JAV akcijų rinka pagaliau sugebėjo šiek tiek atsitiesti

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2011-06-10 10:33 Komentarai: (0)
Vakar JAV akcijų indeksai nutraukė daugiau kaip savaitę trukusią pigimo seriją. Dow Jones Industrial vertė padidėjo 0,63 proc,, S&P 500 indeksas kilo 0,74 proc., o Nasdaq indekso reikšmė kilo 0,35 proc. Vakar JAV skelbė tarptautinės prekybos balanso duomenis. Prekybos deficitas palyginti su balandžio mėnesiu sumažėjo daugiau kaip 5 mlrd. JAV dolerių ir gegužę siekė 43,7 mlrd. JAV dolerių, Analitikai tikėjosi 46,8 mlrd. JAV dolerių deficito. Eksportas išaugo 2,2 mlrd, JAV dolerių, o importas sumažėjo 1 mlrd. JAV dolerių. Taip pat buvo paskelbti savaitiniai naujų bedarbių paraiškų duomenys. Praėjusią savaitę jų skaičius išaugo 1 tūkst, ir siekė 427 tūkst., nors buvo tikėtasi sumažėjimo iki 424 tūkst.

Pastarąsias porą dienų brangusi nafta paskatino JAV medžiagų ir energetikos sektoriaus bendrovių akcijų brangimą. Šių sektorių indeksai augo atitinkamai 1,6 proc. ir 1,2 proc. Finansų sektorius taip pat rodė atsigavimą -daugiau 1 proc. brango beveik visų didžiųjų finansinių bendrovių akcijos, o didžiausiu augimu išsiskyrė banko „Wells Fargo Co" akcijos, pakilusios 3,39 proc.

Vakarų Europa

Ketvirtadienį Vakarų Europos akcijų rinka pagaliau šiek tiek atsikvėpė ir indeksų reikšmės padidėjo beveik visų šalių biržose, išskyrus Islandiją. Vakar posėdžiavęs Europos centrinis bankas (ECB) kaip ir tikėtasi nepakėlė bazinės palūkanų normos. O žinutę, kad ECB nepadidino 2012 metų infliacijos prognozės investuotojai sutiko kaip ženklą, kad palūkanų norma veikiausiai nebus didinama daug. Vis dėl to iš ECB vadovo buvo galima suprasti, kad kitą mėnesį bazinė palūkanų norma gali būti padidinta dar kartą. Taip pat ECB pareiškė neketinąs dalyvauti antroje programoje dėl pagalbos Graikijai. Centrinis bankas neketina šiam tikslui naudoti savo aktyvų, tačiau neprieštarautų dėl savanoriško investuotojų spendimo vietoje senų Graikijos skolos vertybinių popierių mainais priimti naują šalies skolą.

Anglijos bankas taip vakar paliko nepakeistą bazinę palūkanų normą, kuri tebėra visų laikų žemumose ties 0,5 proc. O kiekybinės pinigų politikos 200 mlrd. svarų sterlingų programos vertė taip pat liko nepakeista.
Šįryt ateities sandoriai Vakarų Europai vėl rodo neigiamą indeksų kryptį. Azijos rinkos šįryt suko neigiama linkme, o tarp investuotojų tebetvyro nepasitikėjimas ekonomikos atsigavimo sparta.

Azija

Šiandien Azijos akcijų indeksai pasuko skirtingomis kryptimis. Kinijai paskelbus prastesnius nei tikėtasi tarptautinės prekybos deficito duomenis, Kinijos akcijų indeksas Shanghai smuko 1,2 proc., Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 kilo jau ketvirtą prekybos sesiją iš eilės ir šiandien brango 0,5 proc. Kinijos tarptautinės prekybos perviršis gegužę siekė 13,1 mlrd. JAV dolerių. Importas išaugo 28 proc., o eksportas kilo 19 proc., palyginti su 2010 metų gegužės mėnesio duomenimis. Tarptautinis valiutos fondas pranešė, kad Kinija gali išlaikyti 9,5 proc. BVP augimą šiais ir ateinančiais metais, jei vyriausybei pavyks sutramdyti nekilnojamojo turto burbulą ir sparčiai augančią infliaciją.

