Rytinė akcijų rinkų apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2011-04-12 10:10 Komentarai: (0)
Pasaulio finansų rinkose šiuo metu nuotaikos ne itin geros. Dėl didesnės, negu laukta, Japonijos katastrofos žalos šalies ūkiui ir pablogėjusių pasaulio ūkio augimo prognozių akcijos pinga. Vakar indeksai JAV smuko 0,2-0,3 proc., o šįryt Azijoje - 1-2 procentais.

Japonijos ekonomikos ministras K. Josanas pareiškė, kad žemės drebėjimų pasekmės šalies ūkiui bus didesnio masto, negu anksčiau manyta. Tai reiškia, kad atstatant šalį Japonijai reikės arba daugiau skolintis, arba didinti mokesčius. Taip pat šalies Branduolinės ir pramonės saugos agentūra padidino branduolinės grėsmės lygį. Dabar nustatytas 7 balų, t.y. aukščiausios branduolinės grėsmės šalyje lygis, prieš tai grėsmė buvo įvertinta 5 balais.

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) sumažino JAV ir Japonijos ūkio augimo prognozes. TVF tikisi, kad šiemet JAV ūkis augs 2,8 proc. (iki tol laukta 3 proc. augimo), o Japonijos - 1,4 proc. (iki tol - 1,6 procento). Pasaulio ūkio augimui neigiamą įtaką darys brangesnės žaliavos ir katastrofa Japonijoje. Tiesa, šiek tiek pagerėjo euro regiono ūkio augimo prognozė, kuri padidinta nuo 1,5 iki 1,6 procento.

Kovą nedarbas Estijoje nekito ir buvo 10,2 procento. Nedarbas sparčiai mažėjo pernai (nuo 14 iki 10 proc.), tačiau šių metų pradžioje darbo rinkos būklės gerėjimas prislopo. Tuo tarpu Estijos eksportas ir toliau sparčiai auga. Vasarį, palyginti su pernai vasariu, eksportas padidėjo 45 procentais.

Šiandien svarbiausia naujiena - ZEW instituto verslo lūkesčių rodiklis (12:00). Tikimasi, kad balandį Vokietijos finansų sektoriaus darbuotojų nuotaikos išliko pakankamai geros. Taip pat investuotojai toliau lauks trečiadienį skelbiamo JAV prezidento biudžeto plano. Kėtimas taupyti nedaug gali sukelti nerimą dėl JAV viešųjų finansų būklės. Kita vertus, didesnio masto taupymas gali pristabdyti ūkio augimą ir sumažinti ir be to sumažėjusį prezidento populiarumą.

Pirmadienį Nasdaq OMX Vilniaus biržos apyvarta išliko kukli ir sudarė 351 tūkst. eurų, o indeksas pasekė Europos tendencijomis ir koregavosi 0,49 proc. Aktyviausiai prekiauta TEO LT akcijomis (-1,02 proc.), kurių apyvarta siekė 119 tūkst. eurų, o 60 proc. visų akcijų pardavė estų tarpininkas „Evli securities" tikėtina atstovavęs institucinį investuotoją. Didesniais neigiamais pokyčiais išsiskyrė „Pieno žvaigždžių" (-3,16 proc.), „Rokiškio sūrio" (-2,05 proc.) akcijos, tuo tarpu kito pienininko „Vilkyškių pieninės" akcijos, paskelbus, kad kovo mėnesio įmonės konsoliduoti pardavimai, palyginus su atitinkamu praeitų metų laikotarpiu augo 40 proc. ir siekė 24,4 mln. litų ūgtelėjo 0,43 proc.

Estijos keltų kompanija „Tallink" paskelbė teigiamus 2 ketvirčio rezultatus. Bendrovės pajamos siekė 189 mln. eurų (+19 proc.), o įmonės nuostoliai sumažėjo 42 proc. ir siekė 9,4 mln. eurų. Grigiškės pranešė, kad įmonė sieks pritraukti naujų institucinių investuotojų išleisdama naują akcijų emisiją, o lėšos bus panaudotos veiklos plėtrai. Tuo tikslu įmonė su „SEB Enskilda" pasirašė paslaugų sutartį dėl naujos akcijų emisijos ir pardavimo, bei akcininkų susirinkime balandžio 26 d. svarstys naujos emisijos pirmumo teisės atšaukimą. Pirmadienį Snaigė išpirko pernai išleistą 6,137 mln. eurų vertės obligacijų emisiją. Investuotojai 37,6 proc. turėtų obligacijų konvertavo į akcijas, o likusią dalį emisijos „Snaigė" apmokėjo pinigais. Reitingų agentūra „Moody's" pablogino Šiaulių banko ilgalaikų indėlių vietos ir užsienio valiuta reitingą į B1 ir finansinio pajėgumo į E+. Reitingų perspektyva stabili.
 
Dar nėra komentarų