JAV būsto rinkos ir naujų bedarbių duomenys buvo palankūs akcijų rinkai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2011-06-17 10:27 Komentarai: (0)
Nors naujienos Europoje kol kas nesuteikia pakankamai pasitikėjimo rinkoms, dviejų iš trijų pagrindinių JAV akcijų indeksų reikšmės vakar nedaug didėjo. S&P 500 vertė išaugo 0,18 proc., Dow Jones - 0,54 proc., o Nasdaq susitraukė 0,29 proc.

Nuotaikos JAV biržose vakar buvo dviprasmiškos, tačiau geresni nei tikėtasi naujų bedarbių paraiškų ir naujai pradėtų statyti būstų duomenys rinkai suteikė paspirties. Naujų bedarbių JAV praėjusią savaitę buvo užregistruota 414 tūkst., o tai yra mažiau palyginti su 420 tūkst. prognoze ir mažiau nei 430 tūkst. užpraeitą savaitę. Naujai pradėtų statyti būstų skaičius per gegužės mėnesį išaugo nuo 541 tukt. iki 560 tukst.

Tiesa, ne visos ekonominės naujienos JAV buvo palankios ir dienos eigoje indeksų prieaugį mažino investuotojų reakcija į Filadelfijos FED skaičiuojamo indekso vertės smukimą. Be to, kilo sambrUzdis dėl bankų akcijų kai pasigirdo kalbos apie papildomus kapitalo reikalavimus bankams, jeigu jie taptų dar didesni.

Nors JAV ir nekamuoja tokios viešųjų finansų problemos kaip Europoje, tačiau čia taip pat yra aktualus viešųjų finansų klausimas. Ypatingai po to, kai nesenai viena iš lyderiaujančių reitingų agenturų užsiminė apie galimą šalies kredito reitingo sumažinimą. Tačiau kol kas naujos recesijos JAV tikimybė nėra didelė.

Vakarų Europa

Akcijų rinka Vakarų Europoje ketvirtadienį ir toliau smuko. Atrodo, kad investuotojų gretose nebėra jokių kitų naujienų ar aktualijų kaip tik nuogąstavimai dėl ekonomikos lėtėjimo bei Graikijos viešųjų finansų. Pastarasis klausimas šiuo metu labiausiai neramina ekonomistus. Europos Sąjungos darbai dėl tolesnio Graikijos likimo atrodo pasiekė aklavietę, o šalies ministras pirmininkas vakar paskelbė pertvarkantis savo kabinetą ir vėl ieškosiąs pritarimo parlamente. Tarptautinis valiutos fondas pareiškė teiksiąs pagalbą Graikijai, jei ši vykdys jo keliamus reikalavimus. Tačiau kol kas atrodo, kad investuotojai labiau linkę tikėti šalies bankrotu, o Europos centrinis bankas (ECB) išsakė nuogąstavimus, kad tokia baigtis kelią nemažą susirupinimą viso regiono finansų stabilumu. Šiandien ateities sandoriai Vakarų Europoje toliau rodo, kad investuotojų nuotaikos liko nepakitę ir laukiama tolesnio indeksų mažėjimo.

Per gegužės mėnesį kainų lygis euro zonoje liko nepakitęs, o metinis infliacijos tempas sumažėjo nuo 2,8 proc. iki 2,7 proc. Jau pusė metų kai infliacija randasi virš ECB užbrėžtos 2,0 proc. ribos ir nesitikima, kad šiemet prie jos butų sugrįžta. Tai kiek dviprasmiška žinia euro zonos ekonomikai ir tebėra rizika, kad nepaisant bėdų su viešaisiais finansais bazinė palukanų norma dar gali buti padidinta.

Azija

Šiandien dauguma Azijos regiono akcijų indeksų mažėjo. Investuotojai atsikrato pačių rizikingiausių aktyvų su nerimu laukdami kaip išsispręs Graikijos skolos situacija. Pietų Korėjos akcijų indeksas Kospi 200 neteko 1,62 proc. savo vertės, Honkongo indeksas Hang Seng smuko 0,35 proc., o Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 krito 0,87 proc.

