Daugelis apklaustų Amerikos gamybos įmonių atstovų atskleidė, kad dėl padidėjusių gamybos sąnaudų, jie jau ėmė didinti savo kainas klientams, arba tai ketina daryti jau artimiausioje ateityje, skelbiama FED paruoštoje atskaitoje. Taip pat apklausti kai kurių rajonų mažmeninių prekybos įmonių atstovai teigė, kad jie jau ėmė didinti arba planuoja didinti parduodamų prekių kainas.
Amerikos kompanijos jau kurį laiką skelbė, kad didėja jų patiriamos gamybos ir veiklos sąnaudos, tačiau bijodamos prarasti savo rinkos dalį, vis nesiryždavo kelti kainų.
Amerikos Federalinio Rezervų banko atstovai, kurie yra atsakingi už monetarinės politikos vykdymą šalyje, privalės atidžiai stebėti kaip šalies kompanijoms sekasi spręsti didėjančių gamybos ir veiklos kaštų iššūkius.
Kiek ramiau FED atstovai gali atsipūsti dėl kito potencialaus infliacijos didėjimo veiksnio, t.y. darbo užmokesčio pokyčio. Kol kas darbo užmokestis Amerikoje nedidėja ir nėra linkęs didėti.
Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas Ben Bernanke šią savaitę kalbėdamas šalies Kongrese atkreipė dėmesį, kad nedidėjantis darbo užmokestis iš dalies kompensuoja padidėjusių daugelio žaliavų kainas ir tuo pačiu sumažina potencialų infliacijos didėjimą ir spaudimą.
FED kas mėnesį skelbiamoje ataskaitoje teigiama, kad Amerikos ekonomikos padėtis gerėja ir ji auga vidutiniu tempu, tuo tarpu šalies darbo rinkos padėties pagerėjimas yra vertinamas kaip palyginti kuklus. Šalies gamybos sektoriaus augimas išlieka tvarus, tuo tarpu paslaugų sektoriaus augimas sustiprėjo.
Kai kuriuose Amerikos valstijose yra stebimas komercinio nekilnojamo turto rinkos padėties pagerėjimas, ir tai yra pirmasis toks signalas nuo pat 2007 metų, kuomet Amerikoje kaip tik prasidėjo ekonomikos recesija.
Amerikos Federalinio Rezervų banko atstovai gavo ir kitą informaciją susijusią su šalies ekonomikos padėtimi ir rodikliais, tačiau ši informacija nėra skelbiama viešai. Artimiausias FED posėdis įvyks kovo penkioliktą dieną.
Tuo tarpu jau šį penktadienį po pietų rinkos dalyviai galės sužinoti vasario mėnesio Amerikos bedarbystės rodiklį. Prognozuojama, kad bedarbystė praėjusį mėnesį, palyginus su sausiu, ūgtelėjo nuo 9 iki 9.1 procento, kai prieš tai per du mėnesius sumažėjo net 0,8 procentais.