JAV investuotojai džiūgavo dėl augančio sukuriamų darbo vietų skaičius

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2011-03-31 10:04 Komentarai: (0)
Trečiadienį JAV akcijų rinkoje toliau vyravo optimistinės nuotaikos dėl teigiamai nuteikiančių darbo rinkos privačiame sektoriuje duomenų bei naujų įmonių susijungimo sandorių. S&P 500 indeksas pakilo 0,67 proc. Nors nepertraukiamos prekybos metu indeksas buvo pasiekęs 1 330 ribą, kurią investuotojai laiko stipriu pasipriešinimo lygiu, šiame lygyje jis išsilaikė neilgai; prekyba baigėsi ties 1 328 riba.

Dow Jones Industrial pakilo 0,58 proc., o Nasdaq - 0,72 proc. Pagal ADP (angl. Automatic Data Processing) ataskaitą, kovo mėnesį JAV privatus sektorius sukūrė 201 tūkst. naujų darbo vietų. Vasario mėnesį šiame sektoriuje buvo sukurta 208 tūkst. naujų darbo vietų. Per paskutinius keturis mėnesius kiekvieną mėnesį buvo sukuriama vidutiniškai 211 tūkst. naujų darbo vietų. Pasak ekonomistų, šis tempas yra pakankamas, kad mažėtų nedarbo lygis šalyje.

Tarp S&P 500 indeksui priklausančių įmonių, vakar labiausiai kilo farmacijos įmonės „Cephalon" akcijos. Šios įmonės akcijos pakilo 28,41 proc. dėl pranešimų, kad Kanados vaistų gamintoja „Valeant Pharmaceuticals International" pateikė pasiūlymą įsigyti „Cephalon", mokant 73 JAV dolerius už akciją. Pasiūlymo kaina yra 25 proc. didesnė, nei antradienio „Cephalon" užsidarymo kaina, tačiau investuotojai teigiamai įvertino „Valeant" planus, kadangi vakar šios įmonės akcijos kilo 12,82 proc.

Russell 2000 indeksas, kuriame įtrauktos mažos kapitalizacijos įmonės, vakar pasiekė aukščiausią vertę nuo 2007 metų spalio mėnesio, kuomet prasidėjo globali finansinė krizė.

Vakarų Europa

Trečiadienį Vakarų Europoje akcijos brango šeštą prekybos dieną iš eilės ir nekilo tik Graikijos ir Ispanijos akcijų indeksai. Nerimas dėl to kaip įvykiai Japonijoje ar Artimuosiuose Rytuose paveiks pasaulio ekonomikos atsigavimą atslūgo. Tarp labiausiai brangusių vakar atsidūrė automobilių gamintojų akcijų kainos. Tvyrant palankiems lūkesčiams dėl žaliavų rinkos ateities, taip pat brango ir kalnakasybos bendrovių akcijos. Šįryt ateities sandoriai rodo investuotojus laukiant dar vienos dienos, kai indeksai Vakarų Europoje turėtų baigti su pliuso ženklu. Tiesa, didelio pokyčio šiandien nesitikima, o dėl pastaruoju metu rinkas užplūdusių prieštaringų nuotaikų Vakarų Europos indeksai baigs ir neįspūdingu ketvirtiniu pokyčiu.

Euro zonos ekonomikos pasitikėjimas kovo mėnesį buvo kiek prastesnis nei tikėtasi. Pasitikėjimas vartotojų gretose taip pat suprastėjo. Taip euro zonos ekonomikos subjektų lūkesčius paveikti galėjo nesenai sambrūzdį sukėlęs žemės drebėjimas Japonijoje dėl kurio šioje šalyje kilo didelės radiacijos pavojus. Likę pasaulio ekonomikos dalyviai ėmė nuogąstauti ar įvykiai šioje stipriausioje Azijos ekonomikos nepaveiks ir viso pasaulio ūkio.

Azija

Azijos akcijų rinkos ketvirtadienį neišlaikė vieningos krypties, o investuotojai išliko atsargūs dėl rytoj skelbiamų JAV darbo rinkos duomenų. Dėl silpnėjančios Japonijos jenos brango eksportuotojų akcijų kainos, o indeksas Nikkei 225 pakilo 0,48 proc. Hong Kongo akcijų biržoje kotiruojamos įmonės ir toliau skelbia gerus rezultatus. Hong Kong akcijų indeksas Hang Seng kilo antrą dieną iš eilės ir šiuo metu jau yra pasiekęs aukščiausią lygį nu kovo 10 dienos, kai Japoniją sukrėtė žemės drebėjimas.

