JAV jau prasidėjo finansinių rezultatų skelbimo sezonas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2010-07-13 10:50 Komentarai: (0)
Pirmadienį JAV akcijų rinkos gan stipriai svyravo, tačiau visų trijų indeksų dienos prieaugis buvo teigiamas. Rytą akcijos pigo, prekybos sesijos viduryje ėmė daugiau svyruoti, o jai baigiantis akcijų kainos buvo nedaug tepakitę. „Microsoft“, „Intel“ ir atskiros technologijų sektoriaus akcijos brango, tačiau stipresnis doleris smukdė žaliavų, o kartu ir susijusių įmonių akcijų kainas.

Pirmadienį prasidėjo antrojo ketvirčio finansinių rezultatų skelbimas. „Thomson Reuters“ apklausų duomenimis, bendras pelnas, lyginant su ankstesniais metais, antrąjį ketvirtį augo 27 proc. Tačiau rinkos dalyviai mano, kad svarbiausia investuotojams bus ne tai, kiek procentų augo pajamos ar pelnas, o kokias tolesnes prognozes įmonės pateiks. Vyraujant neužtikrintumui ir tebesitęsiant nerimui dėl Europos skolos problemų abejojama, ar įmonės imsis skelbti itin optimistiškas prognozes.

Pasibaigus prekybai aliuminio sektoriaus atstovė „Alcoa“ paskelbė uždirbusi 13 centų akcijai pelno, arba daugiau nei laukta (12 centų), o pajamų augimas buvo kiek mažesnis nei laukta. Bendrovė padidino savo aliuminio paklausos prognozę nuo 10 proc. iki 12 proc. Poprekybinėje sesijoje akcijos brango beveik 3 proc.

Geležinkelių operatorius „CSX“ paskelbė apie didesnius nei laukta ketvirčio pardavimus ir pelną. Šios įmonės akcijos poprekybinėje sesijoje taip pat augo.

Šiandien rezultatus dar turėtų skelbti „Intel“, vėliau – „JPMorgan Chase“ ir „General Electric“.

Iš kitų bendrovių naujienų verta paminėti „BP“ – jos akcijos kaina pakilo 8 proc. po paskelbtų naujienų, kad milžinės „Exxon Mobil“ ir „Chevron“ siekė gauti leidimą pirkti bendrovę „BP“, pasak pranešimų, vertą apie 150 mlrd. JAV dolerių.

Kongresas planuoja šią savaitę tęsti Volstryto reformos svarstymus. Demokratų partijai tetrūksta balso, kad ši reforma būtų priimta Senate. Joje numatomos priemonės, skirtos apsaugoti vartotojų interesus, teikti daugiau informacijos apie sudėtingas finansines priemones, sukurti procesą, pagal kurį būtų uždaromos įmonės, laikomos „per didelėmis, kad žlugtų“ ir priemonės, kurių imantis jos būtų sustiprintos siekiant išvengti žlugimų.

Vakarų Europa

Akcijų indeksai kilo didžiojoje dalyje Vakarų Europos biržų. Šiuo metu investuotojai jau laukia pasirodant įmonių II ketv. veiklos rezultatų. Viena vertus, silpnėjęs euras turėjo būti palankus eksportuojančioms bendrovėms, tačiau analitikų prognozės dėl ekonomikos atsigavimo gali būti gerokai užkeltos, tad svarbu ar įmonių rezultatai atitiks lūkesčius. Rinkas pirmadienį dar kilstelėjo ir britų naftos bendrovės „BP” akcijų brangimas – vakar jų kaina pakilo 9,4 proc. pasigirdus žinioms apie tai, kad galbūt pagaliau pavyks sustabdyti nuotėkį Meksikos įlankoje ir kad „BP“ gali parduoti dalį savo turto ir taip gauti lėšų nuostoliams kompensuoti.

Šią savaitę Graikija ketina 26 savaitėms pasiskolinti 1,25 mlrd. eurų. Analitikai prognozuoja, kad šalis gali mokėti 5 proc. metinių palūkanų už šią naujai išplatintą skolą. Tai pirmas kartas, kai Graikija skolinasi lėšas rinkose po to, kai gavo jungtinę paramą iš tarptautinių institucijų gegužės mėnesį. Jeigu pavyks išplatinti šią obligacijų emisiją, tai atspindės iš grįžusį pasitikėjimą šalies vyriausybės mokumu. Vakar buvo paskelbta, kad graikams pavyko per pirmą šių metų pusmetį pavyko sumažinti biudžeto deficitą 46 proc. ir netgi pralenkė pradinį vyriausybės planą.

