Vakarų Europoje ir JAV nuotaikas pakėlė geresni nei tikėtasi bendrovių ketvirčio rezultatai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2011-04-20 10:12 Komentarai: (0)
Antradienį JAV akcijų rinkos prekyba baigėsi su teigiamu pokyčiu dėl pagyvėjusio optimizmo įmonių pelnų atžvilgiu. S&P 500 indeksas pakilo 0,57 proc., Dow Jones Industrial - 0,53 proc., o Nasdaq -0,35 proc.
Tarp indekso Dow Jones Industrial komponentų labiausiai kilo „Johnson & Johnson" akcijų kaina (3,69 proc.). Prieš prasidedant nepertraukiamai prekybai įmonė pranešė, kad I ketv. pelnas sumažėjo iki 3,5 mlrd. JAV dolerių, arba 1,25 JAV dolerio vienai akcijai, kai praeitais metais per tą patį laikotarpį įmonė uždirbo 4,5 mlrd. JAV dolerių, arba 1,62 JAV doleriai vienai akcijai. Tiek grynasis pelnas, tiek pardavimų apimtys viršijo analitikų lūkesčius, kurie tikėjosi, pelnas vienai akcijai sieks 1,23 JAV dolerio. Investuotojus nudžiugino vadovų žinutė, kad įmonė padidino 2011 metų numatomą pelną iki 4,90-5,00 JAV dolerių dėl valiutų kurso pokyčio ir tam tikrų įvykių rinkoje.

Banko „Goldman Sachs" paskelbti rezultatai taip pat viršijo analitikų prognozes. I ketv. pelnas palyginti su praeitų metų tuo pačiu laikotarpiu sumažėjo 21 proc. Jį daugiausia lėmė dividendų už privilegijuotas akcijas išmokėjimas Warren Buffet'ui, kurių dydis siekė 1,64 mlrd. JAV dolerių. Per ketvirtį bankas uždirbo 2,7 mlrd. JAV dolerių, kai praeitais metais pelnas siekė 3,46 mlrd. JAV dolerių. Vienai akcijai tenkantis pelnas, neįskaičiuojant išmokėtus dividendus už privilegijuotas akcijas, siekė 4,38 proc. Per prekybą banko akcijų kaina nukrito 1,25 proc.

Vakar ženkliai pakilo plieno gamintojų akcijų kainos. „Steel Dynamics" vėlai pirmadienį pranešė apie labai stiprius I ketv. rezultatus. jmonės grynasis pelnas palyginti su praeitų metų tuo pačiu laikotarpiu padidėjo 58,6 proc. įmonės akcijos pabrango 5,73 proc. Kartu su šios įmonės akcijomis brango ir kitų didžių plieno gamintojų akcijos. „A.K. Steel Holding" akcijos pabrango 4,48 proc., o „United States Steel" -4,46 proc. Šio sektoriaus atstovai toliau tikisi stipraus verslo augimo.

Šiandien tarp didesnių įmonių rezultatus skelbs „Apple", „Wells Fargo", „AT&T", „Qualcomm", „Nasdaq OMX Group", „Altria Group", „American Express", „E-Trade".

Kovo mėnesį naujų namų, skirtų vienai šeimai ir sudarančių apie tris ketvirtadalius visos nekilnojamo turto rinkos, statybų apimtys padidėjo 7,7 proc. Naujos statybos labiausiai spartėjo vidurio vakarų JAV zonoje, (32,2 proc.), tuo tarpu JAV pietuose statybų apimtys sumažėjo 3,3 proc.

Vakarų Europa

Po smarkaus kritimo pirmadienį, vakar Vakarų Europos akcijų indeksų pokyčiai vėl buvo teigiami. Investuotojai vakar jau buvo pamiršę savo nuogąstavimus dėl viešųjų finansų ir visą dėmesį sutelkė į bendrovių ketvirčio rezultatus. Vakar duomenis skelbusių bendrovių -prabangos prekių gamintojos „LVMH", guolių gamintojos „SKF AB" ir farmacininkės „Novartis" rezultatai lenkė analitikų lūkesčius. Be to, pirkimų vadybininkų apklausa parodė, kad euro zonoje spartėjo tiek gamybos, tiek paslaugų sektorių plėtra. Šiandien ateities sandoriai toliau rodo teigiamą rinkų kryptį. Neblogi vakarykščiai įmonių rezultatai įkvėpė investuotojus ir dėl kitų bendrovių rodiklių. Kol kas iš 16 savo ketvirčio rezultatus skelbusių indekso Stoxx 600 bendrovių, 11 jų viršijo analitikų lūkesčius.

