičius yra net 65 proc. mažesnis nei ankstesniais metais.

Vakarų Europa

Trečiadienį Vakarų Europos rinkose reikšmingesnių įvykių nebūta ir vieninga kryptis biržose nenusistovėjo. Didžiųjų Vakarų Europos akcijų indeksų D. Britanijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje pokytis, nors ir nedidelis, tačiau buvo neigiamas. JAV, kurios naujienos paprastai atsiliepia prekybai ir Vakarų Europoje, vakar aplinkybės buvo palankios, tačiau senajame žemyne vis dar tebetvyro atsargus požiūris dėl nesklandumų viešuosiuose finansuose.

Azija

Japonijoje vertybiniai popieriai išlaikė vakarykščias kryptis: dėl pingančios jenos gerėjant eksportuotojų padėčiai akcijos brango, valstybės obligacijų kainos toliau krito. Paskelbtais pirmojo ketvirčio duomenimis, Japonijos verslų investicijos (angl. Capital spending) toliau mažėjo. Neįskaitant išlaidų programinei įrangai, pirmąjį ketvirtį, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, investicijos mažėjo 12,9 proc. Tokios investicijos yra svarbi sudedamoji BVP dalis. Paprastai augančios investicijos atspindi didėjančią verslo produkcijos paklausą ir leidžia tikėtis ekonomikos augimo.

Baltijos šalys

Latvijos ministras pirmininkas Valdis Dombrovskis susitikimo su žurnalistais Vilniuje metu išreiškė nuomonę, kad šalies ekonomika II ketv. turėtų jausti pagerėjimą palyginti su I ketv. Latvijos BVP I ketv. smuko 6 proc. palyginti su laikotarpiu prieš metus. V.Dombrovskis pranešime teigė, kad šiuo metu padidėjo surenkamų mokestinių pajamų, o tai leidžia spręsti ir apie geresnę ūkio padėtį. Taip pat ministras pirmininkas paminėjo, kad Latvijoje greičiausiai daugiau nebebus mažinami viešojo sektoriaus atlyginimai. Vyriausybei praėjusiais metais teko susidoroti su nemenkais viešųjų finansų iššūkiais ir imtis nepopuliarių taupymo priemonių. I ketv. visų trijų Baltijos šalių BVP nuosmukis lėtėjo, tačiau pagerėjimas Latvijoje buvo matomas sunkiausiai - palyginti su Lietuva ir Estija, Latvijos ekonomika metiniu tempu traukėsi kone dvigubai greičiau.

Vidurio ir Rytų Europa

Rusijos finansų ministras A. Kudrinas teigia, kad šalies biudžeto deficitas mažės kiekvienais metais. Planuojama, kad šiais metais biudžeto deficitas bus didesnis nei 5 proc., 2011 m. - 4 proc., 2012 m. - 3 proc., 2013 m. - 2 proc. Finansų ministerija su Ekonominės raidos ministerija suderino naftos kainos prognozę, kuri 2011-2012 metams yra 75 doleriai už barelį.

Tarptautinis valiutos fondas prognozuoja, kad dėl atsigaunančio eksporto, Bulgarijos ekonomika šiemet augs 0,2 proc. Pernai Bulgarijos BVP smuko 5 proc. Taip pat prognozuojama, kad infliacija išliks nedidelė - 2,2 proc.

Tarptautinis valiutos fondas ir Pasaulio bankas paskatino Ukrainos lyderius nustatyti ambicingesnius tikslus leisiančius sumažinti biudžeto deficitą ir kontroliuoti infliaciją. Susitikime su Ukrainos ekonomikos reformų komitetu, vadovaujamu prezidento Viktoro Janukovičiaus, TVF atstovas pareiškė, kad siekis sumažinti biudžeto deficitą 1 proc. per metus nėra ambicingas. Pasaulio banko atstovas tame pačiame susitikime pabrėžė, kad Ukraina turėtų patobulinti pensijų sistemą ir pakelti energijos tarifus žymiai greičiau, nei planuojama. V. Janukovičius pareiškė, kad infliacija Ukrainoje 2014 m. sumažės iki 6 proc., o biudžeto deficitas 2013 ir 2014 metais sieks 2 proc. Statistikos departamento duomenimis infliacija Ukrainoje balandį sumažėjo iki 9,7 proc.

Žaliavos

Trečiadienį šviesiosios „WTI" naftos ateities sandorių kaina „NYMEX" biržoje išaugo beveik 2 JAV doleriais už barelį. Tam daugiausia įtakos turėjo Amerikos naftos instituto paskelbti naftos atsargų pokyčių duomenys, susilpnėjęs JAV doleris svarbiausių valiutų atžvilgiu bei akcijų kainų kilimas JAV akcijų biržose po teigimų makroekonominių rodiklių paskelbimo. Labiausiai reiktų atkreipti dėmesį į naftos ir jos produktų atsargų pokyčių ataskaitą, kuri atskleidė, kad praėjusią savaitę tiek žaliavinės naftos, tiek ir benzino atsargos krito. Jeigu tokią pačią tendenciją patvirtins ir šiandien skelbsima JAV energetikos administracijos ataskaita, tai turėtų suteikti stipresnį pagrindą naftos kainai išsilaikyti aukščiau 70 JAV dolerių už barelį artimiausiu metu. Beje, anot „Mastercard" pateikiamų duomenų, praėjusią savaitę JAV piliečiai įsipylė 3,7 proc. daugiau benzino nei prieš metus atitinkamu laikotarpiu, o toks augimas yra pakankamai stiprus ir rodantis, kad degalų suvartojimas JAV visgi didėja. Vakar Irako naftos pramonės ministras dar kartą patvirtino, kad OPEC organizaciją naftos kaina nuo 70 iki 80 JAV dolerių už barelį labai tenkina ir jis nemato didelės tikimybės, kad ji gali smukti žemiau 65 JAV dolerių artimiausiu metu.
 
Dar nėra komentarų