„Visi rodikliai ir ženklai rodo, kad reikia dar vieno ekonomikos stimuliacinio paketo. Ekonomika išlieka depresinėje būsenoje“ – atkreipė dėmesį jis.
Tačiau naujas tokio mąsto ekonomikos stimuliacinis paketas ko gero nebus patvirtintas labai greitai, nes artėją lapkritį įvyksiantys Amerikos Kongreso rinkimai.
Paul Krugman teigia, kad ankstesnio ekonomikos stimuliacinio paketo efektas vis labiau silpnėja, na o didžiausią efektą jis davė per praėjusių metų paskutinį ketvirtį.
„Netgi atmetus ekonomikos stimuliavimo būtinybę, kuomet šalies valdžia gali skolintis labai pigiai, ko gero yra gera idėja būtent dabar pradėti įgyvendinti kažkokius projektus“ – pareiškė 2008 metų Nobelio premijos laureatas ekonomikos srityje.
Jis atkreipia dėmesį, kad obligacijų rinka, kurioje šiuo metu egzistuoja pakilimas, signalizuoja, kad nereikia baimintis dėl deficito ir jo dydžio.
„Jie yra patenkinti galėdami valdžiai skolinti esant žemoms palūkanoms. Obligacijų rinka sako mums, kad šiuo metu baiminasi defliacijos ir ilgesnį laikotarpį silpnos ekonomikos būsenos. Taigi visi rodikliai rodo, kad reikia dar vieno ekonomikos stimuliacinio paketo“ – mano Paul Krugman.
Papildomą ekonomikos stimuliavimą galima vykdyti sumažinus mokesčius, tačiau mokesčiai neturėtų mažėti pasiturintiems žmonėms ir korporacijoms.
„Jeigu būtų sumažinti mokesčiai pasiturintiems žmonėms, kurie ir taip turi daug likvidaus turto, jie tikrai pastebimai nepadidintų savo išlaidų. Na o jeigu būtų sumažinti mokesčiai korporacijoms, kurios ir taip turi sukaupusios daug grynųjų, jos irgi neimtų daugiau leisti lėšų“ – prognozuoja jis.
„Tačiau iš esmės aš padaryčiau viską ką galiu, išskyrus mokesčių mažinimą pasiturintiems ir korporacijoms, nes tai neišspręstų problemos, o būtų viso labo pinigų švaistymas“ – reziumavo 2008 metų Nobelio premijos laureatas ekonomikos srityje Paul Krugman.