“Lifosos” pusmečio rezultatai patvirtina, kad įmonės akcijos superkamos per pigiai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2010-09-01 09:15 Komentarai: (0)
Rusijos “Eurochem” valdomos diamonio fosfato gamybos bendrovės „Lifosa“ pusmečio rezultatai patvirtina, kad įmonės akcijos superkamos per pigiai, teigia Investuotojų asociacija.

„Lifosa“ paskelbė, kad 2010 metų pirmąjį pusmetį uždirbo 110,3 mln. litų grynojo pelno, o pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) sudarė 144,6 mln. litų. Skolų neturinčios „Lifosos“ suteiktos paskolos ir grynieji pinigai pusmečio pabaigoje siekė 455,7 mln. litų.

„Tokie rezultatai tik dar kartą patvirtina, kad „Eurochem“, pasinaudojęs 2009 metais laikinai suprastėjusiais „Lifosos“ rezultatais, bando pigiai nusavinti akcijas. Todėl tuos, kurie dar neprisijungė prie kovojančių dėl didesnės „Lifosos“ akcijų kainos, kviečiame tai padaryti“, - sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Tomas Pilipavičius.

Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „Colliers International Advisors“, kuri “Eurochem” užsakymu vertino “Lifosos” akcijas privalomojo akcijų išpirkimo procedūrai, prognozavo, kad artimiausius penkerius metus „Lifosos“ EBITDA svyruos tarp 100-130 mln. litų.

„Akivaizdu, kad šios prognozės buvo gerokai per konservatyvios, nes net pusmečio rezultatas yra geresnis už prognozuotą metinį“, - sakė T. Pilipavičius.

Rusijos koncernas „Eurochem“ yra pradėjęs „Lifosos“ privalomojo akcijų išpirkimo procedūrą, už akciją mokant po 47 litus, o visa bendrovė įvertinta 988 mln. litų. Terminas užginčyti siūlomą kainą baigiasi 2010 metų rugsėjo 9 dieną.

Investuotojų asociacija anksčiau yra skelbusi, kad „Eurochem“ pasiūlyta kaina yra per maža ir turėtų būti mažiausiai trečdaliu didesnė.

2009 metų birželio mėnesį įsteigta Investuotojų asociacija vienija smulkiuosius investuotojus ir užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas.

Panašūs straipsniai:

(akcijų supirkimas,akcininkai,teismas,trąšos,rezultatas)

2024-07-29 » Krito Šiaulių banko grupės ketvirčio grynasis pelnas
2021-01-19 » Investuotojų asociacija prašo „Snaigės“ paaiškinti, kur išgaravo pagrindiniam akcininkui paskolinti 11 mln. eurų
2020-11-06 » “Snoro” akcijų emisijos byloje investuotojai gaus dar 345 tūkst. eurų palūkanų
2018-03-22 » Neužregistruotos „Snoro“ akcijų emisijos pirkėjams turi būti išmokėtos draudimo išmokos
2018-02-19 » „AviaAM Leasing“ pasitraukimas iš Varšuvos biržos – smūgis smulkiesiems akcininkams
2018-01-04 » „Žemaitijos pieno“ smulkieji akcininkai baigė pirmą bendros veiklos etapą, tęs įmonės skaidrinimą
2017-01-23 » Europinis sąskaitos blokavimas įsigaliojo: skolas išieškoti lengviau
2016-11-17 » Investuoti pastaruosius 20 metų apsimokėjo
2016-04-28 » DNB banko grupės Lietuvoje pelnas didėjo 25 proc.
2016-02-04 » DNB banko grupės Lietuvoje 2015 m. veiklos rezultatai

 
Dar nėra komentarų