Investuotojai Amerikos valdžiai buvo pasiryžę paskolinti net beveik tris kartus didesnę sumą. Tiesa, per ankstesnius keturis Amerikos valstybinių obligacijų platinimus, obligacijų paklausa vidutiniškai buvo kiek didesnė už pasiūlą, t.y. 3,32 kartus didesnė.
Užsienio Centriniai bankai iš viso įsigijo net 41,5 procentus per šį platinimą išleistų Amerikos valstybinių obligacijų. Per ankstesnius keturis platinimus, minimo rodiklio vidurkis buvo kiek didesnis ir sudarė 44,9 procentus.
Tiesioginiai aukciono dalyviai, t.y. investicijų valdymo bendrovės, per šį obligacijų platinimą įsigijo 10,7 procentus platintų obligacijų. Ankstesnių aukcionų minimo rodiklio vidurkis sudarė 11,6 procentus.
Tuo tarpu investicinė kompanija PIMCO, kuri valdo didžiausią obligacijų fondą pasaulyje, šiuo metu labai intensyviai išpardavinėja Amerikos valstybines obligacijas.
Šios kompanijos valdytojų nuomone, antrasis pinigų politikos švelninimo etapas turės labai ribotą poveikį Amerikos obligacijų rinkai. Jie taip pat pabrėžia, kad Amerikos obligacijų pelningumas jau dabar yra mažiausias rinkoje, ir tai tuo pačiu mažina investavimo patrauklumą į šiuos vertybinius popierius.
„Net jei obligacijų supirkimo programa bus labai plati, o palūkanų normos ir toliau mažės, mūsų nuomone, mes judame link bulių rinkos pabaigos obligacijų rinkoje“ - atkreipia dėmesį PIMCO vykdantysis direktorius Douglas Hodge.
Praėjusiais metais Amerikos Federalinis Rezervų bankas už šviežiai atspausdintus dolerius rinkoje iš viso supirko šalies valstybinių obligacijų už 300 milijardų dolerių sumą.