JAV akcijų indeksai vakar kilo, tačiau Europoje vyravo niūresnės nuotaikos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2011-07-07 11:23 Komentarai: (0)
Trečiadienį JAV akcijų rinkos nesmarkiai augo. Dow Jones Industrial indeksas pakilo 0,45 proc., S&P 500 - 0,1 proc., o Nasdaq - 0,29 proc. „General Motors" akcijos vakar brango 1,1 proc. Investicinis bankas „Morgan Stanley" pakėlė rekomendaciją įmonės akcijoms iki „patraukli". Taip pat bankas šią įmonę įvardijo pačia patraukliausia investicine idėja automobilių gamintojų tarpe.

Finansų sektoriaus įmonių akcijos bendrai pigo 0,6 proc. Didžiausią paskolų portfelį turinčio banko „Bank of America" akcijos kaina nukrito 2,4 proc., o antrojo pagal turtą banko „JP Morgan" - 1,2 proc.

Investuotojai šiuo metu daugiausiai dėmesio yra sutelkę į artėjantį II ketv. rezultatų skelbimo sezoną. Pirmadienį, liepos 11 d., jį oficialiai pradeda aliuminio gamintojas „Alcoa". Vadovaujantis Bloomberg apklausa analitikai tikisi 13 proc. pelno augimo.

Paskolų būstui įsigyti paraiškų skaičius praeitą savaitę netikėtai padidėjo, kai ankstesnę savaitę paraiškų skaičius buvo sumažėjęs. Trisdešimtiems metų paskolų nekilnojamajam turtui įsigyti vidutinės palūkanos pakilo iki 4,69 proc.

Vakarų Europa

Trečiadienį Vakarų Europos akcijų indeksų augimas nutrūko investuotojams pabūgus neigiamų padarinių ekonomikai po to kai Kinijos centrinis bankas dar kartą pakėlė bazinę palūkanų normą. Kita pasitikėjimą sumenkinusi žinutė -„Moody's" pranešimas apie sumažintą Portugalijos skolos reitingą. Šaliai suteiktas neinvesticinio lygio reitingas Ba2. | tokią žinią labiausiai sureagavo bankų akcijų kainos, kurios vakar pasirodė prasčiausiai iš visų Stoxx 600 indekso akcijų. „Banco Espirito Santo" ir „Banco Comercial Portugues" kaina smuko daugiau nei 5 proc. Vėl prisiminta, kad sprendimas dėl Graikijos bėdų rastas kol kas tik laikinas ir kai kurie ekonomistai svarstė apie galimą žalą, jei šalies nemokumo bėdos nuvilnytų per regioną. Europos Sąjunga (ES) sutiko Graikijai pervesti dalį paskolos po to, kai parlamentas patvirtino biudžeto apkarpymo planą. Tiesa, ES vadovai vis dar pasisako už privačių investuotojų indėlį gelbstint Graikiją - pageidautina, kad šie sutiktų mainais priimti ilgesnio termino šalies skolinius įsipareigojimus.

Gamyklų užsakymai Vokietijoje gegužės mėnesį paaugo 1,8 proc., o palyginti su tuo pat praėjusių metų mėnesiu jų buvo 12,2 proc. daugiau. Nepaisant regioną krečiančios viešųjų finansų krizės, Vokietijos ekonomika laikosi gana tvirtai ir tebesugeba gauti naudą iš sparčiai augančių rinkų.


Šiandien Vakarų Europos ateities sandoriai rodo neigiamą akcijų indeksų kryptį. Šiandien posėdžiauja Europos centrinis bankas ir tarp ekonomistų beveik nėra abejojančių, kad bazinė palūkanų norma bus padidinta dar 25 baziniais punktais iki 1,5 proc.

Azija

Šiandien dauguma Azijos akcijų indeksų rodė nežymius pokyčius. Vis dėlto, dauguma indeksų kilo ir tai padėjo bendram Azijos akcijų indeksui pakilti į dviejų mėnesių aukštumas. Kinijos akcijų indeksas CSI300 ūgtelėjo 0,57 proc. Kinijos centriniam bankui pakėlus bazinę palūkanų normą, investuotojų susidomėjimo sulaukė finansinis sektorius. Apie 1-2 proc. brango daugumos bankų akcijos, investuotojams tikintis, kad padidėjusios paskolų maržos padės bankams dirbti pelningiau.

Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 nerodė aiškios krypties, indekso reikšmė kilo 0,05 proc. Indeksą žemyn smukdė atominės energetikos sektoriaus bendrovių akcijos. Šalies vyriausybė pranešė, kad kai kurie atominiai reaktoriai nepradės veikti tol, kol bus nebaigti testavimai. Tai reiškia, kad gamykloms gali trikti elektros tiekimas. Po šios naujienos, ženklų kritimą patyrė bendrovės „Kansai Electric Power Co" akcijos, pigusios daugiau kaip 8 proc. Neigiamos nuotaikos dėl šios naujienos buvo juntamos ir automobilių ir elektronikos prekių gamintojų akcijų kainose.

Baltijos šalys

Latvija iš Europos komisijos nesenai gavo dar vieną dalį (300 mln. eurų) anksčiau sutartos paskolos. O šalies ministras pirmininkas V. Dombrovskis vakar išsakė nuomonę, kad dėl atsigaunančios ekonomikos šaliai gali prireikti mažesnio biudžeto apkarpymo nei kad buvo planuota anksčiau idant 2012 metais būtų pasiektas biudžeto tikslas.

„Fitch" pagerino Estijos kredito reitingą iš A iki A+. Reitingų agentūra pabrėžė spartų šalies ekonomikos atsigavimą, gerą viešųjų finansų būklę ir tai, kad buvo įvestas euras. Tai antras didžiausias reitingas Rytų Europoje, tik Slovėnija turi AA įvertinimą.

Vidurio ir Rytų Europa

Rusijos akcijų rinka vakar pasuko žemyn rinkoms neigiamai sureagavus į žinutę apie dar kartą sugriežtintą pinigų politikos aplinką Kinijoje. Pagrindo investuotojams būti optimistiškiems nesuteikė ir mažėjusi naftos kaina. RTS indekso reikšmė vakar sumažėjo 0,72 proc.

Žaliavos

„WTI" naftos ateities sandoriai vakar brango 0,8 proc. ir kaina laikėsi aukščiau 97 JAV dolerių už barelį. Rinkos dalyvius nudžiugino labiau nei tikėtasi sumažėjusios žaliavinės naftos atsargos JAV per praėjusią savaitę. Anot Amerikos naftos instituto, žaliavinės naftos atsargos sumažėjo 3,2 mln. barelių. Investuotojai lauks šiandien po pietų skelbiamos JAV energetikos administracijos ataskaitos apie atsargų pokyčius. Jeigu jie patvirtins vakar skelbtą tendenciją, tai suteiktų palaikymą kainai. Tiesa, naftos kainai neigiamos įtakos turėjo Kinijoje padidinta bazinė palūkanų norma, kuri perspėja, kad šalis toliau siekia pristabdyti ekonomikos augimą, o tai gali lemti lėtėjantį naftos paklausos augimą šalyje. Artimiausiu metu nemažą įtaką kainai turės ir rytoj skelbiami JAV darbo rinkos birželio mėnesio rezultatai.
 
Dar nėra komentarų