Į JAV akcijų rinką grįžo optimizmas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2010-07-20 10:52 Komentarai: (1)
Pirmadienį JAV akcijų rinka kiek atsigavo grįžus investuotojų optimizmui dėl įmonių finansinių rezultatų. Pati prekyba buvo gana permaininga – jos pradžioje akcijos brango, vėliau ėmė svyruoti dėl smukusio namų statybos pasitikėjimo indekso, tačiau vėliau vėl ėmė brangti investuotojams laukiant gerų šią savaitę skelbtinų finansinių rezultatų. Be kitų įmonių, laukiama „Microsoft“, „Coca-Cola“, „Ford Motor“ ir „Apple“ rezultatų. Taip pat turėtų būti skelbiami ir ekonominiai duomenys.

Pasibaigus prekybai, „IBM“ paskelbė uždirbusi analitikų lūkesčius viršijusį pelną, tačiau pajamos buvo mažesnės nei laukta. Poprekybinėje sesijoje bendrovės akcijos pigo 4,3 proc. Šie rezultatai rodo, kad pelnas pasiektas daugiausiai sąnaudų mažinimo dėka, tačiau iš jau paskelbtų įmonių rezultatų yra daug tokių, kurių tiek pajamos, tiek ir pelnai viršijo lūkesčius. Išties net apie 75 proc. įmonių, kurių rezultatai jau paskelbti, uždirbo daugiau pelno, ir apie 71 proc. gavo daugiau pajamų nei buvo prognozuota.

Pramonės sektoriaus atstovės „Halliburton“ akcijos brango 6,03 proc. įmonei paskelbus apie 83 proc. geresnį nei laukta uždirbtą pelną. Oro linijų bendrovė „Delta“ taip pat uždirbo daugiau pelno nei tikėtasi, tačiau gavo mažiau pajamų. Tokius rezultatus investuotojai pastaruoju metu vertina neigiamai – akcijos pigo 2,9 proc.

Neigiama naujiena buvo Nacionalinės namų statytojų asociacijos pranešimas, kad naujų namų statybos rinkos pasitikėjimo indeksas smuko iki žemiausio lygio nuo 2009 m. balandžio, pasiekdamas 14 punktų. Asociacijos teigimu, tokie duomenys atspindi pasibaigusio mokesčių kredito, griežtų kreditavimo sąlygų ir didelio nedarbo lygio įtaką.

Tai, kad rinkoje vyravo daugiau optimistų nei pesimistų, rodo ir obligacijų prekybos rezultatai – 10 m. trukmės JAV iždo obligacijos pigo investuotojams renkantis rizikingesnį turtą.

Vakarų Europa

Prastos nuotaikos JAV nekilnojamojo turto sektoriuje vakar neleido Vakarų Europos akcijų rinkai atsitiesti. Vakar susitraukė 15 iš 18 Vakarų Europos biržų akcijų indeksų vertės. Tarptautinė reitingų agentūra „Moody‘s“ vakar vienu laipteliu sumažino Airijos reitingą iki Aa2. Agentūra tokį savo žingsnį argumentavo augančia šalies skola, bankų sistemos paramos kaštų nestabilumu ir tuo, kad per ateinančius 3-5 metus laukiama neįspūdingų ekonomikos augimo tempų. Tokia žinia iš karto pakirto bankų akcijas. Airijos bankai „Bank of Ireland“ ir „Allied Irish Banks“ vakar pigo atitinkamai 4,4 proc. ir 3,5 proc. Ne tik Airijos, bet ir visos Europos viešųjų finansų stabilumas kol kas tebėra trapios būklės. Su nesklandumais kovoja ir Vengrijos vyriausybė – nesenai Tarptautinis valiutos fondas ir Europos Sąjunga pabrėžė, kad šalis turi imtis ryžtingų veiksmų ir mažinti savo biudžeto deficitą.

Azija

Japonijos jena antrą dieną iš eilės silpnėjo JAV dolerio atžvilgiu, pasigirdus spekuliacijoms, kad valdžia gali įsikišti ir dėti pastangas, kad jena susilpnėtų. Praėjusią savaitę jena pasiekė 7 mėnesių aukštumas. Pigo ir vyriausybės obligacijos, Azijos plėtros bankui pagerinus Japonijos ekonomikos augimo prognozes. Liepos 22 d. Finansų ministerija platins 20 metų trukmės 1,1 trln. jenų (12,7 mlrd. JAV dolerių) dydžio obligacijų emisiją. Birželio mėnesį platintos emisijos paklausa 4,6 karto viršijo pasiūlą.

