Amerikiečių, naujai pateikusių paraiškas bedarbio pašalpai gauti, skaičius praėjusią savaitę smuko iki 429 tūkst. – mažiausio lygio nuo 2008 m. rugpjūčio. Tai kur kas geresnis rezultatas nei laukta, tačiau jau esamų bedarbių skaičius tebeauga – jų buvo 4,681 mln., lyginant su 4,434 mln. ankstesnę savaitę. „Empire Manufacturing“ gamybos indekso duomenys taip pat prisidėjo prie nerimo dėl ekonomikos didėjimo – indekso vertė smuko nuo 19,57 punkto birželį iki 5,08 punkto liepą, nors laukta buvo daugiau nei triskart mažesnio smukimo. Be to, išankstiniu infliacijos rodikliu laikomas gamintojų kainų indeksas birželį smuko 0,5 proc., nors buvo laukta kritimo tik 0,1 proc. Tiesa, nors šios kainos ir smuko, pramonės produkcijos apimtys birželį augo 0,1 proc. (buvo laukta, kad jos nesikeis).
„JPMorgan“ paskelbti rezultatai leido ir toliau tikėtis, kad, nepaisant lėtai augančios ekonomikos, ketvirčio finansiniai rezultatai bus geresni nei anksčiau. Geresnį nei laukta ketvirčio pelną, be kitų veiksnių, padėjo uždirbti ir sumažėję nuostoliai dėl blogų paskolų. Nepaisant gerų naujienų, akcijos iš pradžių pigo, ir tik vėliau sugebėjo priaugti 0,27 proc.
Pasibaigus prekybai ketvirčio finansinius rezultatus paskelbė ir „Google“. Pajamos buvo geresnės nei tikėtasi, tačiau pelnas prastesnis. Poprekybinėje sesijoje akcijos pigo beveik 4 proc.
Investuotojai atidūs ir kitoms nei ekonominės ir ketvirčio rezultatų naujienos. „BP“ paskelbus, kad jai pavyko laikinai sustabdyti naftos išsiveržimą iš telkinio, jos akcijos brango 7,6 proc.
Investuotojams vis sunerimstant dėl ekonomikos tai dažniausiai atsispindi ir obligacijų kainose – vakar saugesnėmis laikomų 10 m. trukmės JAV obligacijų kainos augo, pajamingumai mažėjo. Obligacijų pajamingumai ir kainos juda priešingomis kryptimis.
Vakarų Europa
Ketvirtadienį išblėso pasitikėjimas pasaulio ekonomikos atsigavimu po to kai JAV paskelbti kainų ir gamybos duomenys nuvylė analitikų prognozes. Ekonomistams vėl ėmus nuogąstauti, kad ūkio atsigavimas ima prarasti pagreitį akcijų rinka pasuko žemyn. Šiuo metu rinkoje įsibėgėja II ketv. įmonių rezultatų skelbimas, kurie dar gali pakoreguoti indeksų kryptį artimiausiu metu.
Ispanija, kurios reitingus prieš porą mėnesių sumažino „Fitch“, vakar sėkmingai finansų rinkose 15-ai metų pasiskolino 3 mlrd. eurų. Nepaisant nesenai rinkose išaugusios įtampos dėl euro zonos viešųjų finansų, Ispanijos noras skolintis buvo sutiktas su dideliu entuziazmu – jos obligacijų paklausa daugiau nei du kartus buvo didesnė už pasiūlą. Ispanijos biudžeto deficitas yra trečias pagal dydį euro zonoje ir prognozuojama kad šiemet sieks 9,8 proc. palyginti su BVP.
Po naujienos apie sėkmingai išplatintą Ispanijos skolos vertybinių popierių emisiją vakar euras pabrango 0,96 proc. iki 1,2878 už vieną JAV dolerį, šiandien 9 val. ryte kursas dar palypėjo iki 1,2904.
Azija
Japonijos prekybos ministerijos duomenimis gegužės mėnesį, lyginant su balandžiu, 0,9 proc. krito Japonijos Vidaus pramonės indeksas (angl. Tertiary industry index). Buvo tikimasi šiek tiek mažesnio kritimo. Šis indeksas yra šalies ekonomikos vidinio aktyvumo indikatorius. Japonijos ekonomika ypatingai stipriai priklauso nuo šalies gamintojų eksporto, o į minėtąjį Vidaus pramonės indeksą įtraukiami vidaus rinką aptarnaujančių įmonių, kurios užsiima didmenine ir mažmenine prekyba, teikia finansines, sveikatos apsaugos paslaugas, užsiima nekilnojamo turto veikla, laisvalaikio ir komunalinių paslaugų teikimu, rezultatai.
