JAV akcijos antradienį brango

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2010-06-09 10:31 Komentarai: (0)
Antradienį du iš trijų JAV indeksų kilo dėl atsigavusių žaliavų ir finansų sektoriaus įmonių kainų bei B. Bernankės kalbų. Pati prekybos sesija buvo gana permaininga, nes investuotojai vertino atskiras naujienas ir veiksnius, tad vieningos krypties rinka vakar dar neįgavo.

Prekybos pradžioje akcijų indeksai svyravo nerasdami vieningos krypties investuotojams bandant įvertinti teigiamus B.Bernankės komentarus apie ekonomiką ir vis dar išliekantį nerimą dėl pasaulio ekonomikos ir Europos skolų įtakos JAV ūkiui ir bendrovių pelnams. Neapsisprendimą rodantys svyravimai vakarop peraugo į šiokį tokį optimizmą dėl euro ir žaliavų brangimo.

Federalinio rezervų banko vadovas B. Bernanke pirmadienį teigė nesitikįs, kad JAV ekonomika dabar vėl patirs recesiją. Be to, jo nuomone, Europos lyderių veiksmai siekiant sumažinti biudžeto deficitą taip pat padeda to išvengti.

„McDonald“ pranešė, kad pardavimai restoranuose, veikiančiuose metus ir ilgiau, augo 4,8 proc. pasaulyje ir 3,4 proc. JAV. Pardavimai JAV kyla jau ketvirtas mėnuo iš eilės. Akcijos brango beveik 2,5 proc. nepaisant kompanijos perspėjimo, kad pelnas gali būti mažesnis dėl nusilpusio euro.

Kitaip nei teoriškai turėtų būti, brangstant akcijoms brango ir JAV obligacijos. Tai vėlgi rodo investuotojų neapsisprendimą dėl tolesnės rinkų krypties.

Vakarų Europa

Akcijų indeksai Vakarų Europoje antradienį toliau traukė žemyn. „Fitch“ reitingų agentūra vakar išdėstė nuomonę, kad D. Britanijos laukia „grėsmingi“ iššūkiai mažinant biudžeto deficitą ir valdant skolą. Neseniai dėl šių priežasčių Ispanija neteko savo AAA reitingų, reitingus agentūros blogino ir Portugalijai bei Graikijai. Rinkose jau keletą mėnesių nedingsta įtampa dėl to kaip euro zonos valstybių deficitai paveiks regiono ekonomikos plėtrą.

Nesibaigia ir britų naftos bendrovės „BP“ problemos dėl naftos nutekėjimo Meksikos įlankoje. Įmonės akcijos kaina Londono biržoje smuko dar 5 proc. kai JAV prezidentas savo kalboje pareiškė ieškantis kaltininkų, kuriems galėtų duoti pylos dėl tokios ekologinės katastrofos.

Vokietijos pramonės produkcijos apimtys per balandžio mėnesį paūgėjo 0,9 proc. – kiek daugiau nei ekonomistų prognozė siekusi 0,7 proc. Pirmadienį analitikų lūkesčius viršijo ir gamyklų užsakymai. Panašu, kad šalies pramonė įgauna vis didesnį pagreitį tiek dėl sparčiai augančių eksporto rinkų, tiek dėl nusilpusio euro, kuris dar palankesnis konkurencingumui. Tiesa, vakar paskelbtas balandžio mėnesio eksportas netikėtai sumažėjo 5,9 proc. palyginti su kovu. Tačiau dėl šio pokyčio nėra labai nerimaujama, nes jis yra veikiau statistinis nes kovą Vokietijos eksporto apimtys išaugo 10,8 proc. Palyginti su 2009 metų balandžiu Vokietijos eksporto apimtys buvo 19,3 proc. didesnis.


Azija

Paskelbtais balandžio mėnesio duomenimis Japonijoje įrengimų užsakymai išaugo 9,4 proc., lyginant su praėjusių metų balandžiu. Tai kiek daugiau nei tikėjosi analitikai, kurie prognozavo 7,3 proc. prieaugį. Įrengimų užsakymai yra vienas iš pirmaujančių investicinio aktyvumo rodiklių, nes atspindi verslo įmonių aktyvumą ir lūkesčius dėl ateities.