Vakar prasčiau nei tikėtasi pasirodė euro zonos vartotojų pasitikėjimas. Balandžio mėnesį jo reikšmė sumažėjo nuo -10,6 iki -11,4. Regiono gyventojams nerimą kelia kylančios naftos kainos ir tai, kad nemažai vyriausybių bus priverstos šiemet mažinti išlaidas.

Azija

Po vakarykščio kritimo, pagrindiniai Azijos akcijų rinkų indeksai šįryt atsitiesė. Hong Kongo indeksas Hang Seng pakilo 0,92 proc., o nepaisant neigiamų Japonijos eksporto rodiklių, akcijų rinkų indeksas Nikkei 225, pašoko beveik 2 proc.

Japonijoje šiandien paskelbti užsienio prekybos duomenys, rodo, kad šalies eksportas šių metų kovą sumažėjo 2,2 proc., palyginti su 2010 metų kovo mėnesiu. Šis nuosmukis nenustebino, kadangi daugelis analitikų, prognozavo, kad dėl kovo mėnesio įvykių Japonijoje eksportas smuks. Didžiausias eksporto nuosmukis fiksuotas automobilių bei elektronikos sektoriuose, kadangi kai kurie gamintojai buvo priversti laikinai stabdyti gamybą.

Baltijos šalys

NASDAQ OMX Vilniaus biržoje nė vienos bendrovės vertybinių popierių prekybos apyvarta neperkopė 100 tūkst. eurų ribos. Apyvartos lyderiais ir toliau išlieka „TEO LT" akcijos. Tačiau biržoje vyravo negatyvios nuotaikos ir didžioji dauguma likvidžiausių pozicijų akcijų pigo. NASDAQ OMX Talino biržoje bendrovės „Baltika" naujiena apie būsimą akcijų emisiją pagyvino prekybą šios bendrovės vertybiniais popieriais. Šių perleista už kiek daugiau kaip 150 tūkst. eurų. Buvo sudaryta keletas didesnių tiesioginių sandorių, kurių vertė 276 tūkst. eurų. Tai sudarė beveik pusę visos rinkos apyvartos. Rygos biržoje prekybą pagyvino vienas didelis tiesioginis sandoris. Jo pagalba buvo perleista „Liepajas Metalurgs" akcijų net už 110 tūkst. latų. Daugiau jokios bendrovės vertybinių popierių nebuvo perleista daugiau kaip už 10 tūkst. latų bei aktyvumu prekyba nepasižymėjo.

Vidurio ir Rytų Europa

Antradienį Rusijos akcijų rinkos dalyviai nusprendė, kad pirmadienio reakcija į JAV kredito reitingo sumažinimą buvo pernelyg perdėta ir vėl sugrįžo į biržą. Brango dauguma likvidžiųjų rinkos bendrovių - geriausiai pasirodė naftos ir metalurgijos bendrovės. „Rosneft" kaina vakar pakilo 4,78 proc., „Lukoil" akcija brango 2,6 proc. paaiškėjus, kad už 2010 metus bendrovė mokės didesnius dividendus nei 2009-aisiais.

Žaliavos

„WTI" naftos ateities sandorių kaina antradienį „NYMEX" biržoje išaugo 0,6 proc. Didžiausią įtaką naftos kainos atsitiesimui turėjo sugrįžusios teigiamos nuotaikos į finansų ir žaliavų rinkas po pirmadienį regėtos stiprios korekcijos. Beje, vėl susilpnėjęs JAV doleris svarbiausių valiutų atžvilgiu taip pat prisidėjo prie naftos kainos padidėjimo. Rinkos dalyvių neturėjo nuliūdinti ir Amerikos naftos instituto skelbta naftos atsargų pokyčių ataskaita, parodžiusi, kad žaliavinės naftos atsargos per savaitę padidėjo 0,7 mln. barelių arba mažiau nei prognozuota. Benzino atsargos per praėjusią savaitę sumažėjo. Jeigu tokią pat tendenciją atskleis ir šiandien po pietų skelbiama JAV energetikos administracijos ataskaita, tai turėtų suteikti palaikymą kainai. Vakar pakankamai įdomų pranešimą pateikė ir Irano naftos ministras, kuris teigė, kad OPEC naftos gavybos padidinimas nepadėtų sumažinti naftos kainos rinkoje. Taip pat reiktų paminėti ir tai, kad besitęsiantys neramumai Sirijoje ir Jemene neleidžia investuotojams būti ramiems, kad tie neramumai nepersimes ir į dar kitas Artimųjų Rytų šalis, svarbias pasaulinei naftos pramonei.
 
Dar nėra komentarų