Savo skolų grąžinimo termino pakeitimą 2003 metais padarė Urugvajus. Jis prailgino savo skolų grąžinimo terminą, tačiau nepakeitė palūkanų. Tokiu būdu šiai šaliai pavyko išvengti nemokumo.
„Graikija – tai ne Urugvajus. Šių šalių situacijos lyginimas gali pasirodyti esantis klaidingas. Graikijos atveju, jeigu ji nuspręs imtis šio proceso, mes kalbame apie kur kas didesnę operaciją, nes kur kas labiau yra susiskaldžiusi investuotojų bazė, bei įvairesnis bankinis sektorius. Abejoju, ar šiuo atveju palyginimas yra toks paprastas, o tai reiškia, kad tokią užduotį būtų kur kas sudėtingiau atlikti“ – pažymėjo Stuart Culverhouse.
„Urugvajus, kuomet susidūrė su krize, turėjo mažesnę skolą ir mažesnį biudžeto deficitą nei Graikija. Be to, šios šalies skolos lygiui, lyginant su šalies bendrojo vidaus produkto verte, didelę įtaką padarė vietinės valiutos vertės kritimas. Neatsisakiusi euro, Graikija neturėtų panašaus lankstumo valiutų kurso“ – teigė jis.
Investicinės kompanijos Exotix pagrindinis ekonomistas atkreipia dėmesį, kad 2001 metų viduryje Argentina taip pat bandė prailginti savo turimų skolų grąžinimo terminus. Tačiau pasirodė, kad šį operacija pasiteisino tik trumpalaikiu laikotarpiu, ir nemokumo paskelbimas buvo atidėtas tik šešiems mėnesiams.
„Nemanau, kad Graikijos skolų grąžinimo termino pratęsimas padėtų atstatyti šios šalies tvarų ekonomikos augimą ir mokumą. Galima nusipirkti tik kiek daugiau laiko, tačiau netikiu, kad pasikeistų skolų dinamika. Tai nepakeis skolų santykio su bendruoju vidaus produktu“ – prognozuoja Stuart Culverhouse.
Jis teigia, kad skolų grąžinimo termino pratęsimas, tai yra vienintelis sprendimas, kurį politikai šiuo metu yra pasiruošę apsvarstyti.
„Manau, kad jei turėtų ieškoti daugiau galimybių. Nemokumo paskelbimas, siekiant sumažinti skolas, gali būti neišvengiamas. Manau, kad tai reiškia, kad finalas bus toks, kad per artimiausius metus arba vėliau, bus paskelbta apie nemokumą“ – reziumavo britų investicinės kompanijos Exotix pagrindinis ekonomistas Stuart Culverhouse.