Vidurio ir Rytų Europa

Čekijos nedarbo lygis gegužę smuko iki šešių mėnesių mažiausio taško, nes augantis eksportas padeda šaliai atsigauti iš recesijos. Nedarbo lygis mažėjo jau trečias mėnuo iš eilės ir gegužę siekė 8,7 proc.

Lengvųjų automobilių pardavimai Rusijoje gegužę išaugo 33 proc. Po ilgai trukusio nuosmukio automobilių sektoriuje tai jau antras mėnuo iš eilės, kai pardavimai šalyje sparčiai auga. Pagrindinės automobilių pardavimo Rusijoje augimo priežastys yra populiari automobilių utilizavimo programa ir dėl 2009 m. gegužę didelio nuosmukio, labai žemos bazės efektas.

Ukrainos centrinis bankas sumažino bazinę palūkanų normą nuo 10,25 proc. iki 9,5 proc. Gegužę metinė infliacija sumažėjo iki 8,5 proc., o pirmąjį ketvirtį Ukrainos ekonomika augo 4,8 proc.

Rumunijos premjeras Emilis Bocas pareiškė, kad, netgi sulaukusi pagalbos iš tarptautinių institucijų, šalis dar šiemet turės pasiskolinti 3 mlrd. eurų. Jei įvykdys biudžeto deficito reikalavimą – 6,8 proc. nuo BVP, Rumunija iš Tarptautinio valiutos fondo gaus 2,5 mlrd. eurų, iš Europos komisijos –2,3 mlrd. eurų. Ministras pirmininkas taip pat paminėjo, kad šalis gali sulaukti 4,5 mlrd. eurų tiesioginių užsienio investicijų.

Tarptautinio valiutos fondo vykdomojo direktoriaus pavaduotojas Naoyukis Shinohara pareiškė, kad Vengrijoje nelabai yra dėl ko nerimauti, o situacija šalyje atrodo kur kas ramesnė.

Serbijos centrinis bankas planuoja perduoti pagrindinį vaidmenį obligacijų rinkoms, nustatant palūkanų normas ir ketina nustoti skelbti bazinę palūkanų normą, ką šiuo metu daro kas dvi savaites. Centrinis bankas kartu su Serbijos vyriausybe derasi dėl dinarais denominuotų obligacijų išleidimo, kurios būtų išperkamos tarptautinių institucijų, tokių kaip Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas.

Žaliavos

Vakar šviesiosios „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje pakilo, o tam daugiausia įtakos turėjo palankios nuotaikos JAV finansų rinkoje bei daugiau nei prognozuota smukusios žaliavinės naftos atsargos JAV per praėjusią savaitę. Tiesa, žaliavinės naftos atsargos smuko 4,5 mln. barelių, bet benzino ir vidurinio distiliavimo produktų atsargos išaugo daugiau nei tikėtasi. Nuotaiką rinkoje kiek sugadino JAV energetikos administracijos truputėlį sumažintos naftos paklausos pasaulyje 2010 m. prognozės. Beje, šiandien atnaujintas naftos paklausos prognozes skelbs OPEC, o rytoj Tarptautinė energetikos agentūra, tad bus pateikta daug naujos informacijos, kurlink juda pasaulinė naftos rinka. Verta atkreipti dėmesį, kad JAV energetikos administracija nuo 82,18 iki 78,75 JAV dolerių už barelį sumažino naftos kainos prognozę šiems metams.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-07 » JAV griežtina sankcijas Iranui
2025-02-06 » Euro zonos palūkanos siekia ilgai nematytas žemumas
2025-02-05 » Aukso kaina pasiekė visų laikų aukštumas ir artėja link 3 tūkst. JAV dolerių ribos
2025-02-04 » Investuotojų akiratyje tarifai, prekybos karas tarp JAV ir Kinijos
2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui

 
Dar nėra komentarų