JAV akcijų indeksus kėlė B.Bernanke komentarai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2011-07-14 10:22 Komentarai: (0)
Trečiadienį Federalinio rezervų banko (FED) vadovas Benas Bernankė Kongresui pateikė jAv ekonomikos įvertinimą bei perspektyvas. B. Bernankė sakė, kad centrinis bankas svarsto apie iki šiol neišbandytas priemones, kurios būtų taikomos ekonomikos augimo skatinimui jei augimo tempas būtų lėtas. FED vadovas mano, kad ekonomikos atsigavimas bus nuosaikus, darbo rinkos situacija gerės palaipsniui. Taip pat tikimasi, kad infliacija per artimiausius mėnesius atslūgs. B. Bernankė pateikė tris galimus skatinimo scenarijus. Pirmasis scenarijus remtųsi tuo, kad Federalinis rezervų bankas pateikia aiškias gaires, kad ištęstą laiko tarpą bus laikoma žema palūkanų norma. Antrasis scenarijus remtųsi papildomų obligacijų supirkimu. Tai prilygtų birželio pabaigoje pasibaigusiai ekonomikos skatinimo programai. Trečiasis scenarijus remtųsi tuo, kad būtų sumažinta palūkanų norma, mokama už bankų rezervus.

Tokia Federalinio rezervų banko kalba teigiamai nuteikė akcijų rinkos dalyvius. Tik prasidėjus prekybai visi pagrindiniai indeksai smarkiai kilo, tačiau po pranešimų, kad reitingų agentūra „Moody's" gali sumažinti skolos reitingą, optimizmas atslūgo. Visgi indeksai prekybą baigė teigiamais pokyčiais. Dow Jones Industrial indeksas padidėjo 0,36 proc., S&P 500 - 0,31 proc., o Nasdaq - 0,54 proc.

Vėlyvų vakarą Moody's pranešė, kad šiuo metu peržvelgia JAV skolos reitingą, kuris šiuo metu yra aukščiausio lygio. Tokio žingsnio reitingų agentūra imasi dėl to, kad mato didėjančią nemokumo riziką dėl galimybės, kad šalies skolos limitas nebus padidintas laiku.

Vakarų Europa

Trečiadienį Vakarų Europos akcijų indeksai atsitiesė po trijų dienų nuopuolio. | rinkas vėl plūstelėjo lėšos, kai JAV Federalinio rezervų banko vadovas B. Bernankė Kongrese užsiminė, kad gali imtis naujų ekonomikos skatinimo priemonių, jei iškiltų grėsmė tolesnei plėtrai. Keletą ankstesnių dienų akcijų kainos Europoje traukė žemyn vėl grįžus nerimui dėl viešųjų finansų stabilumo. Tąsyk ekonomistų dėmesys krypo į Italiją, tačiau vakar buvo užsiminta, kad galbūt šios baimės yra kiek pervertintos.

Šiandien ateities sandoriai Europoje byloja apie neigiamą akcijų indeksų kryptį. Reitingų agentūros „Moody's" pranešimas, kad JAV gali būti atimtas jos šiuo metu turimas aukščiausio lygio reitingas, vėl pakirto investuotojų pasitikėjimą rinkose.

Euro zonos pramonės produkcija gegužės mėnesį augo lėčiau nei tikėtasi taip sukeldama nerimą, kad ekonomikos plėtra regione blėsta. Per mėnesį gamybos apimtys paaugo 0,1 proc. palyginti su 0,4 proc. prognoze, metinis augimo tempas sulėtėjo nuo 5,3 proc. iki 4,0 proc.

Azija

Šiandien Azijos regiono akcijų biržose vyravo neigiamos nuotaikos. Reitingų agentūra „Moody's" paskelbė peržiūrinti JAV kredito reitingą ir Azijos akcijų indeksai neigiamai sureagavo į šią naujieną. Pietų Korėjos akcijų indekso Kospi 200 reikšmė krito proc., kiek kuklesnius nuosmukius rodė Japonijos ir Kinijos akcijų indeksai, kritę atitinkamai 0,29 proc. ir 0,09 proc.

