Autorius: traders.lt
|
Data: 2010-09-29 15:48
|
Komentarai: (4)
|
Amerikos valiuta doleris vis labiau artėja prie krizinės būsenos, pareiškė buvęs Kinijos Liaudies banko patarėjas Yu Yongding.
Jo nuomone, bet koks dolerio vertės padidėjimas yra laikinas reiškinys, na o Amerika bus tiesiog priversta devalvuoti savo valiutą. Jis taip pat pripažino, kad Kinija yra susirūpinusi dėl savo rezervų, kurių didžioji dalis yra laikoma Amerikos doleriais.
„Tokia skolų suma, kurią turi Amerika, yra tiesiog katastrofiška, be to padėtis nuolat kiekvieną dieną prastėja“ – pastebėjo Yu Yongding.
Per pastaruosius finansinių metų dvyliką mėnesių, kuriuos Kinija baigė liepos mėnesį, ši šalis savo turėtų Amerikos valstybinių obligacijų kiekį sumažino dešimt procentų. Kaip pabrėžia Yu Yongding, kad sumažinti didėjančius dolerinius rezervus, Kinijos Liaudies bankas turi nustoti vykdyti intervencijas valiutų rinkoje, o tai tuo pačiu reiškia, kad būtų leista sustiprėti juaniui.
Juodas grafikas - USD/EUR kursas, Rožinis grafikas - Aukso kainos pokytis
Per paskutinius tris mėnesius juanis dolerio atžvilgiu sustiprėjo apie du procentus. Šiandien ko gero Amerikos Kongresas suteiks šalies bendrovėms teisę prašyti įvesti tarifus Kinijos produktams. Investuotojai šį veiksmą gali suvokti kaip Amerikos bandymą jėga priversti kinus padidinti savo valiutos vertę dolerio atžvilgiu.
Prognozuojama, kad šių finansinių metų Amerikos biudžeto deficitas sudarys net 1,3 trilijonus dolerių, o tai reiškia, kad jo vertė atitiks 9,1 procento šalies metinio bendrojo vidaus produkto vertei.
Šiandieninės prekybos metu, dėl baimių susijusių su Amerikos ekonomikos perspektyvomis, bei dėl laukiamų naujų FED intervencijų rinkoje, kurių metu į rinkas gali būti papildomai įlieta naujai atspausdintų dolerių, doleris ir toliau pastebimai koreguojasi žemyn daugelio valiutų atžvilgiu. Vien per nepilną pastarąjį mėnesį doleris euro atžvilgiu jau nuvertėjo apie septynis procentus iki žemiausios vertės nuo pat šių metų balandžio mėnesio.
Dolerio silpnėjimas tuo pačiu didina daugelio doleriais įkainotų žaliavų, kaip pavyzdžiui aukso, kuris šturmuoja vis absoliučiai naujus rekordus, kainas.
1.
Parašė Remigijus4444 2010-09-29 19:24
Tai kokio ppppp. visas pasaulis perka uz dolerius/popieriu ir nepastebi, kad garbindami doleri skurdina visa likusi pasauli
2.
Parašė Procentukas 2010-09-29 22:11
Vienaip ar kitaip, USD yra pasauline rezervine valiuta ir didele doleriu mase sudaro salygas tarpusavio atsiskaitymams. Visi tu doleriu/popieriu turi. Ipratimas antras prigimimas... Tai viena.
Antra, valstybiniai bankai ne taip lengvai ir greitai nusprendzia laikyti rezervus kita valiuta, nors kai kurie jau yra pirke "daug" CAD ar AUD, kaip rezervine valiuta, nes tu saliu skola kelia mazesnes rizikas. Tai cia, mano galva, pirmi pozymiai, kad rezervine valiuta "kartais" nebeatitinka poreikiu. Taciau...
Trecia, nafta prekiaujama uz USD. Naftos dar 10m. ar 15 m. reikes visiems (kol jos pakaks, kad neieskoti alternatyviu energijos saltiniu). Dar visai neseniai Rusijos rinkos indeksai RTS, MICEX dubliuodavo naftos kainu pokycius. Spekit, ar pageidauja Rusija ir kiti naftos gamintojai keisti rezervine valiuta ?
Ketvirta, jei tik neklystu, metus atgal Japonija rode iniciatyva (vykde tyrimus) nafta prekiauti uz valiutu krepseli. Pvz., JPY, CNY, gal net RUB... Del iniciatyvos uzklausta Kinija savo pozicijos nekomentavo. Berods, straipsnyje, buvo pripazinta, kad sprendimas tikrai neturi precedento ir labai rizikinga vertinti sprendimo itaka situacijai... t.y. "nieks dar nebande" ir "neaisku, kuo baigtusi" ... Nors Japonijai, aiskiai skauda del pigaus USD, keliancio JPY defliacija ir zlugdancio jos eksporta. Pvz., Praejusias kelias savaites Japonija dare rimtas valiutines intervencijas ...
Penkta, Kinija ir Japonija yra didziausios Amerikos kreditores. Tuo tarpu, Amerika turi isskirtines salygas "spausdinti" doleri, "skatinti versla" ir tuo paciu "perkelti" privacias skolas ir valstybine skola ... Beje, jei "daug" spausdins, tai ir "valstybine skola mazesne", ir "rinku indeksai i virsu", ir "eksportui lengviau" ir apskritai, kodel nespausdinti, jei galima spausdinti ir tokia Obamos politika ...
3.
Parašė Procentukas 2010-09-29 22:12
Kartais tikrai atrodo, kad USD muzika jau baigesi, o visi dar shoka ... Bet neapsirikim, kol dar rinka aiskiai nepasirinko scenarijaus "USD infliacija" ar "USD defliacija".
USD infliacija galima tik tuomet, kai prispausdinta doleriu mase pasieks galutinius pirkejus ir tulas amerikietis mokes dideli pluosta zaliu uz mesaini ar pica. Sito, kaip zinia, dar nera, nes "nusedo tie Obamos intervencijos zali, kazkur bankuose ar draudimo bendrovese, su kuriomis pykosi Obama, nes tie prisipirko akciju, vietoj to, kad versla skatintu...". Dabartinis USD pigimas viso labo reakcija i FED kalbas apie intervencija ... Ar nebus tai "senos/atzaistos naujienos", jei FED tai prades daryti ?
USD defliacija ? Neaisku, kada ir ka darys Japonija, Kinija su Amerikos skola, o ir tas pats FED'as laaabai daug paskolines yra USD ... Neaisku, kada ir kiek ju reikia atiduoti. Neaisku, kas tures atiduoti ir kada. Neaisku, ar kreditoriai des rimtas pastangas skolai atgauti ... ir t.t. ir pan.
Yra dar "USD devalvacija", kurios, manau, tikrai nebus, kol Obama prezidentas. Obamos komanda po truputi byra, taciau nieko nera stabilesnio uz laikinuma. Kaip ir su Obama, taip ir su USD ...
4.
Parašė Remigijus4444 2010-09-29 22:31
Procentukai, cia kaip Rusu laikais visi voge, visi turejo pinigu ir visi gerai gyveno, gazuoto vadens litras kainavo 5 kap, o bendzinas 3kap. tik ribos visur turi buti, JAV ju nejaucia, todel ir nusprogs kaip Sovietu sajunga, nes kinieciai su japonais ir zydais susimes ir nusipirks visa JAV ir leis perikelti i Aliaska
|
|