FED vadovo komentarai paskatino nerimą dėl miglotų ekonomikos perspektyvų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2010-07-22 10:09 Komentarai: (0)
Ketvirtadienį JAV akcijos pigo po to, kai Federalinio rezervų banko vadovas Benas Bernankė pakomentavo Kongresui, kad ekonomikos perspektyvos yra „neįprastai neaiškios“ ir taip vėl paskatino nerimą dėl ekonomikos atsigavimo tempo.

B. Bernankė įstatymų leidėjams teigė, kad, nepaisant tebepasirodančių ekonomikos silpnumo ženklų, Federalinis rezervų bankas tikisi laipsniško jos atsigavimo per artimiausius kelerius metus, nors situacijos darbo rinkoje gerėjimas bus lėtesnis nei tikėtasi anksčiau. Dalis investuotojų jo kalbą supranta taip, kad ekonomikos situacija prastėja ir nors ji vis dar augs, augimo tempai bus lėtesni. B. Bernankė taip pat pateikė daugiau detalių, kaip FED planuoja ištraukti iš finansų sistemos trilijonus dolerių, įlietų nuo finansų krizės pradžios 2008 m. Tuo pačiu jis teigė, kad Federalinis rezervų bankas yra pasiruošęs suteikti papildomą pagalbą, jeigu ekonomikos situacija prastės.

Vakar skelbti bendrovių finansiniai rezultatai buvo prieštaringi – „Apple“, „Morgan Stanley“ ir „Wells Fargo“ paskelbė uždirbę daugiau pelno nei prognozuota, o „Yahoo“ rezultatai (gautos pajamos) nuvylė. Pasibaigus prekybos sesijai „eBay“ paskelbė gavusi daugiau pajamų ir uždirbusi daugiau pelno nei laukė rinkos dalyviai. Nors bendrovė taip pat sumažino pelno prognozės 2010 m. viršutinį intervalą dėl silpnesnio euro, akcijos poprekybinėje sesijoje brango 3,27 proc.

Prezidentas B. Obama pasirašė daug debatų sukėlusį Volstryto reformos paketą, kuriuo finansų sektoriaus priežiūra ir reguliavimas keičiami labiausiai nuo Didžiosios depresijos laikų.

Iždo obligacijos, laikomos saugesniu turtu nei akcijos, brango toliau – tai rodo, kad dalis investuotojų šiuo metu yra linkę rinktis būtent saugesnį turtą.

Vakarų Europa

Trečiadienį Vakarų Europos akcijų indeksai vėl atsigavo po rinkoje pasirodžiusių gerų įmonių ketvirčio rezultatų gausos. Geresnius nei prognozė rezultatus paskelbė „Apple“, „Fiat“ ir „Accor“, o „Reckitt Benckiser“ sutarė įsigyti „SSL“ bendrovę, kuriai priklauso „Durex“. Be šių įmonių naujienų Europos rinką pakylėjo ir lūkesčius viršiję JAV „Morgan Stanley“ ir „Wells Fargo“ II ketv. rezultatai. Sumažėjus vario atsargoms aukštyn kopė ir kalnakasybos sektoriaus akcijos.

Penktadienį laukiama bankų testavimo nepalankiomis sąlygomis rezultatų. Kol kas daugelis analitikų atrodo ramūs dėl Europos bankų sistemos ir didelių blogybių nėra tikimasi.

Vakar buvo paskelbtas šį mėnesį vykusio Anglijos banko posėdžio protokolas. Paaiškėjo, kad santykiu 7:1 buvo nuspręsta palikti galioti tą pačią 0,5 proc. bazinę palūkanų normą, tačiau taip pat buvo svarstoma galimybė apie nors ir nežymų tačiau papildomą pinigų politikos sąlygų palengvinimą. Anglijos banko vadovas išsakė nuomonę, kad bankui nereikia pernelyg jautriai reaguoti į didesnę infliaciją, kurią lemia tik naftos kainų ir valiutos kurso svyravimai.

Azija

Japonijos Finansų ministerija pranešė, kad perdėtai stipri jena nėra pageidaujama. Taip pat informavo, kad vyriausybė gali imtis papildomų ekonomikos skatinimo priemonių. Pasak pranešimo, pasibaigus lengvatoms įsigyjant automobilius ir elektronikos prietaisus, turės būti įvertinta bendra ekonomikos padėtis ir nuspręsta, kokių veiksmų imtis. Per paskutinius tris mėnesius Japonijos jena euro atžvilgiu pabrango 12,4 proc., o JAV dolerio atžvilgiu – 8 proc.

