Per savaitę S&P 500 indeksas pakilo mažiau nei 0,1 proc. Per paskutines šešias savaites indeksas prarado 6,8 proc. vertės. Šiuo metu indekso vertė prilygsta mažiau nei 13 prognozuojamų metinių pelnų. Tai patraukliausia indekso santykinė vertė nuo praeitų metų rugpjūčio mėnesio. Pagal Bloomberg apklausą, į indeksą įtrauktų įmonių bendras vidutinis pelnas vienai akcijai turėtų išaugti 17 proc. per 2011 metus.
Dow Jones Industrial indeksas per savaitę pakilo 0,4 proc. „Home Depot", „McDonald's" ir „Microsoft" įmonių akcijos kilo daugiau nei 2,4 proc. per savaitę ir buvo stipriausiai kilusios akcijos tarp indekso komponentų.
Investuotojai šiuo metu yra ištroškę gerų naujienų, tad su nekantrumu lauks pirmų naujienų apie antrojo ketvirčio rezultatus. Antradienį rezultatus skelbs „Adobe Systems", trečiadienį „FedEx", o ketvirtadienį informacinių technologijų įmonės „Oracle" ir „Micron Technology".
Vakarų Europa
Nors penktadienį akcijų indeksai Vakarų Europoje kiek atsitiesė, tačiau visos praėjusios savaitės pesimizmas ėmė viršų. Europoje akcijų kainos jau septintą savaitę iš eilės pasidavė negatyvioms tendencijos, o pagrindine to kaltininke liko Graikija ir nesibaigiančios diskusijos dėl jos viešųjų finansų problemos sprendimo. Šįryt pranešta, kad Europos Sąjungos atstovai taip ir nesusitarė dėl tolesnio finansavimo ekonominės krizės ištiktai šaliai. Panašu, kad naujai patvirtintai Graikijos vyriausybė toliau reikės priimti biudžeto išlaidas ribojančius sprendimus nepaisant gausių protestų šalyje.
Tuo metu investuotojai vis labiau traukiasi iš rizikingų aktyvų tokių kaip akcijos ar žaliavos. „Bloomberg" šiandien cituodamas „BofA Merrill Lynch" pranešė, kad pasaulio investuotojų laikoma grynųjų pinigų suma išaugo iki didžiausio šių metų lygio. Dėl taip ir neišspręsto Graikijos finansavimo klausimo ateities sandoriai šįryt Europoje toliau rodo negatyvią akcijų indeksų kryptį.
Azija
Šiandien dauguma Azijos akcijų indeksų krito žemyn. Kinijos akcijų indeksas CSI 300 neteko 0,75 proc. savo vertės ir smuko į žemiausią tašką per paskutinius 9 mėn, o nuo balandžio vidurio indekso reikšmė sumenko 14 proc. Nors šeštadienį paskelbti duomenys rodo sulėtėjusį būsto kainų augimą šalyje, artimiausiu metu laukiama dar vieno bazinių palūkanų normų pakėlimo. Labai prastus rezultatus rodė ir Indijos akcijų indeksas Sensex praradęs 1,65 proc. vertės ir pasiekęs keturių mėnesių žemumas. Japonijos akcijų indekso Nikkei 225 reikšmė beveik nepasikeitė - indeksas kilo 0,17 proc. Apie kovo mėnesio stichinės nelaimės padarinius byloja šiandien paskelbti prekybos balanso duomenys. Prekybos deficitas siekė 10,6 mlrd. JAV dolerių -didžiausias nuo 2009 metų. Tam įtakos turėjo dėl sutrikdyto gamybos ciklo 10,3 proc. smukusios eksporto apimtys bei 12,3 proc. išaugęs importas. Bendrovės „Mazda Motor" akcijos brango beveik 3 proc., įmonei pagerinus pelno prognozę. Didžiausią augimą Japonijos akcijų biržoje demonstravo foto prekių gamintoja „Olympus", kurios akcijos brango daugiau kaip 4 proc. Bendrovė prognozuoja uždirbsianti dvigubai didesnį pelną nei pernai.
Baltijos šalys
Penktadienio prekybos sesijos metu NASDAQ OMX Vilniaus vertybinių popierių biržoje vyravo seniai matytas aktyvumas, o akcijų perleista už įspūdingą 9,37 mln. eurų sumą. Paskutinį kartą panašaus dydžio prekyba vyko 2009 metais, po „Teliasonera" pasiūlymo supirkti „TEO" akcijas. Indeksas po ketvirtadienio prekybos sesijos kritimo penktadienį sugebėjo atsitiesti 0,48 proc. Šios dienos žvaigždė buvo bendrovės „Sanitas" akcijos, kurios pasiekė savo vienos dienos apyvartos rekordą. Šių akcijų perleista už šiek tiek daugiau nei 9 mln. eurų, o kaina pakilo net 4,28 proc., pasiekdama 9,75 euro ribą ir gerokai priartėjo prie 10 eurų minimalios sandorio kainos, kurią pasiūlė „Valeant Pharmaceuticals International, Inc." Verta pažymėti, kad net 8,36 mln. eurų prekybos buvo sudaryta tiesioginiais sandoriais. Nors NASDAQ OMX Talino biržoje prekyba buvo gyvesnė ir apyvarta buvo dvigubai didesnė nei ketvirtadienį, bet visa tai neprilygo prekybai Vilniuje. Didžiausia apyvarta išsiskyrė „Tallink Grupp" akcijos, kurių suprekiauta už 566 tūkst. eurų, o jų kaina nukrito 0,14 proc. Prekyba NASDAQ OMX Rygos biržoje niekuo neišsiskyrė. Pasižymėjo tik prekyba farmacijos bendrovės „Olainfarm" vertybiniais popieriais, kurių 3,06 proc. iki 2,794 euro kilusia kaina buvo perleista už 16 tūkstančių latų.
Vidurio ir Rytų Europa
Prekyba akcijomis Rusijoje penktadienį judėjo neigiama linkme. RTS akcijų indekso reikšmė sumažėjo beveik 1 proc., o per savaitę smuko beveik 2,5 proc. Penktadienį akcijoms brangti neleido bendros pasaulinės investuotojų nuotaikos, kurias lėmė mažėjantis noras prisiimti riziką. Tad ir daugumos pagrindinių Rusijos listinguojamų bendrovių akcijų kainos krito.
Žaliavos
„WTI" naftos ateities sandorių kaina „NYMEX" biržoje penktadienį vėl krito daugiau nei 2 proc., o visas neigiamas kainos pokytis per savaitę sudarė 6,3 proc. Daugiausia dėmesio žaliavų rinkoje investuotojai pastaruoju metu kreipia į makroekonominius rodiklius bei euro zonos sunkumus. Nerimas, kad Graikijos problemų sprendimas nejuda iš vietos, rinkos dalyvius verčia atsargius tokiose rizikingose pozicijose kaip žaliavos. Tarptautinio valiutos fondo sumažintos kai kurių didžiųjų valstybių ekonomikų augimo prognozės taip pat perspėja, kad naftos paklausos augimas gali lėtėti. Būtų logiška laukti naftos kainos korekcinio atšokimo, tačiau neigiamos nuotaikos rinkoje dar gali stumtelti kainą prie psichologinės 90 JAV dolerių už barelį ribos.