Kaip ir buvo laukta ECB nepakeitė bazinės palūkanų normos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2011-09-08 14:53 Komentarai: (0)
Šiandien posėdžiavę Europos Centrinio banko atstovai nutarė nekeisti bazinę palūkanų normą euro zonoje, kuri šiuo metu sudaro 1.5 procentus. Toks sprendimas buvo lauktas rinkoje. Priminsime, kad šiais metais kovodamas su augusia infliacija, Europos Centrinis bankas pirmą kart po labai ilgos pertraukos iš rekordinių žemumų bazinę palūkanų normą kilstelėjo net du kartus.

Šiuo metu Europos Centriniam bankui didesnį „galvos skausmą“ kelia ne infliacija, o lėtėjanti euro zonos ekonomika, kuri jau netrukus ir vėl gali panirti į recesijos būseną. Tad balandį, po ilgos pertraukos euro zonoje prasidėjęs pinigų politikos griežtinimo ciklas, ko gero gali būti pristabdytas ilgesniam laikui.

Kai kurie rinkos dalyviai laukia, kad dėl prastėjančios euro zonos ekonomikos padėties ir tebesitęsiančios skolų krizės, Europos Centrinis bankas dar šiais metais sumažins tik vos pavasarį padidintą bazinę palūkanų normą.

Euro zonoje infliacija ir toliau išlieka aukšta, t.y. j sudaro 2.5 procentus, kai Europos Centrinio banko nustatyta tikslinė infliacijos riba sudaro du procentus.

Anglijos Centrinis bankas taip pat šiandien nepakeitė bazinės palūkanų normos, kuri ir toliau sudaro 0,5 procentus ir jau nebuvo keista labai ilgą laiką.

Prasidėjus Europos Centrinio banko vadovo Jean-Claude Trichet spaudos konferencijai, euras ėmė pastebimai pigti dolerio atžvilgiu. Rinkoje už vieną eurą buvo mokama po mažiau nei 1,4 dolerius.

„Šiandien skirtumas yra tame, kad remiantis dabartinėmis analizėmis, padidėjo rizika susijusi su augimu, ir tai yra labai didelis pokytis. Kalbant apie infliaciją, ir vėl praėjusį mėnesį mes matėme, kad auga infliacijos rizika. Šiandien mes turime sprendimą, kad infliacijos rizika yra subalansuota“ – spaudos konferencijos metu teigė Europos Centrinio banko vadovas.

Jean-Claude Trichet nepanoro plačiau komentuoti apie Europos Centrinio banko vykdomą euro zonos šalių valstybinių obligacijų supirkimo programą ir tolimesnes jos perspektyvas. Jo nuomone, infliacija euro zonoje kitais metais turėtų nukristi žemiau dviejų procentų, tuo tarpu ekonomika turėtų augti vidutiniu tempu.

Europos Centrinis bankas šių metų euro zonos ekonomikos augimo prognozę sumažino nuo 1.5 - 2.3 iki 1.4 - 1.8 procentų, na o kitais metais remiantis prognozėmis, euro zonos ekonomika augs 0.4 - 2.2 procentais, kai anksčiau laukta 0.6 - 2.8 procentų ekonomikos augimo. Prognozuojama, kad kitais metais infliacija euro zonoje sulėtės iki 1.2 - 2.2 procentų.

„Mes ir toliau labai atidžiai stebėsime visus pokyčius“ – pabrėžė Europos Centrinio banko vadovas Jean-Claude Trichet.
 
Dar nėra komentarų