Akcijų indeksas CSI 300 jau antrą dieną iš eilės kyla daugiau nei 2 proc., o akcijų brangimą skatina didėjantys lūkesčiai, kad Kinija imsis švelninti dabar vykdomą griežtą ekonominę politiką, nukreiptą prieš nekilnojamojo turto kainų kilimą ir kitų turto kainų augimą. Taip pat lūkesčius gerina ir Kinijos valdžios atstovų bandymai raminti investuotojus, teigiant, kad Kinijos ekonomikai tikrai pavyks išvengti dvigubo kritimo.

Baltijos šalys

Reitingų agentūra „Fitch“ Estijos kredito reitingą pakėlė nuo BBB+ iki A. Birželį taip pat pasielgė ir kita reitingų agentūra „Standard&Poor’s”. Reitingų agentūros suskubo gerinti šalies reitingą, kai Estijos narystė euro zonoje nuo 2011 metų pasidarė beveik nenuginčijamas faktas. Estija viena iš nedaugelio Europos Sąjungoje kurios deficitas šiemet turėtų neviršyti Mastrichto kriterijuose nustatytos 3 proc. BVP ribos.

Vidurio ir Rytų Europa

Lenkijos pramonės produkcijos apimtys birželį augo aštuntą mėnesį iš eilės ir viršijo ekonomistų prognozes. Jei toks augimas išties bus tvarus, tai galės būti ženklas dėl galimų bazinės palūkanų normos didinimo žingsnių. Pramonės produkcijos apimtys augo 14,5 proc., ankstesnį mėnesį – 13,5 proc. Vien per mėnesį apimtys augo 7 proc.

Rusijos BVP pirmąjį šių metų pusmetį augo 4,2 proc. Birželio mėnesį palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus ekonomika augo 4,9 proc., o palyginti su geguže – 0,3 proc. Birželio pabaigoje Rusijos banko atstovai minėjo, kad BVP augimas šiais metais bus ne mažesnis nei 5 proc., tačiau vyriausybė šiuo metu tikisi kuklesnio ekonomikos augimo. Rusijos vyriausybė prognozuoja, kad šiais metais šalies ekonomika augs 4 proc., o 2011 metais – 3,4 proc.

Vengrijos centrinis bankas vakar paliko galioti 5,25 proc. bazinę palūkanų normą, atsiradus nerimui, kad silpnėjantis forintas gali paskatinti infliaciją. Praėjusį savaitgalį nutrūko Vengrijos ir Tarptautinio valiutos fondo derybos, Vengrijai nesutikus imtis griežtesnės taupymo politikos.

Žaliavos

Vakar „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje šiek tiek išaugo, o labiausiai prie naftos brangimo prisidėjo teigiamos nuotaikos finansų rinkose bei lūkesčiai, kad žaliavinės naftos atsargos praėjusią savaitę JAV krito. Reiktų priminti, kad šiandien vakare naftos atsargų pokyčių duomenis pateiks Amerikos naftos institutas, o ryt JAV energetikos administracija. Jeigu pasitvirtintų daromos prognozės, tai turėtų teigiamos įtakos naftos kainai. Beje, šiandien yra paskutinė rugpjūčio mėn. naftos pristatymo ateities sandorių prekybos diena, todėl kainos svyravimai gali būti didesni nei įprasta. Rinkos dalyvių akys krypo į Kinijos Dalian uoste penktadienį įvykusio dviejų naftotiekių sprogimų, kurių metu išsiliejo apie 11 tūkst. barelių žaliavinės naftos, pasekmes. Pranešama, kad didiesiems tanklaiviams vis dar neleidžiama švartuotis šiame uoste, kuriame yra didžiausios Kinijoje naftos saugyklos.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui
2025-01-24 » Japonijos centrinis bankas didina palūkanas
2025-01-23 » Bevaisiai Kinijos valdžios bandymai stiprinti akcijų rinkas
2025-01-22 » Analitikus nustebino „Netflix“ prenumeratorių augimas
2025-01-20 » Trumpo 2.0 istorija prasideda su nauja kriptovaliuta

 
1.   Parašė rimtas   2010-07-20 13:46  

Matosi,kad optimizmas gryžo. Su fanfarais.