JAV akcijos brango dėl gerų įmonių finansinių rezultatų ir Graikijos aukciono

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2010-07-14 10:31 Komentarai: (0)
Antradienį JAV akcijos brango investuotojams palankiai sutikus gerus metalų gamintojos „Alcoa“ finansinius rezultatus ir sėkmingą Graikijos skolinimąsi iš finansų rinkų. Pastarasis padėjo pasaulio akcijų rinkoms kilti ir sustiprino eurą.

Pasibaigus prekybai „Intel“ pranešė apie didesnius nei laukta ketvirčio pardavimus ir pelną – tai buvo geriausias įmonės istorijoje ketvirtis. Tokius rezultatus lėmė paklausa iš verslo klientų. Tai jau antros gerai žinomos įmonės pelningesnis nei laukta ketvirtis – gera rezultatų skelbimo pradžia. Manoma, kad šįkart investuotojų dėmesys kryps daugiausia į įmonių pateikiamas veiklos prognozes – jei krizės metu labiausiai buvo stebimi pelnai, vėliau - ir praėjusio ketvirčio pajamos, tai šįkart akcijų kursų kryptį, kaip tikimasi, lems prognozės.

Paskutiniu metu akcijos pigo du mėnesius iš eilės, tačiau pastarąją savaitę atsigavo – indeksai kilo apie 5 proc. Pasak vietos rinkos dalyvių, prie to aktyviai prisidėjo fondai, ėmę aktyviau pirkti akcijas siekdami pasinaudoti laukiamu geru finansinių rezultatų skelbimu. Tolesnė akcijų kursų kryptis priklauso, kaip jau minėta, nuo įmonių prognozių ir padėties Europoje gerėjimo.

Investuotojai teigiamai reaguoja ne tik į skelbiamus finansinius rezultatus, bet ir į kitas įmonių naujienas. Draudikei „AIG“ paskelbus apie ketinimus trečiadienį svarstyti Azijos padalinio „AIA“ pirminio viešo akcijų siūlymo galimybę, „AIG“ akcijos brango 6,8 proc. Šio padalinio akcijų pardavimas yra labai svarbi bendrovės strategijos dalis siekiant pritraukti lėšų ir grąžinti mokesčių mokėtojų pinigais suteiktą valstybės paskolą.

JAV prekybos sąskaitos deficitas išaugo nuo 40,3 mlrd. JAV dolerių balandį iki 42,3 mlrd. gegužę, nors buvo tikimasi, kad jis mažės iki 39,5 mlrd.

Brangstant akcijoms ir vyraujant optimizmui saugesnėmis laikomos JAV obligacijos pigo – to ir reiktų laukti, kai investuotojai ieško rizikingesnių investicijų siekdami daugiau uždirbti.

Vakarų Europa

Pirmadienį Vakarų Europoje toliau vyravo palanki akcijų kainų kryptis. Investuotojų nuotaikos išliko geros po to kai Graikija sėkmingai išplatino 26 savaičių trukmės iždo vekselių už 1,6 mlrd. eurų. Šaliai pavyko pasiskolinti pirmą kartą po to kai jai gegužę buvo suteikta tarptautinė paskola. Panašu, kad Graikija pamažu atgauna pasitikėjimą tarp vietos bankų, kurie įsigijo 80 proc. visos emisijos, o palūkanos buvo mažesnės už 5 proc., už kuriuos anksčiau buvo sutikusi skolinti Europos Sąjunga. Nuotaikų nesugadino „Moody‘s“ naujiena apie mažinamą Portugalijos reitingą. Agentūra reitingą nukirto dviem pakopomis iki A1 argumentuodama vangia ekonomikos plėtra ir augančia šalies skolos našta. Rinkos kol kas pozityviai nusiteikę II ketv. įmonių rezultatų atžvilgiu, ypač kai tradiciškai pirmoji JAV skelbianti rezultatus aliuminio gigantė „Alcoa“ vakar lenkė analitikų lūkesčius.

Vokietijos investuotojų pasitikėjimas skaičiuojamas „ZEW“ nuvylė prognozes – lūkesčių indeksas mažėjo jau trečia mėnuo iš eilės iš liepą sugrįžo prie mažiausios reikšmės nuo 2009 metų balandžio. Investuotojų nuogąstavimai padidėjo dėl Europos viešųjų finansų padėties – regiono laukia fiskalinis griežtinimas, kuris atsilieps ir ekonomikos plėtrai. Neapibrėžtumo įnešė ir bankų testavimo nepalankiomis sąlygomis rezultatų laukimas. Tiesa, dabartinės padėties vertinimas toliau gerėja ir savo reikšme indeksas tuoj pralenks lūkesčių komponentą.

