B.Obama susitarė su respublikonais, tačiau susitarimą dar turi patvirtinti Kongresas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2011-08-01 11:57 Komentarai: (0)
Ryte Lietuvos laiku Amerikos prezidentas Barakas Obama pranešė, kad pasiektas susitarimas dėl šalies skolos limito padidinimo. Tačiau šį susitarimą dar turi patvirtinti tiek Atstovų Rūmai, tiek Senatas. Rinkose į šią naujieną buvo sureaguota teigiamai, tiesa optimizmas kol kas yra santūrus.

Remiantis pasiektu susitarimu, Amerikos skolos limitas turėtų būti padidintas 2,5 trilijonų dolerių suma, na o biudžeto išlaidos turėtų būti sumažintos vienu trilijonu dolerių, bei per artimiausius dešimt metų dar dviem trilijonais dolerių.

Biudžeto išlaidos nebus mažinamos moksliniams tyrimams ir plėtrai bei švietimui, kurias savo kalboje Barakas Obama įvardino investicijomis. Tuo tarpu kuriose srityse bus mažinamos Amerikos biudžeto išlaidos, nuspręs specialiai suburta komisija, kurią sudarys abiejų partijų atstovai.

„Svarbiausia yra, kad vis dėl to pavyko išvengti bankroto ir baigėsi krizė. Mes taip pat esame garantuoti, kad tokia pati situacija nepasikartos per artimiausius šešis arba dvylika mėnesių“ – pareiškė iškart po susitarimo Amerikos prezidentas Barakas Obama.

Tačiau šalies prezidentas ir toliau ragina padidinti mokesčius turtingiausiems Amerikos piliečiams.

Respublikonai po sutarties sudarymo darė viską, kad parodyti, kokių pastangų prireikė pasiekti susitarimą. Demokratai tuo tarpu nebuvo patenkinti pasiektu susitarimu.

„Tikrai žinau, kad šis susitarimas nepadarys laimingus visus respublikonus. Tačiau taip pat nebus patenkinti ir visi demokratai. Kiekviena iš šalių nusileido labiau, nei buvo pasiruošę tai daryti ir nei vieną iš pusių negavo to, ko tikėjosi. Tačiau būtent tai ir yra kompromiso pagrindas“ – teigė demokratų lyderis Senate Harry Reid.

„Savo ruožtu aš galiu pridurti, kad Amerika tikrai nepaskelbs, kad yra nemoki“ – pridėjo respublikonų lyderis Senate Mitch McConnell.

Tačiau, kad susitarimas galutinai įsigaliotų, dar reikia nubalsuoti už nemažai papildomų dokumentų, kad tai taptų teisės aktu, kurį galėtų pasirašyti Amerikos prezidentas Barakas Obama. Savo kalboje šalies prezidentas paragino Kongreso atstovus, kad jie tai padarytų kuo greičiau.
 
Dar nėra komentarų