Prasti lūkesčiai dėl JAV ekonomikos perspektyvų bei kelias dienas iš eilės brangusi Japonijos jena stipriausiai smogė į JAV rinką eksportuojančių bendrovių akcijų kainoms. Pagal rinkos vertę didžiausio pasaulyje automobilių gamintojo „Toyota Motor" akcijos pigo 1,2 proc.

Investuotojai taip pat nusigręžė nuo finansinio sektoriaus bendrovių, kurių akcijos smuko vidutiniškai 1-2 proc.

Augimu išsiskyrė metalų kasybos bendrovių akcijų kainos. Naują rekordą pasiekusi aukso kaina paskatino investuotojus pirkti aukso kasybos sektoriaus bendrovių akcijas, šiek tiek mažiau brango ir vario kasyba užsiimančių bendrovių akcijos.

Baltijos šalys

Trečiadienis Vilniaus biržoje buvo ypač neaktyvus, apyvarta siekė vos 266 tūkst. eurų, tačiau indeksas po prastenės savaitės pradžios vakar augo 0,59 proc. Iš aktyviau prekiaujamų akcijų išsiskyrė „Invalda", brangusi 1,84 proc. Trečiadienį brango „Agrowill Group" (1,46 proc.) bei „Panevėžio statybos trestas" (0,38 proc.) - antradienį šios akcijos buvo labiausiai atpigę. Talino vertybinių popierių biržoje prekyba vyko pakankamai aktyviai, apyvarta siekė 1,3 mln. eurų, tačiau net 1 mln. eurų sudarė tiesioginiai sandoriai. Talino indeksas neatsiliko nuo daugelio Europos biržų ir vakar kilo 0,47 proc. Dėl gandų apie įmonės bankrotą savaitės pradžioje pigusios „Baltika" akcijos, trečiadienį brango daugiausiai - 9,33 proc. Trečiadienį Rygos biržos indeksas kilo 0,7 proc. iki 449,01 punkto, tačiau apyvarta siekė vos 43 tūkst. latų.

Vidurio ir Rytų Europa

Paskelbus apie Kinijos ekonomikos augimą, II ketv. siekusį 9,5 proc. palankios nuotaikos plūstelėjo į Rusijos akcijų rinką. Vėliau pasirodė ir naujiena apie galimą papildomą ekonomikos skatinimą JAV. Šalies akcijų indeksas RTS pasistiebė kiek daugiau nei 1 proc., dauguma didžiausių indeksą sudarančių bendrovių dieną taip pat baigė su teigiamais akcijų kainos pokyčiais.

Žaliavos

„WTI" naftos ateities sandoriai „NYMEX" biržoje trečiadienį brango antrą dieną iš eilės ir naftos kaina padidėjo 0,64 proc. Augimą skatino pigęs JAV doleris svarbiausių valiutų atžvilgiu, atsigavusios akcijų rinkos bei smukusios žaliavinės naftos atsargos JAV. Be to, Tarptautinė energetikos agentūra pateikė solidaus naftos paklausos augimo pasaulyje 2012 m. prognozę -ji tikisi, kad kitais metais paklausa sudarys 91 mln. barelių per dieną arba 1,6 proc. daugiau nei prieš metus. Tai kiek prieštarauja OPEC prognozėms, teigiančioms, kad kitais metais naftos paklausos augimas sulėtės.

Vakarykštė JAV Energetikos administracijos ataskaita atskleidė, kad žaliavinės naftos atsargos šalyje sumažėjo 3,2 mln. barelių, nors buvo laukiama tik 1,5 mln. barelių atsargų kritimo. Taip pat krito ir benzino atsargos šalyje. Neigiamos įtakos kainai vakar turėjo paskelbta informacija, kad metinis naftos paklausos augimas Kinijoje birželį tesiekė 1,1 proc. Tiesa, tam didelę įtaką turėjo dideli naftos perdirbimo ga yklų veiklos sustabdymai dėl remonto ir tikimasi, kad augimas bus didesnis ateinančiais mėnesiais.
 
Dar nėra komentarų