Metinė infliacija D. Britanijoje per mėnesį sumažėjo nuo 3,4 proc. iki 3,2 proc. Vis dėl to ji buvo didesnė nei tikėtasi (3,1 proc.) ir viršija Anglijos banko 3 proc. infliacijos tikslą. Kol kas Anglijos bankas laikėsi pozicijos, kad šis kainų augimas greitai išsikvėps. Tačiau jei pasirodytų priešingai, centriniam bankui gali tekti anksčiau nei norėtųsi griežtinti pinigų politiką.

Azija

Kinijos akcijų indeksas CSI300 šįryt buvo šiek tiek pakilęs, investuotojams belaukiant rytoj skelbiamų 2010 m. II ketv. BVP duomenų. Anot naujienų agentūros „Bloomberg“ atliktos ekonomistų apklausos, laukiama, kad metinis BVP pokytis 2010 m. II ketv. galėjo siekti 10,5 proc. ir būti mažesnis nei I ketv. augimas, siekęs 11,9 proc. Beje, vienas iš įdomesnių rodiklių – naujų vertybinių popierių sąskaitų atidarymų skaičius – praėjusią savaitę pasiekė žemiausią tašką nuo vasario mėn. Tai rodo, kad mažmeninių vietinių klientų susidomėjimas akcijų rinkomis vis dar mažėja, ką parodo ir Šanchajaus akcijų indeksų pokytis nuo metų pradžios.

Šiandien prasideda dvi dienas truksiantis Japonijos banko susitikimas. Visi 16 „Bloomberg News“ apklausti ekonomistai mano, kad bazinė palūkanų norma, kuri šiuo metu yra 0,1 proc., liks nepakeista. Praėjusią savaitę Japonijos bankas pareiškė, kad Japonijos ekonomika, tikėtina, išlaikys atsigavimą, o vidinė paklausa turėtų išaugti.

Žaliavos

Antradienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje spurtavo į viršų ir dienos pabaigoje prekyba jau vyko už aukštesnę nei 77 JAV doleriai už barelį kaina. Labiausiai naftos kainos šuolį lėmė teigiamos nuotaikos finansų rinkose, kurios nešė tiek akcijų, tiek ir žaliavų kainas aukštyn. Tarptautinė energetikos agentūra vakar vėl šiek tiek pagerino 2010 m. pasaulio naftos paklausos prognozę ir pirmą kartą paskelbė, kokios tikisi naftos paklausos 2011 m. Anot jos, ateinančiais metais naftos suvartojimas pasaulyje turėtų išaugti 1,6 proc. ir tai būtų lėtesnis augimo tempas nei 2010 m. Įdomu tai, kad paklausos augimą skatins vien besivystančios Azijos ir Pietų Amerikos valstybės, o paklausa išsivysčiusiose valstybėse truputėlį kris dėl jose vykdomos politikos, skatinančios alternatyviosios energijos vartojimą. Vakar kiek neigiamos nuotaikos į rinką įnešė Amerikos naftos instituto paskelbta praėjusios savaitės žaliavinės naftos ir jos produktų atsargų pokyčių ataskaita, nes tiek žaliavinės naftos, tiek ir jos produktų atsargos išaugo. Šiandien po pietų bus skelbiami oficialūs JAV energetikos departamento duomenys, tad jeigu pasitvirtintų vakarykštėje ataskaitoje matyti duomenys, tai galėtų suteikti neigiamos nuotaikos rinkos dalyviams.

Aukso kaina vakar rinkose vėl pakilo aukščiau 1200 JAV dolerių už Trojos unciją, o vienas iš pagrindinių kainos pokyčių veiksnių buvo Portugalijos kredito reitingų sumažinimas, kuris dar kartą priminė, kad euro zonos skolos problemos tebėra aktualios ir jų sprendimui prireiks labai daug laiko. Be to, susidarė įspūdis, kad žemesnė nei 1200 JAV dolerių už Trojos unciją aukso kaina sulaukia pakankamai didelio pirkėjų susidomėjimo, todėl ši kaina tampa kaip ir laikina palaikymo riba.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui
2025-01-24 » Japonijos centrinis bankas didina palūkanas
2025-01-23 » Bevaisiai Kinijos valdžios bandymai stiprinti akcijų rinkas
2025-01-22 » Analitikus nustebino „Netflix“ prenumeratorių augimas
2025-01-20 » Trumpo 2.0 istorija prasideda su nauja kriptovaliuta

 
Dar nėra komentarų