Kinijos akcijų indeksas CSI300 šįryt truputėlį smuko žemyn, o jį žemyn vis dar tempia investuotojų baimė dėl Kinijos ekonomikos vystymosi perspektyvų, nes ankstesnė baimė dėl ekonomikos perkaitimo jau ima trauktis ir atsiranda grėsmė, kad šalies ekonomika sulėtės labiau nei to norėtų Kinijos valdžios atstovai. Visgi šalies ministras pirmininkas Wen Jiabao šiandien komentavo, kad vakar paskelbtas 2010 m. II ketv. ekonomikos vystymosi tempas atspindėjo vyriausybės aktyvų reguliavimą ir kontrolę, o kartu jis nenukrypsta nuo suplanuotos krypties. Beje, vakar buvo pirmoji Kinijos žemės ūkio banko, kurio pirminis viešas akcijų platinimas dar gali tapti didžiausiu pasaulyje, akcijų prekybos diena Šanchajaus biržoje. Akcijos kaina paaugo kiek mažiau nei 1 proc. ir turėjo nuvilti vietinius investuotojus, kurie tikėjosi kaip įprastai pasipelnyti iš didelio kainos kilimo pirmomis prekybos po platinimo dienomis.
Lotynų Amerika
Meksikos centrinis bankas šiandien priims sprendimą dėl bazinės palūkanų normos. Visi 17 „Bloomberg“ apklaustų analitikų tikisi, kad vienuoliktą mėnesį iš eilės bus palikta galioti 4,5 proc. palūkanų norma. Meksikos ekonomika vis dar kenčia dėl silpnos vidaus paklausos, o tai slopina kainų augimą- jau trečią mėnesį iš eilės šalyje fiksuojama defliacija.
Vidurio ir Rytų Europa
Pramonės gamyba Rusijoje pirmąjį šių metų pusmetį augo 10,2 proc. Birželio mėnesį šio rodiklio augimas palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus siekė 9,7 proc. Paminėtina, kad per 2009 metų pirmąjį pusmetį pramonės gamyba smuko 14,5 proc. taigi gamybos apimtys prieš krizę buvusių apimčių kol kas nepasiekė. Birželio mėnesio pramonės augimo tempas palyginti su geguže sulėtėjo 0,4 proc.
Žaliavos
Ketvirtadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje dar kartą šiek tiek smuko. Prie kritimo labiausiai prisidėjo vakar iš ryto paskelbti silpnesni nei tikėtasi Kinijos ekonomikos augimo tempai 2010 m. II ketv. bei vėliau vakare pasirodžiusi statistika apie sulėtėjusias JAV pramonės gamybos augimo apimtis. Beje, vakar jau antrą dieną iš eilės „Brent“ ateities sandorių rinkoje buvo stebima „backwardation“ padėtis, kai artimiausio mėn. pristatymo ateities sandoriai buvo brangesni už vėlesnio mėn. Tokia situacija paprastai pasitaiko esant stipriai naftos paklausai arba sumažėjusiai pasiūlai, o šįkart ji susidarė dėl sumažėjusios naftos gavybos Šiaurės jūroje bei padidėjusių naftos perdirbimo apimčių regione. Beje, vakar OPEC paskelbė kas mėnesį išleidžiamą pasaulio naftos rinkos apžvalgą. Organizacija prognozuoja, kad naftos paklausa 2011 m. augs 1,05 mln. barelių arba 1,2 proc., lyginant su šiais metais. Priešingai nei prognozuoja Tarptautinė energetikos agentūra, OPEC tikisi, kad kitais metais naftos paklausa bus didesnė nei 2010 m., o ją ir toliau skatins Kinija, Indija ir Lotynų Amerikos šalys. Kaip įprasta, penktadienį naujienų agentūra „Bloomberg“ pateikia naftos rinkos dalyvių lūkesčių dėl kitos savaitės naftos pokyčių konsensusą – iš 33-jų apklaustųjų 13-a laukia naftos pigimo, 12-a naftos brangimo, o likę galvoja, kad naftos kaina neturėtų keistis.