Visuomenė - bankų įkaitė

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2011-08-26 14:36 Komentarai: (1)
„Bloga naujiena yra ne kita recesija, o tai, kad trūksta supratimo, kas mus privedė prie dabartinės padėties bei tolesnis tų pačių klaidų kartojimas“ – pareiškė ekonomistas ir investavimo guru Nassim Taleb.

Jis mano, kad „auglys“, kuris naikina finansų sistemą, nebuvo pašalintas. Tai delegacijos problema, kuri yra susijusi su tuo, kad kai kompanija uždirba pelną, jį tarp savęs pasidalina vadovybė. Tačiau kai įmonė patiria nuostolius, juos padengia mokesčių mokėtojai bei būsimos kartos.

„Pagrindinė problema – tai asimetrija: socializuojame nuostolius ir privatizuojame pelną, na o ši nelygybė ir toliau funkcionuoja bei yra didesnė nei buvo kada nors anksčiau“ – atkreipė dėmesį Nassim Taleb.

Jo nuomone, prie dabartinės situacijos, iš kurios jie gauna naudos, mus privedė bankai. Minimas ekonomistas mano, kad pasikartojančios bankų gelbėjimo akcijos lemia, kad visuomenė tampa jų įkaite.

„Esu įsiutęs. Bankai turėtų būti kažkas kito, nei mašinos, kurios generuoja sau premijas. Dabar bankai yra kur kas labiau centralizuoti, nei jie buvo iki krizės. Jie yra daug galingesni nei buvo anksčiau bei turi labai gudrius lobistus Vašingtone“ – reziumavo ekonomistas ir investavimo guru Nassim Taleb.
 
1.   Parašė shtudent   2011-08-28 19:19  

ziuriu, kad niekas neatkreipe demesio i sita straipsneli, o jis kelis kartus svarbesnis uz visus kitus siame forume kartu sudejus. Zmogelis kalba apie tai, kad siekdami didesnio pelno stambus bankai inicijuoja globalias krizes ir is to gerokai pasipelno (patys budami "per daug dideli, kad bankrutuotu"). Vyriausybiu inicijuojamas banku "gelbejimo" rezultatas - padidejusi viesoji skola, t.y. ant visu mokesciu moketoju peciu permetama isiskolinimo nasta. Va, cia idomiausia dalis: busimasis banku pelnas=(isaugusi) valstybes skola, t.y. padidejusi nacionaliniu strukturu priklausomybe nuo komerciniu finansiniu instituciju. Vienintele iseitis is sito uzdaro kriziu-pelnu rato yra stambiausiu finansiniu strukturu peremimas/nacionalizavimas, taciau nedaugeliui valdanciuju uztektu parako tokiems judesiams, todel greiciausiai jie ir toliau didins viesasias skolas, didindami infliacija ir pigindami darbo jega