Nors per 1995 – 2000 metų laikotarpį, kuomet Kongrese daugumą turėjo respublikonai, o prezidentas buvo demokratas, Amerikos ekonomika klestėjo, tačiau šįkart nereikėtų tikėtis, kad ir vėl pasikartos tas pats, perspėja jis.
Nobelio premijos laureatas Paul Krugman atkreipia dėmesį, kad per 1995 – 2000 metų laikotarpį Amerikos namų ūkių skolos buvo mažesnės, augo verslo investicijos, na o Amerikos Federalinis Rezervų bankas galėjo keisdamas palūkanų normas kontroliuoti ekonomikos augimą ir jam nereikėjo įstatymų leidėjų pagalbos.
Nors dar daugelis Amerikos namų ūkių, nepaisant atsigaunančios šalies ekonomikos, susiduria su rimtais sunkumais, Kongreso rinkimus laimėję respublikonai planuoja imti aktyviai mažinti rekordinį šalies biudžeto deficitą. Tuo tarpu ekonomistas Paul Krugman pažymi, kad jei ir toliau bus pratęstos mokesčių lengvatos visiems šalies piliečiams, o ne tik pačias mažiausias pajamas gaunantiems, kaip tai siūlo daryti demokratai, tai tuomet šalies biudžeto deficitas dar labiau šoktels ir padėtis netgi pablogės.
„Ateityje istorikai žvelgdami į 2010 metais įvykusius rinkimus, juos vertins kaip Amerikos katastrofą, kuri pasižymėjo daugelį metų trukusiu politiniu chaosu ir silpna ekonomika. Bijokite, būkite labai išsigandę“ – reziumavo ekonomistas bei Nobelio premijos laureatas Paul Krugman.