![](datas/img/press/11851.jpg)
Didesnė Amerikos gaminamų prekių paklausa užsienio rinkose, didina, nors gal ir nedaug, gamybos apimtis pačioje Amerikoje, o tai tuo pačiu reiškia, jog yra kuriamos naujos darbo vietos bei skatinamas ekonomikos augimas.
„Pirma, kas skatina mūsų gamybos prekių apyvartumą? Pagrindinis atsakymas yra tas, kad doleris nukrito kitų valiutų atžvilgiu, ir tuo pačiu Amerikos gamybos bendrovės įgavo gamybos sąnaudų pranašumą. Silpnas doleris, yra būtent tai, ko reikėjo Amerikos pramonei“ – atkreipia dėmesį gerai žinomas ekonomistas Paul Krugman.
Kai kurie Amerikos politikai paragino Amerikos Federalinio Rezervų banko atstovus sustiprinti dolerį, tačiau minimas Nobelio premijos laureatas ekonomikos srityje perspėja, kad tai gali pakenkti šalies gamybos atgimimui.
„Taigi, nors mes vis dar turime probleminę ekonomiką, viena gera naujiena yra ta, kad Amerikiečiai ir vėl pradeda gaminti realius dalykus“ – pažymi ekonomistas Paul Krugman.
Amerikos Federalinis Rezervų bankas pastaraisiais metais šalyje vykdo pigių pinigų politiką, kurios dėka pavyko pasiekti tai, kad susilpnėjo dolerio vertė, tačiau FED kritikai teigia, kad silpnas doleris šalyje padidino infliacinį spaudimą.