Kinijoje antrą šių metų ketvirtį laukiama bazinių palūkanų normų didinimo, todėl akcijų rinkos neranda aiškios krypties. Pagrindinis Kinijos akcijų indeksas CSI300 šįryt smuko 0,74 proc.

Baltijos šalys

Prekyba Vilniaus biržoje buvo pasyvi. Nė vienos bendrovės vertybinių popierių nebuvo perleista už daugiau kaip 100 tūkst. eurų bei nesudarytas nė vienas tiesioginis sandoris. Kitaip laukėme, dividendų skelbimo metas kol kas nepaskatino didesnio investuotojų aktyvumo. Tokią pačią vangią prekybos sesiją matėme ir Talino biržoje. Aktyviausiai prekiauta „Tallink Grupp" bei „Olympic Entertainment Group" vertybiniais popieriais kurių perleista atitinkamai už 126 tūkst. bei 96 tūkst. eurų. Jokios kitos bendrovės akcijų nebuvo perleista už daugiau kaip 20 tūkst. eurų. Tuo tarpu Rygos biržoje trečiadienio prekybos sesija buvo kiek aktyvesnė nei keletas pastarųjų. Aktyviausiai prekiauta ne pačiais likvidžiausiais „Latvijas Juras medicinas centrs" vertybiniais popieriais kurie brango net 36,36 proc.

Lietuvos vartotojų pasitikėjimas kovo mėnesį šiek tiek pagerėjo. Nuotaikos vartotojų gretose taisosi labai nenoriai ir iš lėto, tačiau šiandien nuotaikų rodiklio reikšmė jau sugrįžo prie 2008 metų vasaros lygio. Pramonės produkcija Estijoje vasario mėnesį augo 34,1 proc. metiniu tempu. Nors tai kiek mažesnis tempas nei buvę 2010 m. IV ketv., tačiau pramonės plėtra tebėra sparti ir leidžia tikėtis tvirto ekonomikos augimo šių metų I ketv.

Vidurio ir Rytų Europa

Prekyba Rusijos akcijų rinkoje trečiadienį vėl suko teigiama linkme. Akcijų indeksams pretekstą kilti sudarė palankios nuotaikos vakaruose. Labiausiai investuotojų mėgstamos vakar buvo energetikos ir žaliavų bendrovės „FGC UES", „Gazprom", „Surgutneftegaz", jos brango atitinkamai 4,84 proc., 2,37 proc. ir 1,28 proc.

Žaliavos

„WTI" naftos ateities sandorių kaina trečiadienį krito 0,5 proc., o labiausiai prie jo prisidėjo JAV energetikos administracijos paskelbta ataskaita apie naftos atsargų pokyčius šalyje per praėjusią savaitę. Ji atskleidė, kad žaliavinės naftos atsargos išaugo 2,9 mln. barelių, arba daugiau nei planuota. Beje, naftos atsargos Kušinge, kuris yra „WTI" naftos, prekiaujamos „NYMEX" biržoje pristatymo vieta, padidėjo 1,7 mln. barelių iki didžiausio lygio nuo 2004 m. Tai dar kartą parodo, kad JAV rinkoje nėra jokio žaliavinės naftos trūkumo. Tiesa, benzino atsargos vėl sumažėjo, bet tam nemažai įtakos turi sezoniškumo veiksnys. Naftos produktų suvartojimas šalyje per paskutines keturias savaites buvo 0,2 proc. mažesnis nei atitinkamu periodu prieš metus. Palaikančiais kainą veiksniais vakar buvo svarbiausių valiutų atžvilgiu silpnėjęs JAV doleris bei pranešimai iš Libijos, kad M.Kadafio pajėgos sugebėjo sustabdyti opozicijos puolimą. Reiktų dar pastebėti, kad prekyba naftos ateities sandoriais pastaruoju metu tapo labai pasyvi ir vakar apyvarta buvo apie 45 proc. mažesnė nei paskutinių trijų mėnesių vidutinė apyvarta.
 
Dar nėra komentarų