JAV akcijų indeksai leidosi žemyn

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2011-07-15 10:38 Komentarai: (0)
Ketvirtadienį JAV akcijų rinkos indeksai nukrito dėl Federalinio rezervų banko vadovo Beno Bernankės komentaro, kad šiuo metu bankas nėra pasiruošęs vykdyti jokių ekonomikos skatinimo veiksmų. Dow Jones Industrial indeksas prarado 0,44 proc., S&P 500 - 0,67 proc., o Nasdaq - 1,22 proc. savo vertės.

Dar trečiadienį B. Bernankė, atsakinėdamas į Kongreso atstovų klausimus, minėjo, kad neatmetama galimybė, jog
centrinis bankas gali imtis ekonomikos skatinimo veiksmų. Tačiau ketvirtadienį jis pridūrė, kad šiuo metu bankas nėra pasiruošęs atlikti to daryti. Taip pat pastebėjo, kad tolimesnis finansinio turto supirkimas gali neduoti siekiamos naudos. Bankas nori palaukti ar ekonomikos situacija pagerės ir ar bus galima prognozuoti 3,5 proc. ekonomikos augimą sekantiems 18 mėnesių. Šiuo metu ekonomikos augimas yra apsiribojęs ties 2 proc. Pasak B. Bernankės, pagrindinė mintis, kurią jis nori pranešti, yra ta, jog situacija yra labai rimta, ir galimos „ženklios žmogiškojo ir ekonominio potencialo netektys".

Dieną kiek praskaidrino stiprūs „JP Morgan Chase & Co" banko ketvirčio rezultatai. Banko akcijos pabrango 1,84 proc. Tačiau ši naujiena nepadėjo kitų bankų akcijoms. „Bank of America" akcijos pigo 1,27 proc., o „Citigroup" -1,14 proc.

Naujų darbuotojų paraiškų skaičius praeitą savaitę sumažėjo, palyginti su ankstesne savaite. Per savaitę buvo užregistruotą 405 tūkst. naujų bedarbių. Ankstesnę savaitę šis rodiklis siekė 418 tūkst. Mažmeninė prekyba per mėnesį padidėjo 0,1 proc., o gamintojų kainų indeksas sumažėjo 0,4 proc. Tam įtakos turėjo mažesnės energetikos kainos.

Vakarų Europa

Ketvirtadienį Vakarų Europos akcijų indeksai vėl smuko. Šįsyk rinkose abejonės kilo dėl ankstesnio "Moody's" pareiškimo apie ketinamą peržiūrėti JAV kredito reitingą bei nuogąstavimų kad viešųjų finansų krizė gal išplisti po tokias euro zonos šalis kaip Ispanija ar Italija. Italija vakar platino penkerių metų trukmės skolos vertybinius popierius - jų pajamingumas buvo didžiausias per pastaruosius trejetą metų ir siekė 4,93 proc. Be to, dar viena nemaloni naujiena laukė Graikijos - šįsyk "Fitch" nukirto šalies skolos reitingą sekdama tai anksčiau padariusių kitų reitingų agentūrų pavyzdžiu.

Kol kas nuotaikos Europos finansų rinkose lieka itin miglotos. Tačiau šiokio tokio palaikymo gali suteikti prasidėsiantis II ketv. įmonių rezultatų skelbimas. Vakar Europos akcijų indeksai kiek atsitiesė po to, kai JAV bankas "JPMorgan Chase & Co" paskelbė geresnius nei tikėtasi II ketv. veiklos rezultatus.

Azija

Šiandien Azijos akcijų indeksai nerodė aiškios krypties. Indeksų reikšmės nežymiai kito tiek į vieną, tiek į kitą pusę. Vis dažniau reitingų agentūroms perspėjant dėl JAV kredito reitingo sumažinimo investuotojai vengė priiminėti drąsius sprendimus.

Vakar geresnius nei laukta II ketv. veiklos rezultatus paskelbus bendrovei „Google" investuotojų susidomėjimo sulaukė Azijos regiono internetinės bendrovės. „Yahoo Japan" akcijų kaina kilo 1,5 proc., panašiais pokyčiais prekybą baigė ir kitos internetinės bendrovės. Į gerus JAV investicinio banko "JPMorgan Chase & Co" II ketv. veiklos rezultatus teigiamai sureagavo ir finansinio sektoriaus bendrovės Japonijoje. „Shinsei Bank" ir „Daiwa Securities Group" akcijos brango 1,5-2 proc.

Kinijos valstybės taryba nutarė pratęsti sugriežtintų taisyklių galiojimą naujų namų įsigijimams didžiausiuose Kinijos miestuose, taip stengdamasi užkirsti kelią nekilnojamojo turto burbului. Nekilnojamojo turto bendrovėms tai buvo neigiama naujiena, todėl daugumos šio sektoriaus įmonių akcijų kainos krito. Didžiausiu kritimu išsiskyrė „China Overseas Land & Investment" akcijos, netekusios beveik 5 proc. savo vertės.

Baltijos šalys

Ketvirtadienis Vilniaus vertybinių popierių biržoje ir vėl buvo neaktyvus, apyvarta siekė vos 310 tūkst. eurų. Visą prekybos sesijos laiką indeksas nerado vienos bendros krypties ir dienos pabaigoje matėme 0,13 proc. sumažėjimą. Investuotojai neliko abejingi puikiems „Šiaulių banko" pusmečio rezultatams ir šių akcijų kaina kilo 1,23 proc. Apyvarta taip pat buvo pakankamai solidi ir siekė 58 tūkst. eurų. Ketvirtadienį Talino biržoje prekyba buvo gerokai vangesnė nei trečiadienį ir siekė 594 tūkst. eurų. Talino indeksas kilo antrą sesiją iš eilės, šįkart - 0,49 proc. iki 672,99 punkto. Užsitikrinus tolimesnį bendrovės finansavimą, antrą prekybos sesiją labiausiai brango „Baltika" akcijos - net 8,89 proc, o apyvarta siekė 84 tūkst. eurų. Šios akcijos per paskutiniąsias dvi prekybos sesijas atgavo net 20 proc. prarastos vertės. Ketvirtadienį Rygos biržos indeksas krito net 2,12 proc., o apyvarta buvo gerokai didesnė nei įprasta ir siekė 172 tūkst. latų.

Žaliavos

„WTI" naftos ateities sandoriai „NYMEX" biržoje ketvirtadienį vėl smarkiai pigo - naftos kaina nusileido nuo 98 iki 95 JAV dolerių už barelį ir prekyba vyko kiek aukščiau 95 JAV dolerių. Naftos kainai neigiamą įtaką turėjo stiprėjęs JAV doleris svarbiausių valiutų atžvilgiu bei FED vadovo komentarai, kad kol kas nesiruošiama paleisti trečios skatinančiosios pinigų politikos programos.

Vakar radikaliai apie dabartinę naftos rinką pasisakė Irano naftos pramonės atstovas. Jis teigia, kad rinkoje yra daugybė laisvos naftos paklausos patenkinimui, todėl OPEC nėra poreikio didinti naftos gavybą. Ši nuomonė labai skiriasi nuo Saudo Arabijos atstovų žodžių. Beje, anot naftos tanklaivių srautus sekančios įmonės, OPEC liepos mėn. padidins naftos eksportą 0,7 proc. Toks išaugimas nėra labai didelis. |domu pastebėti, kad kainos skirtumas tarp „Brent" ir „WTI" naftos vėl pagerino rekordą ir pasiekė 22,63 JAV dolerius už barelį. Kol kas nėra ženklų, kad šis skirtumas imtų greitai trauktis.
 
Dar nėra komentarų