Pietų Korėjos centrinis bankas pakėlė palūkanų normą trečią kartą šiais metais. Ties 4 proc. nustatytas lubas viršijanti infliacija paskatino pakelti palūkanų normą ketvirčiu procentinio punkto iki 3,25 proc. po šio sprendimo Pietų Korėjos akcijų indeksas Kospi krito 1,2 proc.

Baltijos šalys

Nasdaq OMX Vilniaus vertybinių popierių ketvirtadienį vyravo neigiamos nuotaikos. Pirmajame pagal prekybą aktyviausių akcijų trejetuke atsidūrusios „Rokiškio sūrio" akcijos brango 2,9 proc. tik dėl paskutinio sandorio, kuris buvo labai nedidelis. Eliminavus šį sandorį galėtume teigti, jog pieno gamintojo pozicijoje taip pat vyravo daugiau pardavėjų. Panašu, kad vis labiau įsivyrauja vasariškos nuotaikos, o tai reiškia, kad stambesnius investuotojus keičia smulkieji rinkos dalyviai, kurie dažniausiai priverčia rinkas sukti žemyn. Talino vertybinių popierių biržos indeksas pakilo 0,38 proc., o didesne apyvarta pasižymėjo „Tallink Group", kurios akcijų kaina liko nepakitusi - 0,709 euro, bei „Viisnurk", kurios pabrango 1,16 proc. iki 1,750 euro. Šių bendrovių akcijų buvo perleista už daugiau kaip 100 tūkst. eurų. Nasdaq OMX Rygos vertybinių popierių biržoje prekiauta tik 8 bendrovių akcijomis ir iš viso buvo sudaryti 40 sandorių. Mažas likvidumas lėmė dalies bendrovių didelius kainų pokyčius. „Siguldas CMAS" pabrango 29 proc. iki 1,653 lato, o „Rigas kugu buvetava" atpigo 9,5 proc. iki 0,314 lato.

Vakar buvo paskelbti patikslinti Latvijos ir Estijos I ketv. BVP įverčiai. Estijos BVP metinis augimas patikslintas nuo 8,0 proc. iki 8,5 proc. Latvijos - nuo 3,4 proc. iki 3,5 proc. Bendrai, praėjęs ketvirtis buvo itin stiprus Baltijos BVP, išskyrus Latviją, kurios ekonomika kol kas sunkiausiai atsigauna po ekonominės krizės.

Vidurio ir Rytų Europa

Rusijos akcijų indeksas RTS vakar paaugo 1,55 proc. Palankios reakcijos rinkoje sulaukta, kai OPEC nesusitarė dėl kvotų padidinimo, kas aukštyn pastūmėjo naftos kainas -bene svarbiausią veiksnį Rusijos akcijų rinkoje.
Žaliavos

„WTI" naftos ateities sandorių kaina „NYMEX" biržoje ketvirtadienį buvo pakilusi aukščiau 102 JAV dolerių už barelį. Naftos kainos kilimo tendenciją palaikė trečiadienį vykusio OPEC susirinkimo atgarsiai, kurie atskleidė, kad tarp šios organizacijos narių yra išaugusi priešprieša ir joms sunku priimti vieningą sprendimą, kurio dabar reikia pasaulinei naftos rinkai. Panašu, kad tam tikros OPEC narės nėra pajėgios didinti naftos gavybą, todėl joms nėra palanku, kad tokia narė kaip Saudo Arabija padidintų savo naftos gavybą ir spaustų naftos kainą žemyn. Beje, vakar JAV doleris sustiprėjo svarbiausių valiutų atžvilgiu, tačiau tai neturėjo didelės neigiamos įtakos naftos kainai. Teigiamos nuotaikos akcijų rinkose suteikė palaikymą naftos kainai. Artimiausią savaitę naftos kainai perspektyvos yra labiau teigiamos nei neigiamos.
 
Dar nėra komentarų