Visai nesenai Graikijos biudžeto deficito ir skolos dydis buvo įvaręs nemažai baimės finansų rinkoms, dėl ko smuko euro kursas, išsipūtė šalies vyriausybės obligacijų pajamingumai, o investuotojai bėgo iš rizikingesnių aktyvų ne tik Europoje bet ir JAV.

Azija

Birželio mėnesio Japonijos vartotojų pasitikėjimo indeksas pasiekė 43,5. Prieš tai buvusį mėnesį jis siekė 42,8. Mažesnė nei 50 indekso reikšmė reiškia, kad persimistų yra daugiau, nei optimistų. Tačiau indekso augimas fiksuojamas jau šeštą mėnesį iš eilės. Indeksas „Nikkei 225 Stock Average“ antrą dieną mažėjo dėl Japonijos premjero Naoto Kano vadovaujamos Japonijos demokratų partijos nesėkmės. Užvakar ji pralaimėjo daugumą aukštesniuosiuose parlamento rūmuose. Investuotojams tikintis, kad atsižvelgdamas į ekonomikos sulėtėjimą Japonijos bankas nepakeis bazinės palūkanų normos, mažėjo Japonijos 10 metų trukmės obligacijų pajamingumas. Japonijos bankas sprendimą dėl bazinės palūkanų normos priims dvi dienas truksiančio susitikimo, kuris prasideda rytoj, metu. Šiuo metu bazinė palūkanų norma siekia 0,1 proc.

Kinijos akcijų indeksas CSI 300 šįryt smuko daugiau nei 1 proc., o labiausiai pigo nekilnojamojo turto vystymo įmonių akcijos po šalies valdžios atstovų pasisakymų, kad bus tęsiama griežta politika, siekianti apriboti spekuliatyvias investicijas į nekilnojamąją turtą ir kuri padėtų sustabdyti būsto brangimą. Manoma, kad vakar pasirodę duomenys, kad būsto kainos didžiausiuose šalies miestuose per birželio mėn. smuko 0,1 proc., yra tik didesnės būsto kainų korekcijos pradžia.

Vidurio ir Rytų Europa

Nedarbo lygis Čekijoje birželį smuko į aštuonių mėnesių žemumas, nes augantis eksportas padeda atsigauti ekonomikai ir kuria darbo vietas. Nedarbo lygis mažėja jau 4-tas mėnuo ir pasiekė 8,5 proc., lyginant su 8,7 proc. gegužę.

Žaliavos

Pirmadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje smuko, o prie šio kritimo daugiausia prisidėjo investuotojų uždirbtų pelnų po praėjusios savaitės naftos pabrangimo fiksavimas. Be to, vakar trūko svarbesnių naujienų, galėjusių stipriau lemti naftos kainos svyravimus. Tiesa, nuo šiandien tų įvykių ims daugėti, pradedant Amerikos naftos instituto ataskaita apie JAV žaliavinės naftos ir jos produktų atsargų pokyčius. Kol kas vasaros sezonas JAV nėra toks stiprus kaip to norėtų naftos rinkos dalyviai – nors benzino metinis suvartojimas yra išaugęs, bet atsargos išlieka pakankamai didelės. Visgi vėl reiktų atkreipti dėmesį į Kiniją, kuri dar šeštadienį paskelbė, kad birželio mėn. importavo rekordinį žaliavinės naftos kiekį, kuris buvo 34 proc. didesnis nei prieš metus. Tad tolesnis šios šalies importo lygis bus vienas iš tų svarbių veiksnių, lemsiančių visą pasaulio naftos rinką ir pačios kainos kitimą.

Vario kaina vakar Londono metalų biržoje krito, o šį smukimą nesunku paaiškinti investuotojų nusivylimu, atsiradusiu dėl savaitgalį paskelbtų prastesnių nei tikėtasi Kinijos vario importo birželio mėn. kiekių. Netgi galima teigti, kad kaina vakar rinkoje atsilaikė pakankamai gerai, nes Kinijos vario importo smukimas buvo pakankamai stiprus ir investuotojams atsiranda abejonių dėl būsimų Kinijos vario pirkimų. Visgi padėtį kiek gerina vis dar smunkančios vario atsargos Londono ir Šanchajaus metalų biržos sandėliuose. Pirmosios biržos sandėliuose per praėjusią savaitę metalo atsargos krito 2,3 proc., o antrosios net 5,7 proc.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-07 » JAV griežtina sankcijas Iranui
2025-02-06 » Euro zonos palūkanos siekia ilgai nematytas žemumas
2025-02-05 » Aukso kaina pasiekė visų laikų aukštumas ir artėja link 3 tūkst. JAV dolerių ribos
2025-02-04 » Investuotojų akiratyje tarifai, prekybos karas tarp JAV ir Kinijos
2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui

 
Dar nėra komentarų