Kinijos akcijos šįryt brangsta penktą dieną iš eilės, o didžiausią įtaką tam turi lūkesčiai, kad Kinijoje bus švelninama dabartinė šalies valdžios vykdoma politika ir tai padės sustabdyti prasidėjusio ekonomikos augimo lėtėjimo tempus. Taip pat spėliojama, kad bus atlaisvinami pinigų politikos pančiai, o tai vėl leistų spartinti naujų paskolų išdavimą.

Lotynų Amerika

Brazilijos centrinis bankas pakėlė bazinę palūkanų normą 0,5 proc. iki 10,75 proc. ribos, tuo nustebindamas daugumą „Bloomberg“ apklaustų analitikų, kurie tikėjosi kiek didesnio 0,75 proc. palūkanų normos didinimo. Tikimasi, kad artimiausiu metu centrinis bankas daugiau nebekels palūkanų normos, kadangi Brazilijos ekonomika pradeda rodyti lėtėjimo ženklus, infliacijos rizika po truputį mažėja- nuo birželio vidurio iki liepos vidurio kainos krito 0,09 proc.

Baltijos šalys
Pramonės produkcija Lietuvoje birželio mėnesį augo 4,8 proc. metiniu tempu, kiek sparčiau palyginti su geguže kai ji plėtėsi 3,7 proc. Pramonės sektorius šalyje pirmasis pradėjo justi atsigaunančių eksporto rinkų poveikį, nuo kurių ir turėtų prasidėti Lietuvos ūkio pagyvėjimas.

Vidurio ir Rytų Europa

Rusijos akcijų indeksai, reaguodami į teigiamą naftos kainos pokytį, trečiadienį augo apie 2 proc., tačiau vėliau vakare pasikoregavus JAV indeksams ir smukus naftos kainai, šiandien išorinis finansų rinkų fonas yra neigiamas, todėl tikėtina, kad Rusijos indeksai koreguosis. Jau ne vieną mėnesį Rusijos akcijų indeksas MICEX juda 1300-1400 punktų diapazone, todėl didesnio indekso vertės pokyčio galima tikėtis jam išsiveržus iš šių ribų.

Vengrijos iždo taryba pranešė, kad numatomi mokesčių mažinimai atsilieps didesniam biudžeto deficitui, kurio nebus kuo padengti, ir netgi planuojamas naujai įvesti finansų institucijų mokestis nekompensuos tikėtino skirtumo. Skaičiuojama, kad 2011 ir 2012 metais biudžetui pritrūks 200 mlrd. forintų (897 mln. JAV dolerių). Viktoro Orbano vadovaujama vyriausybė planuoja mokesčių mažinimą, kad galėtų pagyvinti ekonomiką.

Žaliavos

Vakar „WTI“ naftos ateities sandoriai „NYMEX“ biržoje pigo, JAV energetikos administracijai paskelbus apie žaliavinės naftos ir jos produktų išaugimą bei FED vadovui B.Bernankei užsiminus apie kiek prastesnes JAV ekonomikos perspektyvas. Peržvelgus naftos atsargų ataskaitą, investuotojai mažai ką galėjo atrasti teigiamo – atsargų augimas viršijo lūkesčius ir iškart lėmė naftos kainos korekciją. Visgi įdomu tai, kad praėjusią savaitę JAV žaliavinės naftos importas išaugo net 7,5 proc., o naftos perdirbimo gamyklos dirbo dar didesniu pajėgumų išnaudojimo lygiu nei prieš savaitę. Naftos produktų suvartojimas per praėjusias savaites buvo 3 proc. didesnis nei prieš metus, bet šis augimo tempas taip pat lėtėja. Po tokių duomenų paskelbimo rinkoje kuriam laikui gali įsivyrauti dar

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui
2025-01-24 » Japonijos centrinis bankas didina palūkanas
2025-01-23 » Bevaisiai Kinijos valdžios bandymai stiprinti akcijų rinkas
2025-01-22 » Analitikus nustebino „Netflix“ prenumeratorių augimas
2025-01-20 » Trumpo 2.0 istorija prasideda su nauja kriptovaliuta

 
Dar nėra komentarų