Ir toliau įspūdingus svyravimus demonstruoja „Tokyo Electric Power" bendrovė. Fukušimos atominės elektrinės savininkės akcijos pigo 7 proc., o nuo kovo 11 dienos, kai įvyko žemės drebėjimas Japonijoje, įmonės akcijos atpigo net 86 proc. Ir vėl prastai sekėsi nuo eksporto į užsienio rinkas priklausomų bendrovių akcijoms. Daugiau nei 4 proc. smuko bendrovių „Esprit Holdings", „Samsung Electronics" ir „LG Electronics" akcijų kainos.

Baltijos šalys

Ketvirtadienį NASDAQ OMX Vilnius indeksas pasidavė pasaulinėms tendencijoms ir prekybos sesiją užbaigė 0,39 proc. kritimu. Apyvarta buvo perpus mažesnė nei vakar - 425 tūkst. eurų. Didžiausia apyvarta pasižymėjo rinkos flagmanės „TEO" akcijos - jų perleista už beveik 105 tūkst. eurų. Po ženklaus dviejų dienų kilimo šios akcijos vakar pigo 2,27 proc. NASDAQ OMX Talino biržoje prekyba taip pat buvo gerokai pasyvesnė nei vakar - akcijų perleista už 485 tūkst. eurų, o indeksas nukrito 0,96 proc. Didžiausią apyvartą sugeneravo „Tallink Grupp" pozicija - 164 tūkst. eurų. Rygos biržos indeksas atsispyrė negatyvioms nuotaikoms pasaulinėse rinkose ir ketvirtadienį sugebėjo pabrangti 0,61 proc., tačiau prekyba ir vėl nepasižymėjo dideliu likvidumu.
Lietuvos statistikos departamentas vakar paskelbė išankstinį birželio mėnesio infliacijos įvertį. Statistikų skaičiavimais kainos šalyje per birželį turėtų likti nepakitę. Tikimasi, kad tam įtakos turės ankstesnių infliacijos „kaltininkių" kainų mažėjimas - šį mėnesį maisto produktų kainos turėtų būti menkesnės, o kuro kainoms pagreičio turi pritrūkti dėl pasaulio rinkose nusistovėjusio mažesnio naftos kainos lygio.

Vidurio ir Rytų Europa

Rusijos akcijų rinka vakar judėjo ta pačia linkme kaip ir Vakarų Europos akcijos rinkos. RTS indekso vertė smuko 1,16 proc. Vakarykštės prekybos metu mažėjo daugelio pagrindinių biržos akcijų kainos. „Gazprom" prarado 1,3 proc. savo vertės, „Sberbank" - 1,1 proc., prastai atrodė metalų gamintojų akcijos. Tik dienos pabaigoje pasirodžius neblogai JAV ekonominei statistikai į Rusijos rinką grįžo pirkėjai, tačiau tai nepadėjo akcijų indeksui baigti dienos su pliuso ženklu.

Žaliavos

„WTI" naftos ateities sandorių kaina „NYMEX" biržoje vakar šiek tiek išaugo. Naftos kainą aukštyn prekybos pradžioje stumtelėjo Tarptautinės energetikos agentūros komentarai, kad naftos paklausa stipriai augs III ketv. Jeigu OPEC nepadidins naftos pasiūlos, tai gali sukelti nemažą disbalansą rinkoje, kuris lemtų aukštesnę naftos kainą. Beje, agentūra teigia, kad OPEC pertekliniai naftos pajėgumai yra sumažėję po konfliktų Libijoje ir padidėjusios naftos gavybos. Tiesa, į pastarąsias naujienas labiau reagavo „Brent" nei „WTI" naftos kaina, tad skirtumas tarp jų buvo pasiekęs daugiau nei 23 JAV dolerius už barelį. Beje, stiprėjantis JAV doleris svarbiausių valiutų atžvilgiu ir toliau turi neigiamą įtaką naftos kainai.
 
Dar nėra komentarų