„Niekas iš esmės nepasikeitė. Mano nuomone, kai reguliavimo reforma buvo priimta Kongrese, ji buvo per maža ir tai buvo padaryta per vėlai“ – mano minimas ekonomistas.
Nouriel Roubini pažymi, kad jeigu vis dėl to pasaulio ekonomika išvengs dar vieno nuosmukio, t.y. dvigubos recesijos, neigiamas poveikis vis tiek bus jaučiamas.
„Mes jau esame tokioje situacijoje, kuri gali būti jaučiama kaip recesija, netgi net jei mes joje ir nesame. Ir jeigu ekonominiai rodikliai mus nustebins iš neigiamos pusės, mes sulauksime korekcijos akcijų rinkoje, padidės palūkanų normų skirtumas, ūgtels kintamumas, bei išaugs rizikos baimė, ir tai tuo pačiu sukels šoką realioje ekonomikoje“ – perspėja minimas ekonomistas.
Nouriel Roubini mano, kad dar vienas pinigų politikos sušvelninimas, kurį planuoja Amerikos Federalinis Rezervų bankas, neatneš laukiamos naudos, nes rinkoje jau ir dabar egzistuoja perteklinis likvidumas.
„Šiuo metu vykdoma lengvų pinigų politika jau kai kuriose pasaulio dalyse, kaip pavyzdžiui besivystančiose rinkose, lemia po truputį didėjančius turto ir kreditų burbulus“ – perspėja jis.
„Amerikos bankai turi sukaupę net vieno trilijono dolerių vertės perteklinius rezervus, ir iki šiol neskuba skolinti. Ekonomikos problemas lemia problemos susijusios su mokamu, kreditais, namų ūkiais, kompanijomis ir bankais, o ne likvidumo problema. Aš nemanau, kad planuojamas dar vienas pinigų politikos sušvelninimas pastebimai pakeis padėtį“ – teigė žinomas ekonomistas.
Jis mano, kad Amerikos valdžia su šalies prezidentu Baraku Obama priešakyje turi spręsti visų pirma aukštos bedarbystės problemą, be to jis siūlo, kad artimiausius kelis metus būtų galima sumažinti mokesčius, kurie priskaičiuojami iš uždirbto darbo užmokesčio.
„Tai dar labiau padidins fiskalinius kaštus, tačiau iš esmės tai pajamoms turės neutralų efektą, bet šie veiksmai padės stimuliuoti darbo jėgos paklausą ir tai yra būtent tai, ko reikia Amerikos ekonomikai. Jeigu jūs neturite darbo pajamų, taip pat nėra ir vartojimo, na o tuo pačiu nėra ir ekonomikos augimo“ – pareiškė Nouriel Roubini.
Kalbėdamas apie šiuo metu vykstantį Amerikos ir Kinijos ginčą dėl juanio kurso, minimas ekonomistas teigė nesutinkantis su Kinijos premjero Wen Jiabao išsakyta nuomone, kad dvidešimties procentų juanio sustiprėjimas kitų valiutų atžvilgiu, gali Kinijoje sukelti daugelio kompanijų susijusių su eksportu bankrotus.
„Kinija, kurioje darbo našumo augimas viršija algų augimo tempus, gali sau leisti, kad sustiprėtų jos valiuta ir tai nesukels neigiamų efektų ekonomikai“ – reziumavo žinomas ekonomistas Nouriel Roubini.