Analitikai prognozuoja, kad spalį bedarbystė Amerikoje išliko nepakitusi

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2010-11-01 13:46 Komentarai: (0)
Analitikai prognozuoja, kad praėjusį mėnesį bedarbystės rodiklis Amerikoje jau trečią mėnesį iš eilės išliko nepakitęs ir sudarys 9.6 procentus. Nepaisant to, kad Amerikos ekonomika fiksuoja atsigavimą ir augimą, ir toliau išliekanti didelė bedarbystė šalyje, verčia Amerikos Federalinį Rezervų banką imtis papildomų veiksmų, susijusių su pinigų politikos švelninimu.

Spalio mėnesio Amerikos darbo rinkos rodikliai bus skelbiami jau šį penktadienį. Analitikai prognozuoja, kad per praėjusį mėnesį šalyje buvo bendrai sukurta 60 tūkstančių naujų darbo vietų. Daugiausiai kaip ir įprasta darbo vietų spalį analitikų prognozėmis buvo sukurta privačiame sektoriuje, kur darbo vietų skaičius galėjo ūgtelėti 80 tūkstančių, kai rugsėjį Amerikos privačiame sektoriuje buvo sukurta 64 tūkstančiai naujų darbo vietų.

Priminsime, kad penktadienį buvo paskelbta, kad remiantis pirminiais duomenimis, Amerikos bendrasis vidaus produktas per trečią šių metų ketvirtį ūgtelėjo dviem procentais, t.y. kiek sparčiau nei buvęs augimas antrą šių metų ketvirtį, kuomet jis sudarė 1.7 procentus. Tuo tarpu infliacijos rodiklis buvo žemesnis nei pageidauja Amerikos Federalinis Rezervų bankas.

Spekuliacijos, susijusios su tuo, kad jau per šį antradienį ir trečiadienį įvyksiantį FED atstovų posėdį bus priimtas sprendimas pradėti naują pinigų politikos švelninimo etapą, lėmė tai, kad per spalį akcijų rinkos ir toliau stiebėsi į viršų, tiesa, kiek lėčiau nei šių metų rugsėjo mėnesį, t.y. Standard & Poor’s 500 indeksas spalį ūgtelėjo 3.7 procentais, na o Amerikos valstybinių obligacijų pelningumas nusirito iki rekordinių žemumų.

Jei bedarbystė Amerikoje praėjusį mėnesį iš tiesų išliko nepakitusi, tai jau bus penkioliktas mėnuo iš eilės, kuomet šis rodiklis sudaro 9.5 procentus, arba netgi yra didesnis, ir tai yra prasčiausias rezultatas nuo pat 1948 metų. Per kilusią rimčiausią nuo pat Didžiosios Depresijos laikų krizę, buvo prarasta nebendrai net 8.4 mln. darbo vietų.
 
Dar nėra komentarų