Dar vieno ekonomikos nuosmukio Amerikoje tikimybė yra didesnė nei 50%

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2010-08-13 15:27 Komentarai: (3)
Jeigu Amerikos valdžia nesiims efektyvių veiksmų, kad sumažintų bedarbystę, yra labai didelė tikimybė, kad sulauksime dar vienos ekonomikos recesijos Amerikoje, pareiškė žinomas ekonomistas Robert Shiller.

Minimas ekonomistas, kuris yra Jeilio universiteto profesorius, taip pat yra žinomas kaip bendraautorius nekilnojamo turto rinkos indekso, mano, kad dar vieno Amerikos ekonomikos nuosmukio tikimybė šiuo metu jau viršija penkiasdešimties procentų ribą.

Kaip pagrindinę Amerikos ekonomikos silpnumo priežastį Robert Shiller nurodo ir toliau šalyje išliekančią didelę bedarbystę.

Jeilio universiteto ekonomikos profesorius, kuris mano, kad Amerikos Federalinis Rezervų bankas jau iššaudė visas turėtas kulkas, teigia, kad rimtesnių veiksmų turi imtis šalies Kongresas bei valdžia.

„Be Amerikos Federalinio Rezervų banko veiksmų norėčiau matyti kaip šalies valdžia vykdo aktyvesnę politiką siekiant sukurti daugiau darbo vietų, ir į kurią būtų įtraukta daug žmonių“ – pareiškė Robert Shiller.

Jis nesutinka su tais, kurie teigia, kad papildomi ekonomikos stimuliaciniai paketai tik dar labiau padidins ir taip dideles šalies skolas.

„Jei realiai susitelktume ties naujų darbo vietų kūrimu, nebūtų tai taip brangu kaip daugeliui atrodo“ – reziumavo žinomas ekonomistas Robert Shiller.
 
1.   Parašė polis   2010-08-13 19:13  

Ne vienas as manau, kad FEDas issaude visus sovinius. Jeigu galetu ir turetu ka - saudytu. Lieka tik vyriausybes skolinimasis, kas padidins palukanu norma. Arba kitas variantas status quo - dabartines padeties palaikymas. Ka be darytu - viskas blogai. Short

 
2.   Parašė rimtas   2010-08-14 15:11  

Polis, ar buvai sulyginęs palūkanų normos ir vyriausybės skolos grafikus, kad padarei tokią išvadą ar tik šiaip iš lempos pasakei? Palūkanų normos kris, ir tai bus blobai rinkoms.

 
3.   Parašė polis   2010-08-16 16:34  

Na tokiu grafiku sulyginimas kazin ko neparodys. Jeigu butu buvusi tam logika, gal ir buciau lygines. Kaip pats matai vyksta subtilus balansavimas tarp FED valstybiniu obligaciju supirkimo tame tarpe kinieciu ir kt. valstybiu pirkimo is vienos puses ir JAV vyriausybes skolinimosi is kitos puses. Manau, kad cia taip pat yra psichologijos. Kol nebus antros ziaurios depresijos bangos zemyn, niekas (Kinieciai pirmoje eileje) neleis FEDui pirkti obligaciju neribotais kiekiais. Jeigu taip vyktu, palukanu norma sokteltu smarkiai. Be FEDo pirkimo JAV daug gali ir nesugebeti pasiskolinti. Jeigu nesugebes pasiskolinti nebus QE2 (kol vel neprasides panika). Todel ir sakau, kad uzdaras ratas.